فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آخرین جزئیات از احداث مسیر "باغ راه ۹٫۵ کیلومتری حضرت زهرا(س)" در جنوب تهران + فیلم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، پروژه “باغ‌راه حضرت زهرا(س)” به‌عنوان بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در تهران محسوب می‌شود که طول این پروژه ۹٫۵ کیلومتر و عرض آن ۳۰ تا ۳۵ متر است.

این پروژه در دو منطقه ۱۷ و ۱۸ در حال انجام است و به عنوان محور گردشگری در این دو منطقه محسوب می‌شود و در ادامه این پروژه به رودخانه کن متصل خواهد شد.

در سنوات گذشته مسیر راه‌آهن تهران ـ تبریز به زیرزمین هدایت شد و همین امر منجر به فاصله‌ای بین دو منطقه ۱۷ و ۱۸ شد و عرصه رها شده‌ای در این منطقه وجود داشت که ۱۰ الی ۱۵ سال این عرصه رها شده بود.

این درحالیست که پروژه باغ راه حضرت زهرا(س) در دوره گذشته مدیریت شهری در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت  و  تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر از این پروژه ۹٫۵ کیلومتری در منطقه ۱۸ آماده و بهره‌برداری شد.

به گزارش تایمز، از ۹٫۵ کیلومتر پروژه اشاره شده ۳٫۵ کیلومتر در منطقه ۱۷ و ۶ کیلومتر آن در منطقه ۱۸ قرار دارد که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پروژه ۳۰ درصد است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اختصاصی| دخالت باجناق‌های مهرجویی در پرونده قتل تکذیبشد

 

.

 

شهرداری تهران ,

سید مهدی هدایت؛ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به فضاهای پیش‌بینی شده در فرایند اجرای این پروژه گفت: برای ۶ کیلومتر از ۹٫۵ کیلومتر پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) در منطقه ۱۸ فضاهای دانش‌بنیان و مراکز اشتغال در نظر گرفته شده است و در منطقه ۱۷ نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن امامزاده حسن، فضای رویدادی و مذهبی در این قسمت پیش‌بینی شده است.

هدایت با اعلام این خبر که با افتتاح و بهره‌برداری کامل پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) که از سوی سرانه‌های خدماتی در مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تامین خواهد شد، تصریح کرد: در پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) سرانه‌های فرهنگی،‌ آموزشی و درمانی و … در نظر گرفته شده و در حال حاضر نیز ۵ پیمانکار در مسیر پروژه در حال فعالیت هستند.

وی در ارتباط با هزینه پیش‌بینی شده در خصوص احداث پروژه باغ‌راه حضرت زهرا گفت: اعتبار در نظر گرفته شده ۲ هزار میلیارد تومان است.

شهرداری تهران ,

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره زمان بهره‌برداری پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) تصریح کرد: تا پایان سال بیش از ۸۰ درصد از این پروژه تکمیل خواهد شد و بخش‌هایی که آماده شوند به بهره‌برداری خواهند رسید و مابقی در سال آینده مورد بهره‌برداری کامل قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سردار رادان: ‌نهضت ساخت 100 هزار خانه سازمانی ‌را در دستورکار قرار دادیم/ پلیس ‌در تراز انقلاب ‌تربیت خواهیم کرد

هدایت همچنین درباره آماده‌سازی بخشی از باغ‌راه حضرت زهرا(س) در منطقه ۱۷ گفت: در این ارتباط فضای ۵۰۰ متری روبروی امامزاده حسن(ع) در قالب باغ‌راه حضرت زهرا(س) با رویکرد مذهبی آماده شده و ان‌شاءالله پس از اتمام فضای سبز و تامین روشنایی این بخش به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

خواستگاری با انگیزه سرقت و اخاذی-تایمز

چندی قبل زوج جوانی به پلیس مراجعه کرده و از ربوده شدن دخترشان خبر دادند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *