فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آرامش در بازار مرغ/ به زودی از سامانه معاملاتی جوجه رونمایی می‌شود

دبیر انجمن جوجه یکروزه با اشاره به اینکه کمبودی در تامین جوجه و مرغ نداریم، گفت: در ماه‌های آتی آرامش خوبی در بازار مرغ ایجاد خواهد شد.

محمدرضا صدیق پور در گفت‌وگو با ایسنا، به آمار جوجه‌ریزی در سه ماهه نخست سال اشاره کرد و گفت: جوجه تولیدی در فروردین ماه ۱۰۷ میلیون قطعه، اردیبهشت ۱۱۳ میلیون و در خرداد نیز  بالغ بر ۱۶۳ میلیون تخم مرغ نطفه دار از محل تولید داخل بوده که بالغ بر ۱۲۲ میلیون جوجه یکروزه داخلی تولید خواهد کرد.

دبیر انجمن جوجه یکروزه اضافه کرد: با تولید مجدد بالغ بر ۳۵ گله تولکی(تولک؛ فرآیند توقف تخمگذاری در مدت مشخص) در دی و بهمن ماه به تدریج به حالت عادی بازگشته و هیچ مشکلی در تامین جوجه یکروزه و مرغ نداریم و در داخل کشور نیز مرغ به میزان کافی تولید و همچنین در صورت کمبود، میزان مورد نیاز از طریق واردات جبران می شود.

به گفته وی در ماه‌های آتی  نیز آرامش خوبی در بازار مرغ ایجاد خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نفت یک دلار بالا رفت

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود قیمت جوجه یکروزه بالاتر از نرخ مصوب فروخته می‌شود؟ گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین انجمن جوجه یکروز و اتحادیه سراسری مرغداران منعقد شده، واحدهای مرغ گوشتی به اتحادیه سراسری درخواستشان را برای خرید جوجه ارسال می‌کنند و اتحادیه این درخواست را برای انجمن می‌فرستد و ما نیز آنها را از انجمن به واحدهای تولیدکننده جوجه معرفی می‌کنیم. البته اقداماتی در بحث مدیریت کنترل تقاضا از طریق سامانه سماصط(سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) ایجاد شده  که با این دو اقدام  تا میزان قابل ملاحظه‌ای میانگین فروش قیمت جوجه به قیمت مصوب نزدیک شده است. 

صدیق پور در پایان گفت: با پیگیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ایجاد سامانه معاملاتی جوجه در دستور کار قرار گرفته است. سامانه معاملاتی جوجه مانند بازارگاه است که جوجه در آن به طور مستقیم عرضه و مرغداران می‌توانند در آن سامانه جوجه مورد نیاز خود را خریداری کنند. احتمالا هفته آینده این سامانه رونمایی می‌شود.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

۸ خط تولید ناوگان حمل ونقلی بتن در کشور راه اندازی شد-تایمز

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تامین ونوسازی ناوگان حمل ونقل جاده‌ای یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *