فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آزار کلامی مادران باردار در بیمارستان‌ها تخلف شناخته می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، صابر جباری فاروجی از تهیه منشور کرامت مادری و تایید آن در بیست و یکمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت خبر داد و اظهار کرد: به زودی این منشور در سطح کشور ابلاغ می‌شود. هدف از تهیه این منشور، کرامت مادران باردار در مراکز بهداشتی و درمانی یا آموزشی و پژوهشی رعایت شود.

وی تصریح کرد: برخی گزارش‌ها از آزارهای کلامی در برخی بخش‌های درمانی حکایت دارد که به پیشنهاد معاون درمان وزارت بهداشت مقرر شد آزارهای کلامی علیه مادران باردار در مراکز درمانی، مصداق تخلف شناخته شده و به هیات‌های رسیدگی به تخلفات ارسال شود.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به تشویق بهورزان و مراقبان سلامت در موضوع جوانی جمعیت، یادآور شد: بهورزان و مراقبان سلامت که در مشاوره فرزندآوری، نقش دارند، مورد تقدیر واقع می‌شوند که برخی از آنها در نمازهای جمعه و برخی دیگر توسط روسای دانشگاه‌ها مورد قدردانی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در آستانه دومین سالگرد تصویب قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و همچنین دومین جایزه ملی قرار داریم، گفت: در اردیبهشت ماه سال آینده جایزه ملی جمعیت به دستگاه‌های برتر اهدا می‌شود؛ وزارت بهداشت در سال جاری به عنوان دستگاه برتر شناخته شد و تمام معاونان و مدیران وزارت بهداشت برای دریافت این جایزه، تلاش خواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - کرونا امروز هم بدون فوتی در کشور سپری شد/ شناسایی۱۴ مبتلای جدید

به گفته وی از سال گذشته، کارنامه جوانی جمعیت برای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهیه و به آنها اعلام شده و تا پایان اسفندماه نیز ارزیابی دانشگاه‌ها انجام می شود و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر در زمینه کارنامه جوانی جمعیت، نشان‌های طلا، نقره و برنز دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: جایزه ملی جمعیت دو مرحله دارد؛ یک مرحله استانی است که دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سطح استان‌ها ارزیابی می شوند و یک مرحله هم ملی و کشوری است که دستگاه‌های اجرایی، ارزیابی می‌شوند. تاکید وزیر بهداشت این است که دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سطح استان‌ها و وزارت بهداشت در سطح ملی بتواند برای دومین بار جایزه ملی جمعیت را کسب کند.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از جوانی جمعیت به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین اولویت‌های وزارت بهداشت یاد کرد و گفت: همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت نیز جوانی جمعیت را اولویت خودشان می‌دانند.

جباری ادامه داد: پرداخت کارانه پلکانی مبتنی بر مشاوره فرزندآوری منجر به تولد زنده نیز جزو تاکیدات وزیر و معاون بهداشت وزارت بهداشت است که دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال پرداخت آن هستند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - این افراد بیشتر در معرض سکته مغزی قراردارند

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

برپایی میز خدمت وزارت بهداشت در راهپیمایی ۲۲ بهمن/ ارائه مشاوره‌های طب سنتی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد