فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آغاز اعزام کاروان‌‌های عمره مفرده با ۲ پرواز/ تلاش برای ادامه سفرهای عمره در ماه‌ رمضان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، از سال ۱۳۹۴ تاکنون اعزام زائران به عمره مفرده متوقف شد اما بعد از ازسرگیری روابط ایران و عربستان و آغاز مذاکرات این دو کشور، زمزمه‌های آغاز اعزام زائران به عمره نیز آغاز شد،‌ تا اینکه چندی پیش مسئولان مربوطه این موضوع را به صورت رسمی اعلام کردند. 

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است از پایان این ماه اعزام زائران آغاز شود و طی روزهای پیش‌رو فراخوان ثبت‌نام زائران نیز اعلام خواهد شد. بر این اساس متقاضیان شرکت در عمره مفرده می‌توانند بعد از کسب اطلاع از وضعیت اولویت اعزام خود، برای ثبت نام آماده شوند. 

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، قرار است روند اعزام کاروان‌ها با ۲ پرواز آغاز و هر ۵ روز افزایش یابد تا به تدریج و در روندی آرام به ظرفیت مورد نظر برسد.

آنچه مد نظر مسئولان مربوطه قرار دارد، اعزام حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار زائر به عمره مفرده تا پیش از آغاز مناسک حج تمتع در سال آینده است. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  صبحگاه مشترک نیروهای نظامی در مسجد مقدس جمکران

نمایندگان سازمان حج و زیارت و بانک مرکزی نیز برای فراهم کردن شرایط اعزام زائران عازم عربستان شدند و در این راستا نسبت به اجاره هتل برای زائران اقدام کرده‌اند بر این اساس تاکنون برای ده‌ها هزار زائر عمره ، درمدینه مسکن تأمین شده است.

همچنین از نمایندگان اعزامی به عربستان خواسته شده که در روند مذاکرات با مسئولان صعودی تلاش کنند حتی‌المقدور زمینه اعزام عمره‌گزاران ایرانی در ماه‌های رمضان و شوال نیز فراهم شود.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

انتخابات عمل صالح است مراقب باشید از دست نرود

انتخابات عمل صالح است مراقب باشید از دست نرود

مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند: اگر منِ ایرانی امروز این عمل صالح – انتخابات – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *