فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آغاز بررسی اعتراض داوطلبان ردصلاحیت‌شده خبرگان/ پرونده روحانی بسته شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تایمز، روز گذشته زمان قانونی اعتراض داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری به پایان رسید و بیش از ۱۲۰ نفر از داوطلبانی که صلاحیت آنها  احراز نشده بود، اعتراض خود را برای بررسی مجدد ثبت کردند و بررسی این اعتراض‌ها نیز از روز گذشته در شورای نگهبان آغاز شده است.

به‌گفته یک منبع آگاه، در جلسات روز گذشته، برخی از داوطلبانی که صلاحیت آنها برای انتخابات خبرگان احراز نشده بود، تأیید صلاحیت شدند و قرار است تا چند روز دیگر، شورای نگهبان اسامی داوطلبانی را که جدیداً احراز صلاحیت شده‌اند، اعلام کند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق نیز که صلاحیت وی برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رد شده بود، تا پایان مهلت قانونی، اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام نکرد.

به گزارش تایمز، ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به‌همراه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

مجلس خبرگان رهبری دارای ۸۸ کرسی از تمامی استان‌هاست که نمایندگان آن برای یک‌دورۀ ۸ساله از اقصی‌نقاط کشور با رأی مردم انتخاب می‌شوند. در این دوره از انتخابات و طبق قانون، شرط سنیِ حداقل ۴۰ سال و دارا بودن مدرک سطح چهار حوزه علمیه اعمال شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اختصاصی| کدام نمایندگان مجلس تأیید یا رد صلاحیتشده‌اند؟

در مرحلۀ ثبت‌نام، ۵۱۰ نفر برای راهیابی به این مجلس نام‌نویسی کرده بودند که شورای نگهبان صلاحیت ۱۳۸ نفر را تأیید کرد و نتایج بررسی صلاحیت‌ها نیز ۵ بهمن‌ماه به داوطلبان اعلام شد.

مرحلۀ دریافت اعتراضات از ۶ تا ۸ بهمن‌ماه به پایان رسید و فقهای شورای نگهبان طی ۱۰ روز مجدداً صلاحیت‌های این داوطلبان را بررسی خواهند کرد و نتایج را به‌صورت کتبی به وزارت کشور اعلام می‌کنند. سرانجام، ۱۹ بهمن اسامی کلیه داوطلبان تأییدشده هر استان و اسامی نامزدهای انتخاباتی منتشر خواهد شد.

فرصت تغییر حوزه احتمالی نامزدهای تأییدصلاحیت‌شده نیز در نظر گرفته شده است که از ۲۰ تا ۲۲ بهمن این تقاضا پذیرفته می‌شود.

تبلیغات نامزدهای انتخابات خبرگان از ۲۵ بهمن تا ۹ اسفند تعیین شده است و دیگر مرحلۀ این فرآیند، فرصت انصراف احتمالی یک نامزد است؛ این انصراف کتبی نهایتاً تا تاریخ ۸ اسفند یعنی حداقل ۷۲ ساعت قبل از شروع اخذ رأی پذیرفته خواهد شد.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

بررسی نحوه دهک‌بندی و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها در مجلس

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تایمز، کمیسیون‌های تخصصی مجلس این هفته جلسه دارند که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد