فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آغاز تحقیقات تیم جنایی درباره پرونده مرگ ۲ کودک در حوضچه آب پارک زیتون + جزئیات جدید از پرونده

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، شهریور ماه جاری، رسیدگی به پرونده مرگ ۲ کودک ۸ و ۱۱ ساله براثر غرق‌شدگی در پارک زیتون منتطقه ۲۱ تهران در دستور کار قاضی محمدمهدی براعه؛ بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امورجنایی، قرار گرفت.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، ۲ کودک که با یکدیگر پسرخاله بودند به همراه اعضای خانواده خود از شهرک قدس برای تفریح به پارک زیتون رفته و مشغول بازی شدند در این میان توپ آنها داخل مخزن آب  واقع در انتهای پارک افتاده و یکی از کودکان برای برداشتن توپ به داخل مخزن می‌رود و غرق می‌شود همچنین احتمالاً کودک دوم هم برای نجات پسرخاله‌اش به داخل مخزن رفته بوده که او هم غرق شده است.

بازپرس پرونده پس از تحقیقات میدانی در پارک زیتون، دستور داد تا نظر کارشناسی سازمان آتش‌نشانی، “HSE” شهرداری و ماموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه تعیین علت تامه فوت کودکان از سوی متخصصان پزشکی قانونی، گزارش داده شود.

بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز مبنی بر اینکه آیا اظهارات شهردار منطقه ۲۱ در صحن شورای‌ شهر تهران درباره ایمن بودن فنس‌های دور حوضچه‌ آب پارک زیتون صحیح بوده است، گفت: بر اساس بازدید میدانی از محل وقوع حادثه و بررسی ایمنی فنس‌های دور حوضچه، اعلام می‌‌کنم چنانچه شهرداری ادعایی درباره ایمن بودن فنس‌ها داشته، این ادعا کذب است.

این مقام قضایی در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره اظهارات شهردار منطقه ۲۱ مبنی بر اینکه شهرداری به عنوان مقصر این حادثه اعلام نخواهد شد و پیمانکار به عنوان مقصر معرفی می‌شود، گفت: فقط پیمانکار مقصر نیست و طبق قوانین و شرایط عمومی پیمان، شهرداری نیز می‌تواند به عنوان مقصر اعلام شود البته این موضوع نیازمند بررسی‌های تخصصی است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نامه گلایه‌آمیز نماینده مردم تهران به سردار حسیناشتری

به گزارش تایمز، تحقیقات در رابطه با این پرونده در شعبه سوم دادسرای امور جنایی ادامه دارد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

بازدید دبیرکل جامعه اسلامی کارگران کل کشور از سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب +ویدیو

دیدارنیوز: روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه سالجاری، دکتر احمد کرمی، دبیرکل جامعه اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *