فیلترهای سرامیکی ریخته گری

«آواتار ۲» سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

فیلم «آواتار ۲» با گذر از فیلم «تایتانیک» دیگر ساخته «جیمز کامرون» به رتبه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما راه یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «آواتار: راه آب» در گیشه جهانی با فروش ۲.۲۴۳ میلیارد دلار، «تایتانیک» را پشت سر گذاشت و بدون احتساب تورم به سومین فیلم تاریخ سینما تبدیل شد.

«جیمز کامرون» که کارگردانی هر دو فیلم را بر عهده داشته، در حال حاضر سه فیلم از چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را ساخته است.

«تایتانیک» که پیش از انتشار مجدد جهانی نسخه سه بعدی در اوایل ماه جاری، ۲.۱۹۴ میلیارد دلار فروش بلیت در سراسر جهان به دست آورده بود، اکنون به فروش ۲.۲۴۲ میلیارد دلار در سطح جهانی رسیده است.

بر اساس گزارش Comscore، در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های تاریخ، قسمت اصلی «آواتار» با ۲.۹۲ میلیارد دلار قرار دارد و پس از آن «انتقام جویان: آخربازی» از برادران «روسو» با ۲.۷۹ میلیارد دلار، رتبه دوم را در اختیار دارد .

«آواتار ۲ » با فروش ۶۵۷ میلیون دلاری در رتبه نهم گیشه سینمای آمریکا در تمام ادوار قرار دارد و در گیشه بین‌المللی هم با ۱.۵۸۶ میلیارد دلار، پشت سر فیلم‌های «آواتار» و «انتقام جویان: آخر بازی»رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  از واکنش سازمان سینمایی به یک پوستر تا چند خبر دیگر

«جیمز کامرون» طی ۲۵ سال گذشته دو فیلم «تایتانیک» و پس از آن «آوتار» را به صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما رسانده است.

«آوتار: راه آب» یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های ساخته شده تمام ادوار است و خود کامرون پیش از این عنوان کرده بود برای این که این فیلم را یک موفقیت تجاری توصیف کنیم باید حداقل دو میلیارد دلار در گیشه بفروشد و هم‌اکنون در فاصله اندک تا رسیدن به فروش دو میلیارد دلاری قرار دارد. 

در «آواتار: راه آب» بازیگرانی چون «سم ورتینگتون»، «زویی سالدانا»، «کیت وینسلت» و «سیگورنی ویور» ایفای نقش می‌کنند و به داستان بیش از یک دهه پیش از قسمت اول این فیلم می‌پردازد.

فیلمبرداری «آواتار: راه آب» در سال ۲۰۱۷ و همزمان با سومین فیلم از این مجموعه که قرار است در سال ۲۰۲۴ اکران شود، آغاز شد. او همچنین در حال کار بر روی فیلم چهارم و پنجم است که به ترتیب برای اکران در سال ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  «کارلوس سائورا» درگذشت

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سینما‌های سراسر کشور آغاز به کار کردند/ اکران تگزاس۳ از چهارشنبه-تایمز

سینما‌های سراسر کشور پس از پنج روز عزای عمومی به دلیل شهادت آیت الله سید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *