فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اجرای طرح های دریامحور در سواحل هرمزگان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، محسن مردعلی مدیر طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در راستای کمک به دولت برای توسعه مبتنی بر دریاست، اظهار کرد: در سطح کشور طرح های متعددی در بخش کشاورزی و آبزی پروری اجرا شده که استان هرمزگان با توجه به موقعیت استراتژیک و نزدیکی به دریا یکی از استانهای محوری اجرای این طرح ها است.

وی ادامه داد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با درک ضرورت تامین امنیت غذایی در کشور از ابتدای امسال با تشکیل کارگروه ویژه بر موضوع تامین امنیت غذایی با محوریت اجرای طرح های زنجیره سبز و آبی در سراسر کشور متمرکز شده است.

وی یادآور شد: بر این اساس مطابق تعریف انجام شده در سند آمایش سرزمینی، باید تا چهار سال آینده بر اساس این الگو ۱۴۵ تن مواد غذایی تولید شود. در زمان حاضر تولید مواد غذایی حدود ۲۰ میلیون تن کمتر از رقم و حدود ۱۲۵ میلیون تن است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ویدیو / از تهران تا جاکارتا؛ از اقتصاد تا سیاست

وی لازمه تحقق اهداف پیش‌بینی شده را ارتقای بهره‌وری و اجرای طرح های ویژه عنوان کرد و گفت: نیاز است برای جبران فاصله ۲۰ میلیون تنی با بهره‌گیری مناسب از زمین آب و وضعیت کشاورزی اقدام شود. بر اساس سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه باید حداقل ۹۰ درصد تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید شود.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ + عکس-تایمز

در هفته کاری که گذشت، شاخص کل بورس ۰.۴۹ درصد افزایش یافت و در ارتفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *