فیلترهای سرامیکی ریخته گری

از اجرای جشنواره نور در بلوار کشاورز تا نصب ۱۵ آکواریوم در مناطق مختلف پایتخت برای نوروز ۱۴۰۱

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در تشریح اقدامات این سازمان برای نوروز سال ۱۴۰۱ با اشاره به اجرای جشنواره نور در بلوار کشاورز از نصب ۱۵ آکواریوم در مناطق مختلف پایتخت نیز خبر داد.

رضا صیادی در گفتگو با ایسنا، در تشریح اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران برای ایام نوروز ۱۴۰۱ گفت: جشنواره نور در بلوار کشاورز و میدان ولیعصر اجرایی شده است. در آستانه نوروز باستانی، امسال در بخش‌های مختلفی از شهر، اِلِمان‌های نورپردازی نصب شدند اما تمرکز ویژه‌ای بر زیباسازی و نورپردازی میدان ولیعصر و بلوار کشاورز داشتیم در همین راستا در بلوار کشاورز علاوه بر دو تونل نوری چند المان نیز در اشکال و فرم‌های مختلف کار شده است و فضای این بخش از شهر و پیاده‌روهای آن تزئین شده تا امکان پیاده‌روی شبانه دل‌پذیرتری را برای شهروندان فراهم کند.

وی همچنین از اجرای آثار دیوارنگاری در بخش گلستان و نگارستان هفتمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به ابعاد یک هزار متر خبر داد و افزود: هنر دیوارنگاری از جمله بخش‌هایی است که نقش به سزایی در زیباسازی شهر و روحیه بخشی به شهروندان دارد. بر همین اساس نیز در این دوره، تلاش بر این بود که بتوانیم با به تصویر کشیدن یکی از ارکان زیبا و جذاب طبیعت که ارتباطی مستقیم با فصل بهار دارد حال و هوای شهر را به سمت بهار و استقبال از نوروز هدایت کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سالانه 150000 ایرانی دچار سکته مغزی می‌شوند/ علائم سکته مغزیچیست؟

وی ادامه داد: با همین دیدگاه، در این دوره بخش گلستان بر طراحی و اجرای دیوارنگاری با محوریت ایده‌پردازی و طراحی گل شکل گرفت. در این رویداد هیئت داوران از بین ۱۳۳۰ اثر  از ۴۲۶ شرکت کننده، ۴۵ اثر را برای اجرا در محور اصلی خیابان دماوند، حد فاصل میدان امام حسین (ع) تا سه راه تهرانپارس انتخاب کردند و در بخش نگارستان نیز بالغ بر ۱۵ طرح انتخاب شده که در سایر مناطق شهر اجرا شدند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بر لزوم توجه به ابعاد بصری در شهر تأکید کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین مباحثی که همواره روی آن تأکید داشتم توجه به فضای شهر و اجتناب از ایجاد آلودگی بصری و شلوغی در فضای هنری است و در همین راستا نیز، انتخاب آثار با توجه به این مباحث و توسط اساتید شناخته شده این عرصه انجام شد.

صیادی درباره اجرای برنامه‌های متعدد و متفرقه در دل سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: در دیگر بخش‌های بهارستان المان‌های هفت‌سین‌های نوروزی نیز در ۲۲ منطقه شهر تهران نصب شدند. همچنین در بخش حجم‌های خلاقانه نیز آثاری با شکل‌های اوریگامی و حال و هوای نوروزی مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این بخش نزدیک به ۲۰۰ اثر حجمی نظیر فرفره، توپ و…، با حال و هوای بهاری، در سطح شهر نصب شدند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  افشای وقوع صدها مورد تجاوز در زندان‌های انگلیس و ولز

وی درباره نصب آکواریوم در بخش‌های مختلف شهر نیز گفت: در آستانه نوروز باستانی و در راستای زیباسازی، آرام‌سازی و بهسازی فضای شهر، بالغ بر ۱۵ آکواریوم نیز در سطح شهر تعبیه شده است. آکواریوم‌های ماهی نیز از دیگر المان‌های نوروزی هستند که در ۱۵ نقطه تهران نصب می‌شوند. مردم نیز می‌توانند ماهی‌های قرمز سفره‌های هفت سین خود را در صورت تمایل درون این آکواریوم‌ها رها کنند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: در بخش دیگری از اقدامات نوروزی، دوربین‌های عکاسی با تصاویر از بهار تهران، در ورودی‌های شهر جانمایی شده است تا شهروندان و گردشگران بتوانند از آن استفاده کنند. همچنین تعداد المان‌های حجمی به شکل تمبر در سطح شهر و با نمایش آثار مختلف شهر تهران، مورد توجه قرار گرفته است. در این تمبرها، تمامی آثار برجسته صد سال گذشته تهران نظیر میدان‌های تاریخی، بناها، آثار هنری و … دیده می‌شود و به نوعی علاوه بر معرفی جذابیت‌های توریستی شهر به زیباسازی فضای شهر نیز کمک می‌کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تیراندازی مرگبار در یک مرکز خرید در ایندیانای آمریکا

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جلیل محبی: این گشت ارشاد کار دولت است!

دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلیل محبی در پاسخ به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *