فیلترهای سرامیکی ریخته گری

افزایش گازگرفتگی در تهران/ علائم شایع مسمومیت با مونوکسید کربن چیست؟

رئیس مرکز اورژانس تهران از افزایش موارد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در ماموریت‌های اخیر اورژانس خبرداد.

به گزارش ایسنا، یحیی صالح طبری با اشاره به آغاز فصل سرما و استفاده مردم از وسایل گرمایشی، گفت: در همین راستا نیز تعداد مسمومیت‌ها با گاز مونوکسید کربن افزایش یافته اما این افزایش در شرایط فعلی خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی با اشاره به اینکه گاز مونوکسید کربن ۹ برابر اکسیژن، قابلیت چسبندگی به هموگلوبین خون را دارد، گفت: این گاز هیچ بو و رنگی ندارد و به راحتی جان انسان‌ها را می‌گیرد و لذا افرادی که از لوازم گازسوز استفاده می‌کنند حتماً باید از استاندارد و سالم بودن مجاری خروجی گاز مطمئن شوند.

رئیس مرکز اورژانس تهران درمورد علائم شایع مسمومیت با گاز مونوکسید کربن نیز گفت: شایع‌ترین علامت در فرد هوشیار و بیدار که با گاز مونوکسید کربن مسموم شده سردرد است، بعد از آن بیحالی و سرگیجه و تهوع و استفراغ کاهش هوشیاری و نهایتاً تشنج است و ممکن است منجر به فوت شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  پوشش امدادی ۷۶ حادثه در تعطیلات نوروزی/ ۵۸ سانحه ترافیکی تابه امروز

صالح طبری با بیان اینکه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در خواب معمولاً منجر به مرگ خواهد شد گفت: علائم مسمومیت با گاز مونوکسید در کودکان و شیرخواران کمی متفاوت‌تر بوده و معمولا با گیجی و بی میلی و اختلال در تغذیه و شیر نخوردن همراه است.

گزارش پیشنهادی در همین زمینه: زنگ خطر تکراری برای یک مرگ آرام

وی درباره اینکه در مواجهه با فردی که دچار گازگرفتگی شده چه کاری باید انجام داد، نیزگفـت: اولین و سریع ترین کاری که برای افراد مسموم به این گاز باید انجام شود رساندن اکسیژن و کم کردن لباس‌های این افراد و تماس با اورژانس است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

محصولات کشاورزی آب‌بر حوضه آبریز ارومیه در اسرع وقت حذف خواهند شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز ، صبح امروز مراسم افتتاح هماهنگ ۶۷ پروژه محیط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد