فیلترهای سرامیکی ریخته گری

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته حدود ۱.۵ میلیون وسیله نقلیه بوده که نسبت به هفته پیش از آن پنج درصد افزایش داشته است و وسایل نقلیه سبک (عموما خودروهای مردمی) هم با چهار درصد افزایش تردد مواجه شده‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (جمعه ۱۸ تا پنجشنبه ۲۴ آذر ماه سال ۱۴۰۱) یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۴ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (بازه جمعه ۱۹ تا پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰) شش درصد افزایش داشته و نسبت به هفته گذشته (بازه جمعه ۱۱ تا پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱) پنج درصد افزایش داشته ‌­است.

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (یعنی خودروهای مردم) در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ آذر ماه، در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، چهار درصد افزایش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، هفت درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  طلا یا دلار؛ کدامیک پیروز بازار خواهد شد؟

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

در هفته گذشته حدود هشت میلیون و ۳۰۰ هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ است. در این میان بیشترین مبدأ پلاک‌های مشاهده‌ شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و پس از آن، خودروهایی با پلاک مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی مشاهده شده است.

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در بازه ۱۵ تا ۲۴ آذر ماه، ۲۶۷ هزار و ۶۹۲ وسیله نقلیه و مربوط‌به پنج‌شنبه ۲۴ آبان‌ماه بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استان‌های مازندران، قزوین، قم، مرکزی و اصفهان مشاهده شده‌اند.

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

همچنین بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران در بازه ۱۵ تا ۲۴ آذر ماه، ۸۳ هزار و ۴۷۵ وسیله نقلیه مربوط‌به روز پنج‌شنبه ۲۴ آبان بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌ در استان، مربوط‌به استان‌های تهران و البرز، خراسان رضوی، گلستان و اصفهان بوده‌اند. در استان گیلان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در بازه ۱۵ تا ۲۴ آذر ماه، در روز پنج‌شنبه ۲۴ آبان ماه با ۳۱ هزار و ۶۵۱ وسیله بوده و استان‌های تهران و البرز، مازندران، قزوین، اردبیل و خراسان رضوی بیشترین سهم را در میان خودروهای غیربومی داشتند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  درخواست قرقیزستان برای خرید بنزین از ایران

وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استان‌های با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، استان‌ سیستان و بلوچستان ۴۳ و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و کرمان ۳۳ درصد افزایش تردد داشته‌اند. در حالی که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته (۱۱ تا ۱۷ آذرماه)، استان‌ فارس ۲۳ و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و مازندران ۱۱ درصد افزایش تردد داشته‌اند.

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

همچنین ترددهای بین استانی در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به‌ترتیب شش، پنج و سه درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته (۱۱ تا ۱۷ آذرماه ۱۴۰۱) کاهش داشته که کمترین افزایش تردد را تجربه کرده‌اند. در حالی که کمترین افزایش تردد ورود و خروج نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، مربوط به استان‌های کردستان، زنجان و خراسان جنوبی با ۱۷، ۱۳ و هشت درصد است.

افزایش ۴ درصدی سفرهای مردمی

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

قانون برنامه هفتم تا پایان هفته ابلاغ می‌شود-تایمز

داود منظور، در جلسه شورای معاونان سازمان برنامه و بودجه، بر لزوم پیگیری مستمر برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *