فیلترهای سرامیکی ریخته گری

افسردگی در زنان بیش از مردان است/ تهران در صدر جدول آمار افسردگی در کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، علی ناظری از بیماری افسردگی به عنوان یکی از رایج‌ترین اختلالات روانپزشکی نام برد و اظهار کرد: افسردگی نوعی از اختلال خلق است که در آن فرد به واسطه غم و اندوه مداوم علاقه خود را نسبت به موارد و داشته‌هایی که زمانی برای او لذت‌بخش بوده است از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: زمانی می‌توان گفت فرد دچار افسردگی است که فرد بیمار این حالت‌ها و احساسات را به مدتی بیش از دو هفته و یا در همراهی سایر علائم بالینی داشته باشد و دچار اختلال عملکرد در فعالیت‌های روزانه خود شود.

ناظری با اشاره به این مهم که در حال حاضر بیماری افسردگی به یکی از مهم‌ترین معضلات جوامع پیشرفته و در حال توسعه تبدیل شده است، گفت: طبق آخرین آمار جهانی ابتلا به بیماری افسردگی در هر ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت مردان بیش از ۳۵۰۰ مورد و در جمعیت زنان نزدیک به ۵ هزار مورد است.

وی گفت: متاسفانه این آمار در کشور ما ارقام بیشتری را نشان می‌دهد به طوری که به طوری که در جمعیت مردان ایرانی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۹۴۷ نفر و در زنان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۵۰۳۷ نفر بوده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تفاوت نسکافه و اسپرسو

این متخصص روانپزشکی افزود: طی  ۲۶سال گذشته آمار این بیماری در کشور ما حدود دو برابر شده است که در مقایسه استانی به عمل آمده تهران با بیشترین تعداد ابتلا در صدر استان‌های کشور قرار می‌گیرد و در مقابل استان‌های گیلان و یزد نسبت به سایر استان‌ها از وضعیت مطلوب‌تری برخوردارند.

علائم افسردگی چیست؟

این روانپزشک بیان کرد: نقص در حافظه و تمرکز، اضطراب، تحریک پذیری و کاهش آستانه خشم، پرخاشگری، خستگی مداوم، بی‌میلی به فعالیت‌های لذت‌بخش، عذاب وجدان، دردهای جسمانی بدون منشاء، افکار منفی و حتی خودکشی از علائم بیماری افسردگی به حساب می‌آیند که در زندگی فردی و اجتماعی بیمار تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت که درصورت شیوع بالا در جامعه می‌تواند آسیب‌های به مراتب سنگین‌تر به بدنه جامعه وارد کند.

دبیر علمی سی و نهمین کنگره روانپزشکان ایران با اشاره به برگزاری این رویداد در روزهای ۱۸ الی ۲۱ مهرماه در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران، خاطرنشان کرد: در این کنگره سخنرانی کلیدی ۴ نفر از صاحب‌نظران حوزه روانپزشکی را خواهیم داشت، همچنین ۲۲ سمپوزیوم علمی در قالب ۱۱۲ سخنرانی ، ۶۰ کارگاه علمی، ۱۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۳ مقاله به صورت پوستر و جایزه استاد داویدیان از دیگر موضوعات سی‌و‌نهمین کنگره روانپزشکان ایران خواهد بود. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - بهترین معجون‌ های خانگی برای چربی‌ سوزی ؛ بخورید ولاغر شوید

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

خط ۶ سامانه ۱۹۰ به قانون جوانی جمعیت اختصاص یافته است-تایمز

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت از سامانه ۱۹۰ به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *