فیلترهای سرامیکی ریخته گری

افول غرب در زمینه علمی آغاز شده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، حسن ابوالقاسمی امروز در سیزدهمین جشنواره علمی تحقیقاتی باقرالعلوم در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) اظهار کرد: شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر این که افول غرب در زمینه مراکز علمی آغاز شده است، به طوری که دو رئیس دانشگاه را به کنگره آمریکا کشانده‌اند و آن‌ها را بابت صحبت کردن از غزه در دانشگاه‌شان، محاکمه و اخراج کردند.

وی افزود: کشورهای غربی ما را در زمینه علمی نیز تحریم کرده‌اند و دیکتاتوری خاصی بر مراکز علمی غربی‌ها حاکم است.

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: موضوع آپارتاید علمی که در جهان وجود دارد باید جدی گرفته شود زیرا کسانی که مدعی آزادی بیان و اشتراک علوم بین جوامع بودند الان با ایجاد تحریم، موانعی برای ثبت مقاله‌های ما ایجاد می‌کنند اما ما با این وجود، مقالات خود را در مقالات بین‌المللی به چاپ می‌رسانیم.

وی گفت: زمانی که می‌خواستیم مقاله واکسن نورا را در مجلات بین المللی به چاپ برسانیم موانعی برای ما ایجاد کردند اما وقتی بررسی کردند که ۹۰۰۰ مقاله بین‌المللی داریم اقدام به انتشار این مقاله کردند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اطلاعیه وزارت بهداشت درباره آمار واکسیناسیون کرونادر ایران

ابوالقاسمی ادامه داد: نگهداری نسل جوان در کشور ما با تقویت روحیه آن‌ها در پژوهش و افزایش امکانات و زیرساخت‌ها از جمله خوابگاه‌های دانشجویی میسر می‌شود.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

ارتباط دستگاه‌های الکترونیکی و روان‌پریشی کودکان-تایمز

البته اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و مشکلات سلامت روان، هر دو احتمالاً به‌علت شرایط نامناسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *