فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اقتصاد آلمان نفس کشید

قیمت تولیدکننده آلمان در ماه نوامبر کمتر از حد انتظار افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده‌های منتشر شده در روز سه‌شنبه (۲۰ دسامبر)، شاخص قیمت تولیدکننده آلمان در نوامبر برای دومین ماه متوالی کاهش یافت و به نشانه‌هایی اضافه کرد که تورم بالا ممکن است در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا کاهش یابد زیرا هزینه گاز طبیعی و برق کاهش یافته است.

اداره آمار فدرال آلمان گزارش داد که قیمت تولیدکننده محصولات صنعتی در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۲۸.۲ درصد در مقایسه با ۳۴.۵ درصد افزایش سالانه در ماه اکتبر افزایش یافت. تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند که این رقم در نوامبر ۳۰.۶ درصد باشد. قیمت‌ها در مقایسه با اکتبر ۲۰۲۲،  ۳.۹ درصد کاهش یافت که کمتر از حد توافق برای کاهش ۲.۵ درصدی بود. قیمت انرژی نسبت به ماه قبل ۹.۶ درصد کاهش داشت که عمدتاً ناشی از کاهش هزینه‌های گاز طبیعی و برق بود.

بر اساس گزارش رویترز، رالف سولوین، اقتصاددادن ارشد در Commerzbank گفت: به نظر می‌رسد که حرکت صعودی برای سایر کالاها نیز در حال کاهش است. در نتیجه، این امید وجود دارد که فشار صعودی اساسی بر قیمت‌های مصرف‌کننده نیز به زودی ضعیف شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دلایل گرانی آهن/ بازار از هفته بعد به تعادل می رسد

بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های بوندس بانک، انتظار می‌رود تورم در آلمان در سال ۲۰۲۳ به ۷.۲ درصد برسد و در سال ۲۰۲۴ به ۴.۱ درصد کاهش یابد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

جرثقیل دروازه ای ایران کرین

جرثقیل دروازه ای: غول پیکر قدرتمند صنعت

جرثقیل دروازه ای، سازه ای عظیم و قدرتمند است که در بنادر، اسکله ها، کارخانجات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد