فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اوکراین روزانه ۱۰۰ میلیون دلار برای جنگ هزینه می‌کند

به گزارش خبرگزاری تایمز به نقل از راشاتودی، الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین طی اظهاراتی اعلام کرد که کی‌یف روزانه ۱۰۰ میلیون دلار برای درگیری با روسیه هزینه می‌کند.

این مقام مسئول این اظهارات را در مصاحبه‌ای با رسانه دولتی یوکرینفرم Ukrinform که روز دوشنبه منتشر شد، بیان کرد و در آن اتهامات فساد را رد کرد و از سیاست‌های پشتیبانی این وزارتخانه در دوران تصدی خود دفاع کرد.

رزنیکوف همچنین این ادعاها را رد کرد که بودجه ارتش این کشور عمدتاً توسط داوطلبان و سرمایه‌گذاری دسته جمعی تامین شده است و گفت که چنین برداشتی صرفاً “ناعادلانه” است، زیرا دولت روزانه ۱۰۰ میلیون دلار برای این درگیری هزینه می‌کند.

وی در ادامه افزود: من (منبع تأمین) تمام بودجه‌هایی را که صرف تدارکات ارتش می‌شود، می‌دانم – بودجه‌هایی که توسط داوطلبان و به طور رسمی توسط دولت ارائه می‌شود.

این وزیر اوکراینی در ادامه تصریح کرد: من می‌توانم به شما بگویم که تدارکات داوطلبان از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ تا به امروز ۳ درصد از همه چیزهایی است که به جبهه‌های جنگ اعزام شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  توزیع ۱۱۷ میلیون لیتر بنزین در روز ششم فروردین‌ماه۱۴۰۲

رزنیکوف ادعا کرد که رسوایی‌های مربوط به فساد در ارتش و “برچسب‌هایی” که مشتاقانه توسط منتقدان منتشر می‌شود، تاجران را از همکاری با وزارت دفاع ترسانده است.

وی گفت: من به طور معمول با انجمن‌های بزرگ ملاقات می‌کنم، در انجمن‌های آنها صحبت می‌کنم و آنها می‌گویند “بستن قرارداد با وزارت دفاع یا سایر نهادهای دولتی برای ما راحت نیست، زیرا سازمان‌های (بین المللی) مجری قانون بلافاصله شروع به اذیت کردن ما و توقیف حساب‌های ما می‌کنند.”

این وزیر که دوران تصدی وی رو به اتمام است در نوامبر ۲۰۲۱، کمی قبل از شروع درگیری بین روسیه و اوکراین، سمت خود را بر عهده گرفت.

دوران تصدی وی با رسوایی های فساد متعددی همراه بوده است و این وزارتخانه بارها متهم به تهیه تجهیزات و مواد غذایی از ارتش با قیمت‌های بسیار بالا شده است.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

وسعت مراتع کشور ۸۴.۸ میلیون هکتار است-تایمز

ترحم بهزاد مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *