فیلترهای سرامیکی ریخته گری

این ربات‌ها از چت جی پی تی بهترند | ۹ تا از هوش مصنوعی هایی که جایگزین ChatGPT می‌شوند

در این مقاله قرار است جایگزین های ChatGPT را پیدا کنیم و ببینیم که غیر از ChatGPT چه جایگزین های دیگری وجود دارد. در ادامه با جایگزین های ChatGPT آشنا شوید.

از زمان راه‌اندازی عمومی آن در نوامبر ۲۰۲۲، ChatGPT، چت ربات هوش مصنوعی مسحورکننده OpenAI، محبوبیت خود را مانند آتش‌سوزی افزایش داده است. فیدهای رسانه های اجتماعی پر از کارهای باورنکردنی است که مردم با چت بات انجام می دهند. جویندگان کار، برنامه نویسان، معلمان دبیرستان، تولیدکنندگان محتوا و متخصصان تقریباً در هر زمینه ای کاربردهای خوبی برای این ابزار پیدا می کنند.

با این حال، هنگامی که یک ابزار در مرکز قرار می گیرد، به راحتی می توان مسیر جایگزین هایی را که می توانند ارزش برابر یا حتی بهتر ارائه دهند، از دست داد.

۱. Claude AI

چت بات Claude AI

Claude AI بدون شک بهترین جایگزین برای ChatGPT در حال حاضر است. در دنیای پرشتاب هوش مصنوعی، ممکن است ظرف چند روز، هفته یا ماه تغییر کند، اما بهترین چیز بعدی در فضای چت بات هوش مصنوعی در زمان نوشتن است. برای پیدا کردن یک ربات چت هوش مصنوعی که از نظر خلاقیت، استدلال عقل سلیم و دقت به ChatGPT نزدیک باشد، به سختی تحت فشار خواهید بود.

وزن آن در برابر ChatGPT چگونه است؟ هوش مصنوعی کلود در چهار زمینه کلیدی از ChatGPT پیشی می‌گیرد در حالی که به راحتی خود را در چندین معیار کلیدی نگه می‌دارد. اقدامات ایمنی سخت‌گیرانه‌تر، طول زمینه بزرگ‌تر، پایگاه دانش جدیدتر، و به نظر می‌رسد در برخی از کارهای خلاقانه نوشتن بهتر است.

یکی از محدودیت‌های کلیدی این است که آخرین نسخه چت ربات هوش مصنوعی Claude که بر روی مدل زبان Claude 2 اجرا می‌شود، فقط برای ساکنان ایالات متحده و بریتانیا در دسترس است. ما فرض می کنیم که اگر از VPN برای امتحان این جایگزین هیجان انگیز ChatGPT استفاده می کنید، نباید غوغایی به پا شود. در اینجا یک راهنمای مختصر در مورد نحوه ثبت نام و شروع استفاده از Claude AI، صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می کنید، آورده شده است. کلود هوش مصنوعی یک ستاره در حال ظهور در فضای چت ربات هوش مصنوعی است و با چند تکرار دیگر، پیش‌بینی می‌کنیم که ممکن است با ChatGPT به یک وضعیت همتا واقعی دست یابد یا حتی در نهایت از آن بهتر عمل کند.

۲٫ Google Bard AI

چت بات Google Bard AI

یکی دیگر از جایگزین های ارزشمند ChatGPT، هوش مصنوعی Bard گوگل است. پس از Claude AI ، بارد احتمالاً قدرتمندترین و پرکاربردترین جایگزین ChatGPT است که به مدل زبان GPT OpenAI متکی نیست. Google’s Bard با استفاده از مدل زبان بزرگ PalM 2 داخلی Google طراحی شده است. اگرچه مدل PaLM 2 Bard در سطح معماری بنیادی مشابه GPT ChatGPT است، اما تفاوت قابل توجهی در قابلیت های کاربردی دو مدل زبان وجود دارد.

اگرچه Bard به خودی خود کاملاً قدرتمند است، ChatGPT از مزیت ارائه مدلی برخوردار است که چندین بار بهبود یافته است. با وجود این، Bard دارای توانایی های چشمگیر و ده ها ویژگی مفید است. این یک ابزار عالی برای نوشتن نوشته هایی مانند مقالات و ایمیل ها است و توانایی های ریاضی قابل ستایشی دارد. همچنین یک کمک برنامه نویسی مفید و ابزاری کاملاً مؤثر برای یادگیری یک زبان جدید است. از آنجایی که به اینترنت متصل است، در حالی که ChatGPT (بدون پلاگین) وصل نیست، Bard تمایل دارد نسبت به روندهای فعلی به روزتر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارهایی که می توانید با چت بات انجام دهید، در اینجا چند روش خلاقانه برای استفاده از Bard AI گوگل آورده شده است. اگر می‌پرسید چگونه Bard در استفاده‌های روزمره عملی در برابر ChatGPT قرار می‌گیرد، نگاهی به تجزیه و تحلیل عمیق ما بیندازید که ChatGPT را با ChatGPT مقایسه می‌کند. بارد هوش مصنوعی.

۳٫ Bing AI Chat

چت بات Bing AI Chat

Bing AI Chat یا بینگ مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت – هر طور که انتخاب کنید – یکی از بهترین چت ربات های هوش مصنوعی است که از فناوری GPT-4 OpenAI استفاده می کند. این یکی از قدرتمندترین ربات‌های گفتگوی GPT است که می‌توانید در هر کجای اینترنت دریافت کنید. نتایج مدل GPT-4 را با فناوری اختصاصی مایکروسافت ترکیب می کند تا نتایج واقعی و به روز برای میلیون ها کاربر Bing در سراسر جهان ایجاد کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  همستر کامبت؛ بانک مهربانی که از مخاطبانش کلاهبرداری می‌کند-تایمز

از آنجایی که Bing AI به داده‌های اینترنتی زنده متصل است، برخلاف ChatGPT، می‌تواند اطلاعات بی‌درنگ درباره روندها و رویدادها دریافت کند و به آن کمک می‌کند تا نسبت به ChatGPT معمولی شما، پاسخ‌های مرتبط‌تری به درخواست‌ها ارائه دهد.

علاوه بر استفاده از مدل زبان GPT OpenAI، Bing AI Chat از ثروت عظیم مایکروسافت از منابع هوش مصنوعی نیز بهره می برد و به آن برتری نسبت به بسیاری از گزینه های ChatGPT در لیست ما می دهد. اگر می‌خواهید بدانید هوش مصنوعی Bing چگونه در برابر ChatGPT بسیار محبوب‌تر قرار می‌گیرد، ChatGPT در مقابل هوش مصنوعی Bing را بخوانید. مقایسه هوش مصنوعی بینگ.

۴٫ Perplexity AI

چت بات Perplexity AI

مانند Bing AI، Perplexity AI یک موتور جستجو و ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که داده‌ها و دانش وب را در زمان واقعی از مدل هوش مصنوعی زیربنایی خود ترکیب می‌کند تا پاسخ‌های دقیق و جامعی را به سوالات کاربران ارائه دهد. Perplexity یکی از قابل اعتمادترین جایگزین های ChatGPT است زیرا از فناوری GPT OpenAI پشتیبانی می کند.

با این حال، بر خلاف دیگر چت ربات‌های هوش مصنوعی که به سادگی «با GPT» کار می‌کنند و هیچ کار منحصربه‌فردی انجام نمی‌دهند، Perplexity دارای چند ویژگی جالب است که برایتان مفید است، به‌ویژه توانایی آن در منظم کردن داده‌های GPT با اطلاعات فعلی که از اینترنت می‌گیرد. هوش مصنوعی Perplexity همچنین در استناد به منابع در پاسخ‌های خود و ارائه پیوندهایی که ممکن است برای تحقیق بیشتر در مورد یک موضوع به آن نیاز داشته باشید، عالی است. طرح رایگان آن توسط مدل زبان GPT-3.5 ارائه می شود، در حالی که طرح Pro ماهانه ۲۰ دلار قیمت دارد. در اینجا به تفصیل ما در مورد ChatGPT در مقابل ChatGPT آمده است ربات‌های چت هوش مصنوعی گیجی.

۵٫ OpenAI GPT Playground

چت بات OpenAI GPT Playground

حتی قبل از اینکه ChatGPT ویروسی شود، OpenAI’s GPT Playground وجود داشت، پلتفرمی برای عموم برای بازی با تکرارهای مختلف مدل‌های GPT AI OpenAI. متأسفانه، این ابزار به اندازه ChatGPT buzz ایجاد نکرد. این تا حدی به دلیل رابط کاربری فنی آن و عدم تبلیغات متمرکز بر مصرف کننده است.

از قضا، اگرچه ChatGPT بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، مدل های GPT موجود در The Playground بسیار بزرگتر و قدرتمندتر از انواعی هستند که ChatGPT را تقویت می کنند. مدل‌هایی که می‌توانید در The Playground به آن‌ها دسترسی داشته باشید، بدون شک یکی از قدرتمندترین مدل‌های زبان هوش مصنوعی در سراسر جهان هستند.

ChatGPT مانند یک تکرار از مدل GPT است که در Playground استفاده می‌شود، اما بهتر است ساده‌تر و دقیق‌تر تنظیم شود تا در پاسخگویی بیشتر مکالمه‌ای و شبیه انسان باشد. این مدل‌های کارآمد می‌توانند مقاصد انسان را بهتر درک کنند، پاسخ‌های مربوط به زمینه را ارائه دهند و مکالمات منسجمی را حفظ کنند.

می توانید زمین بازی را به عنوان ChatGPT برای کاربران قدرتمند تصویر کنید. می توانید آن را طوری تنظیم کنید که ChatGPT انجام می دهد و حتی خیلی بیشتر. گزینه ها و تنظیمات بیشتری برای سفارشی کردن مدل هوش مصنوعی وجود دارد تا به روش های مختلف رفتار کند. همچنین احتمالاً متوجه تفاوت‌هایی در پاسخ‌های ChatGPT و پاسخ‌هایی که از Playground دریافت می‌کنید، خواهید بود، به خصوص اگر پارامترهای موجود را تغییر دهید.

در حالی که ChatGPT از پاسخ دادن به سؤالات در مورد برخی موضوعات حساس خودداری می کند، مدل Playground کمتر از پاسخ دادن به سؤالات خودداری می کند. اگر دوست دارید با GPT Playground مفید باشید، در اینجا راهنمای نحوه استفاده از GPT Playground است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فال قهوه پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ | فال قهوه با تفسیر واقعی

۶٫ Poe by Quora

چت بات Poe by Quora

برخلاف سایر گزینه‌های فهرست ما، Poe by Quora کمتر یک ربات چت هوش مصنوعی و بیشتر یک پلتفرم هوش مصنوعی است. پو به شما امکان می دهد به برخی از معتبرترین چت ربات های هوش مصنوعی و مدل های زبان بزرگی که در حال حاضر به صورت آنلاین در دسترس هستند دسترسی داشته باشید. این پلتفرم همه چیز را دارد، از PalM Google، Meta’s Llama، و Anthropic’s Cloud گرفته تا چندین تکرار از مدل‌های زبان بزرگ GPT OpenAI.

پو چقدر خوبه خوب، بیایید بگوییم که بزرگترین جذابیت استفاده از Poe مجموعه ای از انتخاب های آن است. می توان گفت که پو به خوبی ترکیبی از چت ربات های موجود در پلتفرم است. اگرچه ممکن است کیفیت خدماتی را که هنگام استفاده مستقیم از ربات‌های چت در پلتفرم ارائه‌دهنده اصلی آن‌ها دریافت می‌کنید، نداشته باشید، انعطاف‌پذیری پو را دوست خواهید داشت. اگر از اشتراک ماهیانه ۲۰ دلاری پو استفاده کنید که با توجه به تعداد مدل های هوش مصنوعی در اختیار شما مقرون به صرفه است، اوضاع بسیار بهتر می شود. در مقایسه، همین مقدار به شما امکان دسترسی به اشتراک ChatGPT Plus را برای یک ماه می دهد.

۷٫ YouChat

چت بات YouChat

YouChat، مانند اکثر گزینه های ChatGPT در لیست ما، از مدل GPT-3.5 AI OpenAI پشتیبانی می کند. این به آن قابلیت های مشابه ChatGPT لایه آزاد می دهد. این رابط کاربری براق و رنگارنگ دارد و به خوبی در موتور جستجوی You.com در هم تنیده شده است.

در نتیجه، YouChat می تواند به عنوان یک موتور جستجو عمل کند که لیستی از لینک ها به صفحات وب ایندکس شده مرتبط با درخواست شما را در اختیار شما قرار می دهد. یا می‌توانید پاسخ‌های مکالمه معمولی به سبک ChatGPT را به سؤالات دریافت کنید. اگر به دنبال یک موتور جستجو و یک ربات چت مانند ChatGPT هستید که به یک محصول تبدیل شده است، YouChat یک گزینه عالی است.

اگرچه YouChat از مدل‌های GPT OpenAI استفاده می‌کند، درست مانند هوش مصنوعی Perplexity AI و Bing AI، اما از فناوری اختصاصی برای ارائه اطلاعات به‌روز به کاربران استفاده می‌کند و محدودیت‌های تاریخ قطع دانش ۲۰۲۱ GPT را رها می‌کند.

علاوه بر چند محدودیت، YouChat یک جایگزین ساده و قدرتمند ChatGPT است که شایسته در معرض قرار گرفتن است.

۸٫ Chatsonic

چت بات Chatsonic

فناوری زیربنایی ChatGPT (اولین GPT 3.5، از زمان به روز رسانی به GPT-4) همان فناوری است که Chatsonic را تقویت می کند و آن را تقریباً به اندازه ChatGPT جالب می کند. Chatsonic یک گام فراتر می رود و بر روی قابلیت های ChatGPT ساخته می شود و در عین حال برخی از محدودیت های ChatGPT را برطرف می کند.

اگر از ChatGPT معمولی (بدون افزونه‌های ChatGPT) بپرسید که چه کسی در جام جهانی ۲۰۲۲ برنده شد، نمی‌داند. شما انتظار دارید که یک مدل قدرتمند هوش مصنوعی مانند ChatGPT به چنین سؤالی ساده و با ضربان قلب پاسخ دهد. با این حال، از آنجایی که پایگاه دانش ChatGPT دارای تاریخ قطعی ۲۰۲۱ است، مدل هوش مصنوعی نمی تواند به سؤالات مربوط به هر اتفاقی که پس از آن رخ داده است پاسخ دهد.

بدون اکانت ChatGPT Plus، نمی‌توانید با استفاده از ChatGPT به داده‌های اینترنت در زمان واقعی دسترسی پیدا کنید. این بدان معنی است که نمی تواند به وب جهانی برای بازیابی اطلاعات مربوط به رویدادها یا رویدادهای اخیر که در داده های آموزشی آن گنجانده نشده است دسترسی داشته باشد.

درست مانند برخی از ربات‌های چت در این لیست، اینجاست که Chatsonic بهتر از ChatGPT عمل می‌کند. Chatsonic می‌تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد و می‌تواند اطلاعات را از نمودار دانش Google استخراج کند تا پاسخ‌های بهبودیافته‌ای ایجاد کند که به‌روز و سازگارتر با رویدادهای اخیر باشد. ما از Chatsonic پرسیدیم که چه کسی جام جهانی ۲۰۲۲ را برد و چه کسی جایزه بهترین بازیکن را دریافت کرد – ناامید کننده نبود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  لحظه‌شماری کاربران خارجی ایکس برای دستگیری نتانیاهو-تایمز
بهترین جایگزین برای ChatGPT

همچنین، برخلاف ChatGPT، می توانید تصاویر را مستقیماً از رابط چت Chatsonic تولید کنید. اگرچه OpenAI دارای DALL-E است، یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی قدرتمند، این ابزار یک محصول جداگانه است که در چت ربات ChatGPT ادغام نشده است. از سوی دیگر، Chatsonic می‌تواند هنر دیجیتال را از طریق درخواست‌های مستقیم از رابط چت Chatsonic ایجاد کند. هم از Stable Diffusion و هم از API های DALL-E OpenAI برای تولید هنر هوش مصنوعی استفاده می کند.

بهترین جایگزین برای ChatGPT

اگرچه ChatGPT یک رابط کاربری ساده و شهودی دارد، اما چند ویژگی می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد. Chatsonic برخی از آنها را اضافه می کند. اگر از تایپ پشت سر هم خسته شده‌اید، Chatsonic می‌تواند از دستورات صوتی استفاده کند و در صورت نیاز، پاسخ‌ها را از طریق صوتی دریافت کند، همانطور که با Siri و Google Assistant انجام می‌دهید. از طرف دیگر، برای استفاده از دستورات صوتی با ChatGPT به ابزارهای شخص ثالث نیاز دارید. Chatsonic همچنین دارای یک ویژگی است که به شما کمک می کند مکالمات خود را با چت ربات هوش مصنوعی به اشتراک بگذارید، ویرایش و دانلود کنید.

با این حال، Chatsonic همه چیز گلگون نیست. اگرچه هنگام ثبت نام به فریمیوم دسترسی خواهید داشت، برخلاف ChatGPT، Chatsonic بیشتر یک سرویس پولی است. توکن‌های تخصیص ‌یافته را دریافت می‌کنید، و زمانی که توکن‌ها تمام شد، باید به ژتون‌های پیشنهادی پایبند باشید. همچنین، در مقایسه با ChatGPT، Chatsonic با کدهای کامپیوتری عالی نیست.

ما از ChatGPT خواستیم تا مشکلات مختلفی را در PHP، جاوا اسکریپت و HTML حل کند. پاسخ‌های ChatGPT به طور قابل‌توجهی «کامل‌تر» و در همه موارد به‌درستی قالب‌بندی شده بودند. پاسخ های ChatGPT را با جزئیات بیشتر و طولانی تر از Chatsonic خواهید دید. در چندین مورد، Chatsonic تمایل دارد پاسخ های خود را خلاصه کند. این ممکن است برای برخی از افراد مفید باشد، اما زمانی که به یک پاسخ طولانی نیاز داشتیم، آن را مفید ندیدیم. با این حال، این محدودیت ها به کنار، Chatsonic هیجان انگیز است و یکی از بهترین گزینه های ChatGPT است.

۹٫ Character.AI

چت بات Character.AI

Character.AI دقیقاً همان چیزی است که در نام آن آمده است – یک ربات چت هوش مصنوعی با موضوع شخصیت که به شما امکان می دهد تعامل با افراد مشهور مشهور، شخصیت های تاریخی یا شخصیت های فیلم را شبیه سازی کنید. از شخصیت‌های سیاسی مانند دونالد ترامپ گرفته تا شخصیت‌های سینمایی مانند تونی استارک از Iron Man، Character AI مجموعه بزرگ و جالبی از شخصیت‌ها برای تعامل در پلتفرم دارد.

ما گفتگویی را با تونی استارک در مورد تهیه یک کت و شلوار به سبک مرد آهنی امتحان کردیم و جالب، فراگیر و منطقی بود. هوش مصنوعی شخصیت به طرز چشمگیری منعکس کننده لحن و رفتار شخصیت های ارائه شده است.

اگرچه هوش مصنوعی کاراکتر عمدتاً با مضمون شخصیت است، اما همچنان می‌توانید با استفاده از ویژگی «دستیار کاراکتر» در پلتفرم، یک واکنش سریع و پاسخ به سبک ChatGPT دریافت کنید. اگرچه به طور کلی چشمگیر است، اما انتظار پاسخ های با کیفیت ChatGPT را نداشته باشید. با این حال، هوش مصنوعی شخصیت ارزش امتحان کردن را دارد.

ChatGPT: راه اندازی یک عجله طلا در فضای هوش مصنوعی

استارت‌آپ‌ها و غول‌های فناوری با سرمایه‌گذاری بر منافع عمومی و تمایل به هوش مصنوعی مولد، در تلاش هستند تا محصولات الهام‌گرفته از ChatGPT را به بازار بیاورند. همه در تلاش هستند تا در این مسابقه تسلیحاتی پرمخاطب از یکدیگر پیشی بگیرند. هدف ساده است – توسعه و انتشار قوی ترین سیستم های هوش مصنوعی، یا حداقل در حال حاضر – چت بات ها.

از آنجایی که شرکت ها پول و عضله را برای این مشکل پرتاب می کنند، جایگزین های ChatGPT توانمندتری ظاهر می شود. در حالی که همه چیز به تکامل خود ادامه می دهد، با مواردی که در لیست خود ثبت کرده ایم لذت ببرید.

الماس تراشکاری

Check Also

به نام تبیین به کام تخریب-تایمز

نامزد‌ها با ارائه برنامه‌های‌شان به شکل تبیینی، جلوه‌ای از بلوغ و کارآمدی خود را درمعرض …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *