فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور-تایمز


«آنگونه که منابع رسمی کشورمان اعلام کرده اند، در زمان وقوع حادثه سقوط هلی کوپتر شهدای خدمت، پهپادهای پیشرفته ایرانیِ مجهز به رادار “سار” برای انجام ماموریت در منطقه اقیانوس هند حضور داشته اند و دلیل موافقت با پیشنهاد ترکیه برای کمک به کشورمان در شرایط بحرانی مذکور، دور بودن حوزه عملیاتی پهپادهای ایرانی از محل حادثه بوده است.»

تنها اندکی پس از انتشار خبرِ وقوع یک حادثه سخت برای بالگرد حامل رئیس جمهور کشورمان در جنگل‌های ارسباران استان آذربایجان شرقی، تلاش‌های گسترده برای یافتن آن و اطلاع از سرنوشت مسافران آن صورت گرفت. در این راستا، نیرو‌های نظامی و امدادی کشورمان و حتی گروه‌های داوطلب در منطقه، همه و همه دست به دست هم دادند تا هر چه سریعتر در شرایط نامساعد جوی و موقعیت کوهستانی-جنگلی منطقه، بالگرد مفقود شده حامل رئیس جمهور و هیات همراه را بیابند. 

 مرکز ارتباطات ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرده که محل مذکور توسط پهپاد‌های ایرانی مورد شناسایی قرار گرفته است. این در حالی است که طرف ترکیه‌ای مدام از موفقیت عملیات پهپادی خود در کشورمان خبر می‌دهد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ناگفته‌هایی از نگاه عرفانی و عاشقانه امام به زندگی-تایمز

در این میان، توجه به ۲ نکته ضروری است.

اولا با توجه به ناگهانی بودن حادثه رخ داده اخیر برای رئیس جمهور فقید کشورمان و هیات همراه، آنگونه که منابع رسمی کشورمان اعلام کرده اند، در زمان وقوع حادثه، پهپاد‌های پیشرفته ایرانی مجهز به رادار “سار” برای انجام ماموریت در منطقه اقیانوس هند حضور داشته اند و دلیل موافقت با پیشنهاد ترکیه برای کمک به کشورمان در شرایط بحرانی مذکور، دور بودن حوزه عملیاتی پهپاد‌های ایرانی از محل حادثه بوده است. پهپاد‌های مجهز به رادار سار قادر به تشخیص و کنترل نقاط زیر ابر‌های فشرده هستند. 

دوم اینکه به نظر می‌رسد مانور گسترده در مورد ماهیت عملکرد پهپاد‌های آکینجی ترکیه‌ای در بحبوحه سانحه اخیر برای رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه تا حدی نیز معطوف به بازاریابی بین المللی برای آن‌ها بوده است. این مساله، مورد اشاره برخی چهره‌های نظامی در ترکیه نیز بوده است. 

با این همه، نکته مهم این است که ایران موضع خود را در رابطه با مساله مذکور از تریبون‌های رسمی اعلام کرده و البته که از تلاش‌ها و کمک‌های دیگر کشور‌های دوست نظیر ترکیه در جریان وقوع حادثه ناراحت کننده اخیر برای شهدای خدمت نیز تشکر و قدردانی کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  غربی‌ها فرافکنی کرده و رفتارشان منطقی نیست-تایمز

منبع: ایسنا


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

به نام تبیین به کام تخریب-تایمز

نامزد‌ها با ارائه برنامه‌های‌شان به شکل تبیینی، جلوه‌ای از بلوغ و کارآمدی خود را درمعرض …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *