فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بانک مرکزی مسئول جنگ ارزی است/ آنجا که لازم است برخورد شود و آنجا که لازم است، ارز را برسانند

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه باید یک زمانی به مسایل دوره قبل در خصوص بانک مرکزی رسیدگی شود ،یادآورشد که الان وقتش نیست.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طائب ظهر امروز در مراسم پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با اشاره به وضعیت انقلاب اسلامی در برابر استکبار جهانی،اظهار کرد: امریکا بعد از جنگ سرد و فروپاشی شوروی، برآورد کرد اگر تا۲۰۲۵ بر چالش های داخلی و بین المللی از جمله انقلاب اسلامی فائق آید، کدخدای دهکده جهانی راتداوم بخشد و اگر نتواند دچار فروپاشی می شود. این برآورد در سال ۲۰۰۰ انجام شده بود.

وی ادامه داد: سند امنیتی امروز و جدید آمریکا که توسط دولت بایدن تهیه شده، این است که در سال های اولیه تعیین کننده برای آمریکا هستیم و پنچره فرصت برای مقابله با تهدیدات محدود است. وضعیت آب و هوا، تورم، ناامنی غذایی، بیماری واگیردار و تروریسم از جمله چالش های آمریکا در این سند نامیده شده است. این سند آورده که پنجره فرصت ها برای آمریکا در سال۲۰۳۰ بسته می شود. در زمینه چالش های بین المللی اعلام شد که روسیه توان رقابت با آمریکا را ندارد، اما چین همچنان رقیب نظامی، اقتصادی و فناوری آمریکاست. از سویی در این سند نامیده شده است  قدرت‌هایی  مدل حکمرانی جدید معرفی را کرده‌اند که مهمترین آن ایران است و این چالش دیگری برای آمریکاست.

رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه با اشاره به اینکه در خود رژیم صهیونیستی این برآورد وجود دارد که روند قدرت اسراییل نزولی است، افزود: خود جناح های سیاسی اسراییل این نگرانی را دارند که تا پنج سال دیگر این رژیم دچار فروپاشی شود. دوگانگی در اسراییل بالاست که نتیجه آن را در انتخابات “کنست” می بینیم. الان مردم آنها به خیابان ها آمده اند.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: اسراییل در سند امنیت ملی خود، ایران را تهدید اول و آمریکا ایران را تهدید سوم خود می داند، ولی قرار بود آمریکا اول  با ایران بعد روسیه و سپس چین مقابله کند. قرار نبود روسیه به اوکراین حمله کند، بلکه اوکراین قرار بود به روسیه حمله کند و سرزمین ها را پس بگیرد، ولی روسیه زودتر حمله کرد.

وی همچنین گفت: اسراییل در اصفهان عملیاتی انجام داد و سپس اینگونه جلوه داد که با همکاری آمریکا این اقدام را انجام داده اند، اما آمریکا بلافاصله هم پیغام پنهانی داد و هم رسماً اعلام کردند که ما هیچ نقشی نداشتیم.

طائب ادامه داد: دشمن دنبال جنگ ترکیبی است و ابهام ایجاد کرده تا گسستی در جامعه رخ دهد و گسست ذهنی به تقابل مردم با هم و سپس مقابل با حاکمیت بینجامد. یکی بگوید چرا با بی‌حجابی برخورد نمی کنی و دیگری بگوید چرا برخورد می کنی؟ یکی بگوید چرا مماشات می کنی و دیگری بگوید چرا برخورد می کنی؟ دشمن دنبال تغییر سبک زندگی، ایجاد نافرمانی، شبکه سازی برای خشونت آفرینی و تبدیل هیجانات به خشونت علیه حاکمیت و طرفداران حاکمیت است تا در نهایت ایران پای میز مذاکره امتیاز دهد.

وی تاکید کرد: راهبرد ما باید ارتقای سرمایه اجتماعی با مطالبه تغییر باشد. اگر واقعیت خوب نیست، باید تغییر در واقعیت ایجاد کنیم. اگر تصویر از واقیعت خراب است، آن تصویر را اصلاح کنیم. تصویر واقعی ما این است که مقتدر و امن هستیم، ولی نقاط ضعفی هم داریم که باید آن را رفع کنیم. باید برای تغییر واقعیت‌ها مطالبه گری کنیم و تلاش کنیم تصویر واقعیت به درستی نشان داده شود. باید برای تغییر ناامیدی به امید و ناکارآمدی به کارآمدی تلاش کنیم.

طائب در پاسخ به این پرسش که چرا وضعیت اقتصادی کشور این روزها به هر ریخته است ؟ گفت: جنگ ترکیبی یک روزه دو روزه نیست، بلکه طولانی است. آمریکا دنبال این بود که با موضوع اقتصادی و فرهنگی به سراغ دانشگاه ها برود و سپس اعتراضات به سایر اقشار رفته و به کف خیابان بیاید، ولی این فصل تمام شد. الان دنبال این است که مسایل را از اغتشاشات به مسایل امنیتی بیاورند مثل عملیات اصفهان. گام دیگر آنها ایجاد بی ثباتی اقتصادی است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نتایج رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ نشان‌دهنده توانایی ارتش در حفظتمامیت ارضی است

وی با بیان اینکه دولت جدید۱۳۰ میلیارد دلار با سایر کشورها تفاهم امضا کرده است، گفت: دولت قبل همه مسایل  به برجام موکول شده بود اما دولت سیزدهم دنبال سیاست همسایگی است. دولت همچنین دنبال فروش  ۱/۵ میلیون بشکه نفت و فرآورده نفتی در روز بود تا پول آن را به داخل بیاورد. مولد سازی و جذب سرمایه گذار از دیگر برنامه های دولت بود. دیدید چگونه در افکار عمومی مولدسازی را زدند که این تصمیم اجرایی نشود. این اموال برای دولت هزینه زا بود و دولت می خواست آن را بفروشد و مولدسازی کند.برای آن هم ناظر سه قوه قبل از فروش وجود داشت.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمریکا نمی خواهد زیرساخت پیشرفت در کشور شکل گیرد. آمریکا جنگ ارزی راه انداخته است. او در اربیل، هرات، امارات، سبزه میدان و سایت های فردایی با قیمت بازی کرده و عملیات می کند. در داخل خرید را راه می اندازد تا ناامنی ادراکی به راه بیندازد. دولت و بانک مرکزی باید به موقع دخالت و برخورد می کرد که مقداری تاخیر وجود داشت.نباید دولت ذخایر خود را تخلیه کند تا قیمت را نگه دارد. ارز باید صرف سرمایه گذاری شود. این ورق جنگ ارزی عوض شدنی و قابل مدیریت است.

رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه همچنین در خصوص لزوم جدا کردن صف اعتراض از اغتشاش گفت: تا زمانی که دشمن دارید، او از همه ابزارهای خود استفاده می‌کند. حتما یکی از راه های قوی شدن، جدا کردن صف اعتراض از اغتشاش است، اما این حلال همه مشکلات نیست چون دشمن شبکه سازی کرده و از همه ابزارهای خود استفاده می‌کند. مگر تا پیش از این تجمعات در اعتراض به حقوق و دستمزد برگزار نمی شد؟ خیلی وقت‌ها دستگاه‌های اطلاعاتی مطالبه معترضان را از دستگاه ها پیگیری می‌کردند. اما جریان نفوذ اعتراض را به اغتشاش تبدیل می کند و نیروی امنیتی هم برخورد می کند. باید صف اعتراض از اغتشاش جدا شود؛ اما دشمن همواره از همه ابزارهای خود بهره می برد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص برخورد با فساد گفت:در کشور هیچ مصونیتی وجود ندارد. روند فساد افزایشی نیست. روند فساد در این چهار دهه کاهشی و روند برخوردی با آن افزایش داشته است. فساد از دوره سازندگی شروع شد. دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس دنبال کشف پروژه های توسعه ایران رفتند. در آن دوره با پورسانت اولین فسادها شروع شد. از همان دوره هم برخوردهای ما شروع شد. البته زمانی نتوانستیم با فرزند یک رییس جمهور برخورد کنیم چون قدرت نداشتیم، اما بالاخره این برخورد را کردیم و پول را برگرداندیم و او هم زندان رفت. این مسایل دیر و زود دارد، ولی سوخت و ساز ندارد.

طائب افزود: مسأله ارز باید حل شود؛ به هر حال جنگ است و دولت باید خود را قوی کند و موفق شود. تا کسی نگوید چرا  شما با ترک فعل برخورد نمی‌کنید؟ باید یک زمانی به مسایل دوره قبل در خصوص بانک مرکزی رسیدگی شود، ولی الان وقتش نیست. به رییس بانک مرکزی هشدار دادیم که ذخایر در حال خالی شدن است و او هم پذیرفت، ولی به او دستور دادند که سیاست بانک مرکزی ادامه یابد. اولویت اول مردم حل مسأله اقتصادی، نه برخورد با ترک فعل قبلی هاست. باید مطالبه عمومی در این زمینه ایجاد و در زمان خودش به آن پرداخته شود.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه در پاسخ به انتقاد از همکاری ایران با چین، گفت: مگر ما دلمان نمی‌خواهد با اروپا کار کنیم؟ در رقابت اروپا، آمریکا، چین و روسیه می‌توان بهتر سرمایه گذاری کرد. برجام را امضاء کردیم تا نفت و فرآورده را بفروشیم و تکنولوژی وارد کنیم. ترامپ بود که از برجام خارج شد. اگر اروپا همکاری نمی‌کند، ما با وین نباید همکاری کنیم؟ باید براساس منافع ملی و امنیت ملی با سایر کشورها تعامل کنیم. هر کشوری دنبال سرمایه گذاری در کشور باشد؛ باید تعامل کنیم. اما اگر هرکس دنبال براندازی باشد، باید مرگ بر او بگوییم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تعطیلی پنج‌شنبه یا شنبه در اختیار هیئت وزیران است

وی در خصوص رزمایش موشکی پس از برجام نیز خاطر نشان کرد: آنها می خواستند ما موشک نداشته باشیم تا اسراییل ما را تهدید کند.در زمان جنگ تحمیلی مردم در مقابل حمله موشکی عراق می گفتند که موشک در برابر موشک. آمریکا می خواست بعد از برجام، توان موشکی ما را محدود کند و ایران در مسایل منطقه ای نقشی ایفا نکند.

طائب درباره  عملکرد اسراییل در قبال ایران، بیان کرد: اولویت اول اسراییل ، مسایل داخلی است؛ البته از نظر آنها ایران تهدید اول است، ولی اولویت آنها مسایل داخلی است. آمریکا دنبال این است که از منطقه خارج شود.۷ تریلیون دلار در جنگ افغانستان و عراق هزینه کرد. در این شرایط اسراییل به آذربایجان، امارات و عمان می رود تا نقش آمریکا را ایفا کند. ما با حضور اسراییل در منطقه مخالفیم؛ اما دنبال تحکیم روابط خود با کشورهای عربی و آذربایجان براساس اصول خود هستیم. در برابر تغییر جغرافیای منطقه مقاومت می‌کنیم؛ ولی راهبرد ما تعامل است نه تقابل. حساب اسراییل با کشورهای منطقه جداست. اگر خواستند نقشه منطقه را عوض کنند با برگزاری رزمایش پیام خود را می دهیم؛ ولی دنبال تقابل با همسایگان نیستیم.

وی درباره برخی اختلاف نظرها در پرونده‌های فساد تصریح کرد: سیستم اطلاعاتی و امنیتی ضابط و مسئول پرونده ها البته با حکم قضایی هستند. ممکن است نظر این دو دستگاه یکی نباشد و فصل الخطاب نظر دستگاه قضایی است. در پرونده‌های فساد، قاضی فصل الخطاب است. البته درست است که ممکن است امثال اکبر طبری در دستگاه نفوذ داشته باشند. خیلی وقت پیش از این باید با طبری برخورد می‌شد، ولی بالاخره برخورد شد و او زندان رفت و اموال هم گرفته شد.

طائب روند با بیان اینکه برخورد با فساد در حال بهترشدن است ، اظهارکرد: زمینه شکل گیری فساد در خود دستگاه اجرایی در حال نزولی شدن است. در زمینه جنگ ارزی هم اگر به موقع عمل می شد، الان این هزینه را نمی‌دادیم. در زمینه مهسا امینی نیز باید به موقع روایت اول را ما می گفتیم تا دشمن روایت خود را غالب نکند.

وی درباره علت مسمومیت دانش آموزان در قم نیز خاطرنشان کرد: این موضوع در حال رسیدگی است؛وزارت بهداشت اظهار نظری کرده است ولی باید زمان داد تا دستگاه اطلاعاتی این مسأله را بررسی کنند تا مشخص شود این مسأله امنیتی است یا خیر.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: باید در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی قوی شویم. ریل گذاری جدید در حال انجام است و وقتی می بینیم روند عوض شده است، باید کمک کنیم.

طائب درباره شیوه کنترل اعتراضات سیستان و بلوچستان نیز تصریح کرد: دشمن در جنگ ترکیبی دنبال گسست مذهبی و تضاد دینی است. اگر ما نقشه دشمن را می دانیم باید متناسب با راهبرد جنگ ترکیبی عمل کنیم. دشمن می خواهد دو قطبی سنی و شیعه درست کند و ما نباید برخورد امنیتی کنیم. دوستان امنیتی به بهترین شکل عمل کردند و زمان داده و اجازه ندادند دو قطبی ایجاد شود.

وی درباره ایجاد دو قطبی در زمینه حجاب و راه مقابله با آن گفت: حجاب باید تبدیل به کرسی بحث و تبادل اندیشه شود. حجاب حکم خدا هست یا نیست؟امر معروف لازم است یا نه؟ به چه شکلی امرمعروف باید انجام شود؟ این مسایل باید در دانشگاه و سایر مراکز اندیشه ای ، بحث شود.

رییس سابق اطلاعات سپاه درباره علت حمله به تاسیسات نظامی در اصفهان گفت: خبرهای خوب می شنوید. کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا مجوز تجمع اعتراضی داده نمی شود، گفت: برگزاری تجمع رویه دارد. سند بیاورید که شورای تامین استان تقاضای برگزاری تجمع داده شده باشد. این همه اعتراضات که در مقابل ریاست جمهوری برگزار شد بدون مجوز بود؟ شاید در جایی امکان برقراری امنیت برای تجمع نباشد و اجازه داده نشود. قبول دارم که نباید برخورد سلیقه ای شود. کاری که وزارت کشور در حال پیگیری است، امیدوارم به نتیجه برسد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رئیس اقلیم کردستان عراق با رئیسی دیدار کرد-تایمز

طائب در خصوص راهکار مقابله با جنگ ارزی نیز تاکید کرد: بانک مرکزی مسئول جنگ ارزی است و باید با کمک دستگاه های امنیتی، یک پک کامل برای این جنگ تهیه کند. آنجا که لازم است برخورد شود و آنجا که لازم است، ارز را برساند. جاهایی کند عمل می‌کنیم، ولی اینگونه هم نیست که نظارت نباشد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه منافاتی دارد شکوفایی اقتصادی پیگیری شود اما با فساد هم مقابله شود؟ گفت: اگر فساد باشد باید با آن برخورد شود، اما در موضوع بورس در دوره قبل منظور من درباره ترک فعل بود که باید در زمان مناسب رسیدگی شود.الان اجازه دهید همه توان برای حل مشکلات اقتصادی صرف شود. الان مطالبه همه برخورد با دولت روحانی است؟ مطالبه برای برخورد با فساد وجود دارد، اما تعریف فساد و ترک فعل مشخص است.

طائب در خصوص مواضع مختلف و متناقض غرب در قبال مذاکرات برجام گفت: اروپا و آمریکا در خفا و علنا می گویند باید به مذاکره برگردیم. آنها فهمیده‌اند ایران تسلیم نمی شود ولی نمی گویند شکست خوردیم.حضور مردم در ۲۲ بهمن قدرت ایجاد کرد و آنها مجبور شدند به مذاکرات بازگردند.

وی در واکنش به خواسته دانشجویان برای ارایه شرحی از برخورد با پرونده‌های فساد مطرح در سال های اخیر بیان کرد: در یک پرونده دیگر به هلدینگ یاس رسیدیم و پیگیری کردیم و همه پول ها بازگردانده شد و افراد هم حکم گرفته و الان زندان هستند. فرزند رییس جمهور حکم گرفت و طبق قانون از یک مقطعی به بعد می تواند در صورت پشت سر گذاشتن بخشی از حکم زندانی خود مسیر دیگری برود. او این بخش از زندان را طی کرده و بخشی از اموال را برگردانده و بخشی دیگر را هم دارد برمی گرداند پس چرا می گویید رسیدگی نشده است.

وی اضافه کرد: روند مقابله با فساد عوض شده است و اگر شما موردی دارید، بگویید. شما بگویید کدام آدم فاسد در این دولت ارتقاء گرفت؟ موضوع استاندار سیستان هم که شما اشاره کردید، فساد بود یا مسأله حقوق؟ حقوق او را که سیستم داده است. او توضیح داد که فیش او شامل چند معوقه هم بوده که روی هم جمع شده است. این فساد است؟ هرجا فساد و رانت بوده است را به من علنی بگویید.فرزند یک معاون رییس جمهور می خواست به آمریکا برود که رییس‌جمهور که آن فرد گفت بین فرزند و معاونت وزیر یک نفر را انتخاب کن. مورد دیگر که نام بردید درباره عبدالملکی است اما آیا او فساد داشت؟ با مدرک صحبت کنید.

وی در خصوص موضوع سفر دختر قالیباف به ترکیه نیز گفت: در سیسمونی گیت بررسی کنید چه اتفاقی افتاده است. خانواده رییس مجلس رفته ترکیه. از رانت استفاده کرده است؟از پاویون یا هواپیمای دولت استفاده کرده است ؟ در ترکیه به سفارت کشورمان رفته است؟ ممکن است بگویید کسی که مسئولیت می پذیرد این مسایل را باید برای خود حرام کند. مطرح می کنید که قالیباف در روسیه آموزش خلبانی دیده است . او فرمانده نیروی هوایی سپاه بود و در داخل سیستم تخصص گرفت.

وی در پایان گفت: مراقب قضاوت غلط باشید. حالا شما رای داده‌اید به نماینده مجلس و ممکن است بگویید دفعه بعد به این افراد رای می دهید یا نه. بالاخره مردم‌سالاری است و شما حق رای دارید و حق شما معتبر است و باید با بصیرت رای دهید اما مراقب قضاوت اشتباه باشید.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سردار حسنی آهنگر عضو شورای ملی راهبری هوش مصنوعی شد-تایمز

در حکم سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور خطاب به سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *