فیلترهای سرامیکی ریخته گری

با بنگاه داری صندوق توسعه ملی مخالف هستیم-تایمز


سید احمدرضا دستغیب امروز در چهارمین همایش بین المللی صندوق توسعه ملی که با حضور مقامات، سفرا و برخی مسئولان با موضوع نقش آفرینی صندوق توسعه ملی در اجرای برنامه هفتم توسعه در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت:: راهکار و ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد که می‌شود از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد، بنابراین باید در کنار نقد‌هایی که صورت می‌گیرد، وضعیت موجود را ترسیم و برای رسیدن به وضعیت مطلوب تلاش کنیم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جلسه‌ای که این نهاد نظارتی با مسئولان صندوق توسعه ملی داشت، گفت: در این جلسه تخصصی، عملکرد صندوق مورد بررسی قرار گرفت که به زودی نیز گزارش این نهاد نظارتی در اختیار تصمیم گیران اقتصادی کشور قرار می‌گیرد.

دستغیب با اشاره به اینکه دیوان محاسبات علاوه بر اینکه یک دادگاه عالی مالی است، بخش قابل توجهی از کار را خود را از سال گذشته به حوزه تنظیم گری اقتصادی اختصاص داده، افزود: برگزاری جلسات منظم و مستمر با هیئت عامل شرکت ها، بانک‌ها و موسسات در دیوان محاسبات ادامه دارد و موضوعات مختلف از نگاه حکمرانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  باهنر: برخی اصلاح‌طلبان به لیستی واحد در تهرانرسیده‌اند

وی با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی اگر می‌خواهد به حرکت خود ادامه دهد باید مناسباتش را با بانک مرکزی اصلاح کند، خاطرنشان کرد: بهترین وجوه و در دسترس‌ترین وجوهی که حاصل از منابع صادرات نفتی است باید در اختیار صندوق توسعه قرار گیرد و نباید به گونه‌ای باشد که این منابع خارج از دسترس صندوق باشد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر صیانت از منابع صندوق توسعه ملی و تغییر روش‌ها و برنامه‌ها برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های این صندوق گفت: این نهاد نظارتی با هرگونه بنگاه داری و شرکت داری در صندوق توسعه ملی مخالف است و بر این باوریم صندوق توسعه ملی باید پشتوانه و تضمین کننده باشد تا بخش خصوصی در مسیر واقعی خود قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی نباید بنگاه جدید احداث و یا عملیات اجرایی، بنگاه داری و یا شرکت داری داشته باشد، خاطرنشان کرد: این صندوق باید پشتوانه و حامی بخش خصوصی باشد تا بخش خصوصی سرمایه گذاری کند و با هم افزایی منابع صندوق سبب توسعه ملی شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ایران از هر ابتکار سازنده‌ای درباره افغانستان حمایت می‌کند-تایمز

رئیس کل دیوان محاسبات کشور افزود: همچنین نباید منابع صندوق توسعه ملی را به شبه دولتی‌ها داد، چرا که آنها توانمند هستند و باید توجه و تمرکز خود را متوجه بخش خصوص نمایند.

دستغیب با بیان اینکه در موضوع تسهیلات صندوق توسعه ملی حدود یک سوم، و از مجموع منابع صندوق، حدود شش تا هفت درصد به بخش خصوصی واقعی داده شده که این نیز مشکل بزرگی است و باید اصلاح رویه شود بر شفاف سازی بیشتر در صندوق توسعه ملی تاکید کرد و افزود: موضوع شفافیت بسیار مهم است، بسیاری از گزارش‌هایی که منتشر می‌شود نیاز به طبقه بندی ندارد و مردم باید در جریان فعالیت‌های این مجموعه قرار بگیرند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه بهترین نظارت، نظارت مردمی و بهترین مطالبه گران هم مطالبه گران مردمی هستند افزود: در سال جهش تولید باید به مشارکت مردمی توجه ویژه‌ای کرد.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

ایران مصمم به اجرای توافقات با روسیه در بخش‌های مختلف است-تایمز

محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری عصر امروز پنجشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *