فیلترهای سرامیکی ریخته گری

برنامه روسیه برای ایجاد خوشه‌های صنعتی در ایران و هند

به گزارش خبرگزاری تایمز، رومن چکوشوف، رئیس اداره همکاری‌های بین المللی و صدور مجوز تجارت خارجی در وزارت صنعت و تجارت روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس اعلام کرد که این کشور در حال بررسی امکان ایجاد خوشه‌های صنعتی در ایران و هند و فراهم کردن شرایط برای ورود سرمایه گذاران روسی به بازار این کشورهاست.

وی پس از یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: مسلماً هم ایران و هم هند کشورهایی هستند که ما آن‌ها را برای ایجاد نوعی خوشه صنعتی در نظر داریم.

این مقام افزود: من به آن منطقه صنعتی روسیه نمی‌گویم چرا که وظیفه ما جذب شرکای هندی و شاید حتی شرکایی از دیگر کشورها برای ایجاید یک زنجیره تولید است.

کنستانتین کیم، رئیس مرکز تجارت خارجی در وزارت صنعت و تجارت روسیه نیز به نوبه خود گفت که می‌توان سه نکته اصلی را برای کمک به کسب و کارها از نقطه نظر عملی در نظر گرفت.

وی گفت: اولین مورد جستجوی تامین کنندگان است. دوم کمک (به شرکت‌ها) به لحاظ لجستیک و سومین نکته کمک به تسویه حساب و پرداخت در شرایط فعلی است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  یک سال دیگر خشکسالی در انتظار کشورهای اروپایی

این مقام روسی در ادامه افزود که وزارت صنعت و تجارت روسیه در سال گذشته میلادی از ۱۲۵ نهاد و در طول ۱۰ ماه در سال جاری از بیش از ۶۰۰ نهاد حمایت کرده است.

بر اساس تعریف سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، خوشه صنعتی مجموعه‌ای از واحدهای کسب‌وکار است که در یک منطقه جغرافیایی مشخص و با یک گرایش صنعتی مشترک متمرکز شده‌اند و با همکاری و تکمیل فعالیت‌های یکدیگر به تولید و عرضه کالاها و خدمات می‌پردازند و همچنین دارای چالش‌ها و فرصت‌های مشترک هستند.

خوشه‌های صنعتی می‌توانند موتور محرک اقتصاد ملی و منطقه‌ای باشند؛ چراکه درنتیجه توسعه این خوشه‌ها، بنگاه‌های درون خوشه با بازدهی بیشتر و استفاده تخصصی‌تر از امکانات موجود کار می‌کنند و بازه زمانی واکنش آن‌ها نسبت به بازار بسیار کمتر از حالتی است که به‌صورت انفرادی کار می‌کنند. ایجاد و توسعه خوشه صنعتی مزایای متعددی برای بنگاه‌ها در پی دارد.

انتهای پیام/

 

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سه دستگاه هنوز به درگاه ملی مجوز‌ها متصل نشده‌اند-تایمز

مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و امور دارایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *