فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بسته سینما| برگزاری مراسم یادبودی برای داریوش مهرجویی/ هانا پولاک مسافر «سینماحقیقت» شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، یادبود داریوش مهرجویی به همت انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی برگزار خواهد شد، میهمان ویژه سینماحقیقت کارگاهی را تدارک دیده و «لوتریا» نامزد جشنواره کالیفرنیا شد به همراه چند خبر دیگر در ادامه آمده است:

برگزاری مراسم یادبودی برای داریوش مهرجویی

انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران مراسمی برای یادبود داریوش مهرجویی در قالب تحلیل و بررسی سینمای او برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن، به مناسبت چهلمین روز درگذشت داریوش مهرجویی یادبودی برای این فیلمساز جریان‌ساز در سینمای ایران توسط انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران برگزار می شود.

در این برنامه که سه شنبه ۱۴ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در محل خانه سینمای شماره یک برگزار می شود سینمای مهرجویی نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست جواد طوسی، احمد طالبی نژاد و مرتضی فرشباف به تحلیل سینمای مهرجویی خواهند پرداخت.

حضور در این جلسه برای عموم آزاد و رایگان است.

هانا پولاک مسافر «سینماحقیقت» شد

هانا پولاک کارگردان و تهیه‌کننده لهستانی در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» کارگاه برگزار می‌کند.

هانا پولاک کارگردان، فیلمبردار و تهیه‌کننده لهستانی برای فیلم کوتاه مستند خود، «بچه‌های لنینگرادسکی»، که در مورد کودکان بی‌خانمانی است که در ایستگاه راه آهن لنینگراد در مسکو زندگی می‌کنند، نامزد دریافت اسکار و جایزه امی شد. در کارگاه‌های هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» استادان ایرانی و بین‌المللی حضور خواهند داشت.

در سال ۲۰۰۳ ، او به عنوان بهترین تهیه‌کننده فیلم های مستند در جشنواره فیلم کراکو برای فیلم «تصنیف ایستگاه راه‌آهن» موفق به دریافت جایزه شد. او در مورد ساخت فیلم مستند در بسیاری از دانشگاه‌های جهان سخنرانی کرده است.

هانا پولاک در جشنواره فیلم کراکو و جشنواره بین‌المللی فیلم مستند حقوق بشر در گلاسکوی اسکاتلند عضو هیئت داوران بوده و به عنوان استاد و کارشناس برای ارزیابی پروژه‌های مستند در موسسه فیلم لهستان فعالیت می کند.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از ۲۷ آذر تا ۲ دی ۱۴۰۲ در پردیس ملت برگزار می‌شود.

داریوش مهرجویی فیلمساز مطرح سینمای ایران و وحیدیه محمدی فر همسر وی ۲۲ مهر ۱۴۰۲ در خانه شان به طرز فجیعی به قتل رسیدند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اصیل‌ترین وجه اعجاز قرآن وجه شنیداری است

سینمای ایران , سینما ,

پوستر مستند سینمایی «قوی دل» رونمایی شد

از پوستر مستند سینمایی «قوی دل» که به تهیه‌کنندگی سعید الهی و کارگردانی علی فراهانی صدر تولید شده رونمایی شد.

همزمان با آماده‌سازی نسخه نهایی فیلم و اصلاح رنگ و نور آن، پوستر فارسی این اثر بلند مستند که توسط امیرمحمد سندانیان از گرافیست‌های خلاق کشور طراحی شده مورد رونمایی قرار گرفت.

«قوی دل» که محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است پرونده خون‌های آلوده فرانسوی در ایران را از منظری دیگر مورد واکاوی قرار داده و با ساختاری متفاوت در انتظار رای هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) برای حضور در بخش مسابقه این رویداد معتبر هنری و سینمایی کشور است.

عوامل فیلم مستند قوی دل عبارتند از کارگردان: علی فراهانی صدر، نویسنده: علی رستم آبادی، پژوهش: آرش خلیلی، فیلمبردار: هادی زهره کاشانی، مدیر تولید: محمد حواد قاسمی، تدوینگر: علی فراهانی صدر، صدابردار: حسین خانی و روهام یوسفی، طراحی و ترکیب صدا: امین شریفی، صداگذار: سارا خادمی، اصلاح رنگ: علی شریفی و محمد صالحی، تهیه کننده: سعید الهی.

«لوتریا» نامزد جشنواره کالیفرنیا شد

فیلم سینمایی «لوتریا» در ادامه حضورهای بین‌المللی خود، نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی سن خوزه ایالت کالیفرنیا شده و در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم استرالیا به رقابت می‌پردازد.

فیلم سینمایی «لوتریا» به کارگردانی علی عطشانی و تهیه‌کنندگی مشترک مهدی منیری، مهدی منصوری، رعنا نبوی، حامد فیضی دیزجی، صدرا درودیان همایونی، کسری درودیان همایونی که سال گذشته در کشور مکزیک ساخته شد، نامزد جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی سن خوزه ایالت کالیفرنیا (San Jose Independent Film Festival) شده است.

در توضیحات این جشنواره آمده است: «تمدن‌ها بدون هنر نمی‌توانند شکوفا شوند و فیلم قطعاً به شکل هنری و ادبیات عصر مدرن تبدیل شده است. جشنواره فیلم مستقل سن خوزه امیدوار است مانند گالری هنری باشد که این گنجینه‌های فرهنگی را که بازتاب خلاقیت و دیدگاه‌های گوناگون است، به نمایش می‌گذارد.

برنامه‌های این جشنواره فقط بر اساس خواسته‌های بلیت‌فروشی و مخاطبان دیکته نمی‌شود، بلکه فضای امنی برای نمایش فیلم‌هایی است که نه با فرمول محاسبه شده‌اند و نه توسط کمیته‌ای متشکل از مدیران استودیویی که مشتاق کسب سود هستند، ساخته شده اند. ماموریت جشنواره فیلم سن خوزه این است که قلمروی جدید و ناشناخته را به نمایش بگذارد، دیدگاه‌های جدید نیروبخش و سبک‌های جدید هیجان‌انگیز را در داستان‌سرایی ارائه دهد و تجربه‌ای اصیل‌تر برای مخاطب فراهم کند و در نهایت، یک جشنواره باکلاس برای یک شهر زیباست. اگرچه بخشی از این جشنواره با نگاهی به مخاطبان جامعه خود برنامه‌ریزی می‌شود، اما همچنین برنامه‌ای ایجاد می‌کند که در بین همتایان خود در صنعت سینما مورد احترام قرار ‌گیرد.»

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بخش «شهدای روحانی» به نمایشگاه قرآن اضافه شد

اختتامیه جشنواره فیلم سن خوزه ۱۳ دسامبر در شهر سن خوزه ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود. همچنین «لوتریا» در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم استرالیا به رقابت با آثاری از سراسر جهان می‌پردازد.

جشنواره فیلم استرالیا یک رویداد سالانه است که تنوع سینمای جهان را جشن می‌گیرد. این جشنواره با هدف نشان دادن استعدادهای نوظهور و تثبیت شده در صنعت فیلم جهانی، فیلم‌های ارسالی را از فیلمسازان سراسر جهان می‌پذیرد و فرصت‌هایی را برای فیلمسازان و تهیه‌کنندگان فراهم می‌کند تا آثار سینمایی خود را برای مخاطبان بین‌المللی به نمایش بگذارند. از طریق این جشنواره، شرکت کنندگان این شانس را دارند که با دیگر متخصصان صنعت سینما ارتباط برقرار کنند، بازخورد دریافت کنند و برای کار خود شناخته شوند.

جشنواره فیلم استرالیا دسته‌بندی‌های مختلفی از جمله فیلم‌های بلند، فیلم‌های کوتاه، مستند، انیمیشن و فیلم‌های دانشجویی را برای ارسال آثار ارائه می‌دهد. این رویداد همچنین جوایزی را در بخش‌های مختلف ارائه می‌کند که برتری و نوآوری در سینما را برجسته می‌کند.اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم استرالیا ۱۵ دسامبر در شهر سیدنی برگزار می‌شود.

«لوتریا» تاکنون بیش از ۱۰ جایزه در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی جشنواره مختلف بین‌المللی کسب کرده و در جشنواره‌های متعدد جهانی حضور داشته است.

فیلمنامه «لوتریا» بر اساس یک داستان واقعی و نوشته علی عطشانی و محمودرضا ثانی است.

«مسافری از گانورا» به سینماها می‌آید

در آستانه اکران انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» لوگوی رسمی این اثر رونمایی شد.

انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» جدیدترین محصول «مرکز انیمیشن سوره» به ‌تهیه‌کنندگی «سیدمحمدحسین علمدار» و کارگردانی «سیداحمد علمدار»، از تاریخ ۱۵ آذرماه به سرگروهی سینما هویزه مشهد در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد.

لوگوی انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» توسط «هادی محمدیان» کارگردان نام آشنای سینمای انیمیشن ایران طراحی شده است.

این انیمیشن سینمایی با سرمایه‌گذاری «موسسه فرهنگی تصویر هنر پاسارگاد شرق»، «صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران»، «صندوق پژوهش و فناوری سپهر» و «مرکز انیمیشن سوره» به عنوان اولین اثر بلند سینمایی رویداد رویازی (نخستین رویداد «پیچینگ» تخصصی انیمیشن ایران) تولید شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ماجرای سرقت و گم شدن کوکو در کتاب «سرقت در میدان صد و یکم»-تایمز

«مسافری از گانورا» در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان  رونمایی شد و موفق به دریافت پروانه زرین جایزه ویژه دبیر جشنواره، تندیس ویژه ستاد ملی خانواده و جوانی جمعیت و همچنین جایزه «فرهنگ بنیان» شد.

داستان این انیمیشن درباره موجودی فضایی است که به زمین می آید و با کمک پسری معلول و دوستانش به جستجوی فرمانروای سیاره گانورا که در زمین گم شده است می‌پردازد تا صلح را به سرزمینش بازگرداند.

پخش و تبلیغات این انیمیشن سینمایی به عهده موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز است.

«نقره‌ای» برنده جایزه ایندی‌فست آمریکا شد

فیلم کوتاه «نقره‌ای» به نویسندگی و کارگردانی حمید صابری در فصل جدید جوایز «ایندی فست» امریکا برنده جایزه شایستگی این رویداد شد.

فیلم کوتاه «نقره‌ای» با نام بین‌المللی «Silver» در هفتمین حضور جهانی خود، در این رویداد حضور پیدا کرد و حمید صابری نویسنده و کارگردان فیلم، در بخش فیلم کوتاه، جایزه شایستگی(Award of Merit)  این دوره را برای ساخت فیلم کوتاه «نقره‌ای» دریافت کرد.

جوایز ایندی‌فست ( The IndieFEST FIlm Awards) که در بین ۱۰۰ رویداد برتر سینمایی فیلم‌کوتاه دنیا قرار دارد، از برترین آثار و عوامل اجرایی آن‌ها در رشته‌های مختلف با هدف بهابخشی به خلق اثر و خلاقیت جاری در آن، تقدیر به عمل می‌آورد.

این رویداد سینمایی در هر فصل برگزیدگان خود را از میان آثار برجسته در حوزه فیلم، تلویزیون، ویدئوگرافی و رسانه‌های جدید می‌شناسد و به آثاری که به معضلات اجتماعی می‌پردازند، نگاه ویژه‌ای دارد.
فیلم «نقره‌ای» که در ژانر اجتماعی ساخته شده است، داستان بازرس خیریه‌ای را روایت می‌کند که برای بررسی وضعیت یکی از درخواست‌دهندگان وارد خانه‌ای شده و درگیر مشکلات خانوادگی آن‌ها می‌شود. رها خدایاری، نازگل شریفی، ندا اسدی، تیام کرمانیان و شیوا اردویی بازیگران «نقره‌ای» هستند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واکنش‌های خوب مخاطبان برنامه «شب خوش»-تایمز

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سلیم ثنایی تهیه کننده برنامه شب خوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *