فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بودجه ۱۴۰۰ فدراسیون همگانی؛ ۶ یا ۱۰ میلیارد تومان؟

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در رابطه با بودجه فدراسیون ورزش‌های همگانی در سال ۱۴۰۰، توضیحاتی را ارائه کرد.

سینا کلهر در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با اختلاف به وجود آمده در رابطه با اعتبار دقیق فدراسیون ورزش‌های همگانی در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: اختلافی در مورد بودجه فدراسیون ورزش‌های همگانی وجود دارد این فدراسیون معتقد است که بودجه تصویب شده، معادل ۱۰ میلیارد تومان است.

او ادامه داد: اما سندی که وزارت ورزش و جوانان ارائه می‌کند و مربوط به دوره قبلی وزارت است، معادل ۶ میلیارد تومان بوده و فاصله ۴ میلیارد تومانی در این رابطه وجود دارد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که تا اواخر سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۸۰ درصد اعتبارات فدراسیون ورزش‌های همگانی که نزدیک به ۴ میلیارد است، ‌ پرداخت شده تاکید کرد: اما اگر با نظر فدراسیون اعتبار تخصیص یافته را محاسبه کنیم، کم‌تر از ۵۰ درصد اعتبارات محقق شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - خط و نشان برای استقلال و سپاهان: پرسپولیس صدر جدولرا پس می گیرد

کلهر افزود: چه نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی و چه نظر وزارت ورزش درست باشد اما در مجموع بودجه‌ای که برای فدراسیون همگانی با ۸۰ میلیون مخاطب اختصاص یافته عدد بسیار کمی است؛ ‌ شما با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار چه اقدام اثرگذاری برای ورزش همگانی می‌توانید انجام دهید؟

وی در پاسخ به این که در نهایت نظر وزارت ورزش یا نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی محقق خواهد شد؟ عنوان کرد: سند وزارت ورزش و جوانان سند قانونی است و محقق خواهد شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش ادامه داد: به عقیده بنده دوستان ما لحظه‌ای که توافقنامه یا تفاهم‌نامه را با وزارت ورزش امضا می‌کردند باید همان ۱۰ میلیارد تومان را مدنظر قرار می‌دادند اما ۶ میلیارد تومان را امضا کرده‌اند و در کنار آن نوشته‌اند عدد مورد نظر ما ۱۰ میلیارد تومان است و باید بدانیم که این رویه اعتبار حقوقی و قانونی ندارد.

باید خاطرنشان کرد افشین ملایی، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی به تازگی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت بودجه این فدراسیون، بیان کرد: بودجه فدراسیون در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان بود اما تا اواخر سال ۱۴۰۰ حدود ۳.۵ میلیارد تومان آن را دریافت کردیم که این مساله فعالیت‌های فدراسیون را بسیار سخت کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  توقف استقلال مقابل فولاد در شب باران اشیا/ از دست رفتن 2امتیازی دیگر در آستانه دربی

ملایی در توضیح بیش‌تر، خاطرنشان کرد: در دوره قبلی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان قرار بود ۱۰ میلیارد تومان به فدراسیون ورزش‌های همگانی تعلق گیرد که بعد از رفتن معاون قبلی این اعتبار روی کاغذ به ۶ میلیارد تومان کاهش یافت و بنده نیز تاکید کردم که توافق صورت گرفته ۱۰ میلیارد تومان است.

او افزود: مجلس نیز در همان برهه زمانی مبلغی را بین ۵ تا ۱۰ میلیارد تومان مصوب کرد که به فدراسیون ورزش‌های همگانی پرداخت کند که این عدد نیز تا اواخر سال ۱۴۰۰، تحقق پیدا نکرد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

صعود هاجر صفرزاده به نیمه‌نهایی ۲۰۰ متر-تایمز

۰۹:۵۵ – ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ ۰۹:۵۵ – ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ در هشتمین روز از رقابت‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *