فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بیش از ۱۰۰ کشتی علی رغم هشدارها از دریای سرخ عبور کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری تایمز به نقل از اویل پرایس، تعداد کشتی‌های تجاری که طی یک ماه گذشته و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در دریای سرخ از کانال سوئز عبور می‌کنند نصف شده، اما بیش از ۱۰۰ کشتی از جمله چندین نفتکش‌ از زمان هشدار آمریکا و انگلیس برای عدم عبور از مسیر دریای سرخ از این آبراه گذشته‌اند.

شرکت‌های بزرگ کشتیرانی دنیا در بحبوحه بالا گرفتن تنش‌ها در خاورمیانه و حمله هوایی آمریکا و انگلیس به یمن در هفته گذشته، از کشتی‌ها خواسته‌اند از تنگه باب‌المندب و دریای سرخ دور شوند.

انجمن بین المللی مالکان نفتکش‌های مستقل (اینترتانکو) که نماینده ۷۰ درصد از کشتی‌های حامل نفت، مواد شیمیایی و گاز است، به اعضای خود اعلام کرد از تنگه باب‌المندب دور شوند. بسیاری از شرکت‌ها این توصیه را به کار بستند، اما بسیاری هم توجهی به آن نکردند.

۱۱۴ کشتی تجاری از جمعه چندین نفتکش و کشتی‌های باری بزرگ و کوچک به مسیرهای تعیین شده خود ادامه داده و از طریق تنگه باب المندب از دریای سرخ عبور کرده‌اند. تعداد کشتی‌هایی که در هفته گذشته در همین روزها از این تنگه عبور کرده بودند، به ۱۳۱ می‌رسید. ۲۷۲ کشتی در ماه گذشته میلادی از این مسیر گذشته بودند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  طلا به همراه سهام جهانی و فلزات ارزشمند بازار سقوطکرد

تنش‌ها در منطقه به دنبال حمله موشکی یمن به یک کشتی دیگر در جنوب دریای سرخ در این هفته بالا گرفته است. یمن در روز دوشنبه یک کشتی متعلق به آمریکا با نام گیبرالتار ایگل را مورد هدف قرار داد.

انتهای پیام/۳۶

الماس تراشکاری

Check Also

۳۰۷ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به بازار سرمایه تزریق شد-تایمز

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *