فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تأکید وزیر کشور بر اجرای استاندارهای لازم در خودروهای ایرانی توسط خودروسازان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، احمد وحیدی؛ وزیر کشور امروز در حاشیه طرح زمستانه پلیس راهور در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  در کشور حدود ۵  هزار نقطه حادثه‌خیز داریم (حدود ۳  نقطه حادثه خیز در جاده و ۲ هزار نقطه در شهرها) که ۷۰۰ نقطه حادثه‌خیز باید به صورت اورژانسی رفع حادثه شوند.

وی با اشاره به تردد خودروهای شوتی (خودروهای حمل قاچاق) در جاده‌های کشور گفت: متاسفانه خودروهای شوتی در برخی جاده‌های کشور با سرعت فراوان حرکت می‌کنند و به دستورات و هشدارهای پلیس توجهی نمی‌کنند و برای خود و دیگر هموطنان در جاده‌ها حادثه ایجاد می‌کنند که باید با این افراد به شدت برخورد شود.

وزیر کشور بیان کرد: سیستم‌های پایش تصویری در جاده‌ها باید تقویت شود و توان پهپادی راهور باید ارتقا پیدا کند که این مهم هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی و امدادی را طلب می‌کند.

وحیدی خطاب به مردم گفت: رانندگان باید قوانین راهنمایی و رانندگی را بیشتر از قبل رعایت کنند تا شاهد تصادفات دلخراش در جاده ها نباشیم؛ البته که ایمنی خودروها و ایمنی جاده‌ها باید افزایش پیدا کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  گردباد «ماندوس» در سریلانکا قربانی گرفت

وی با اشاره به اینکه مشکلات جاده ای در کمیسیون ایمنی راه‌ها مطرح می شود و برای حل آنها تصمیم گرفته می‌شود، گفت: برخی از این مشکلات نیاز به منابع مالی دارند و برخی دیگر اهتمام دستگاه‌ها به‌ویژه وزارت راه را برای حلشان در پی دارند.

وزیر کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ایمنی خودروهای ایرانی افزایش یافته است یا خیر گفت: سازمان استاندارد و وزارت صمت باید بر ایمنی خودروهای ایرانی نظارت کنند و خودروسازان باید ضوابط استانداردی لازم را در خودروهای ایرانی رعایت و اجرا کنند.

وحیدی ادامه داد: در گذشته مواردی بوده است که خودروها ایمنی لازم را نداشته و پلیس راهور از شماره‌گذاری آنها جلوگیری کرده است چرا که هیچ چیز نمی‌تواند جان مردم را به خطر بیندازد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارت‌کننده و کنترلی باید نظارت بیشتری بر ایمنی خودروهای ایرانی و عملکرد خودروسازان داشته باشند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

خواستگاری با انگیزه سرقت و اخاذی-تایمز

چندی قبل زوج جوانی به پلیس مراجعه کرده و از ربوده شدن دخترشان خبر دادند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *