فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تاثیر هنر بر روحیه و انگیزه انسان‌ها

قاسمی در گفت‌‎و‌گو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد

 یوسف قاسمی روانشناس گفت: در مورد تاثیر هنر و آثار هنری بر روح و روان انسان دیدگاه های مختلفی وجود دارد؛ اما چیزی که مشخص است هنر می‌تواند تاثیرات مثبت فراوانی بر روی روحیه و انگیزه انسان بگذارد.

به گفته این روانشناس، نظاره گری آثار هنری، قدرت مشاهده گری و تیزبینی را در افراد افزایش می‌دهد، کسانی که با آثار هنری درگیر هستند معمولا افراد تیزبینی هستند که از قدرت تشخیص بیشتری برخورد هستند.

او گفت:  آثار هنری می‌توانند قوه‌ تخیل افراد را افزایش دهند. مواجهه با آثار هنری خلاقیت انسان ها را پرورش می‌دهد و تخیل افزایی از خدمات مهم آثار هنری به انسان ها است. نتیجه افزایش قوه تخیل, افزایش همدلی و همدردی با دیگران است و هر چقدر قوه تخیل انسان افزایش یابد، انسان اخلاقی تر می‌شود. 

قاسمی گفت: نظاره گری آثار هنری بر روی سلامت روان انسان ها نیز تاثیرگذار است. یازده مولفه برای سلامت روانی وجود دارد که سر و کار داشتن با آثار هنری یکی از مهم ترین مولفه ها است .

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  وقوع هر زلزله‌ای در کشور هشداری برای تهران است

به گفته این روانشناس، آثار هنری می‌توانند آرمان گرایی در نتیجه انگیزه را در انسان ها تقویت کنند. انسان می‌تواند زندگی خود را تبدیل به یک اثر هنری کند و از درد و رنج خود و دیگران در زندگی بکاهد.

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واکنش ضرغامی به خبر خروج ایران از «ایکوم» و «ایکوموس»

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خبرهای اخیر درباره خروج ایران از شورای بین‌المللی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *