فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تاکید جانشین فراجا بر استفاده از پهپاد، بالگرد و رادار برای مبارزه با قاچاق

جانشین فرمانده فراجا یکی از مؤلفه‌های مهم در بحث امنیت اقتصادی را مقابله با قاچاق و به خصوص قاچاق کالا و ارز دانست.

به گزارش ایسنا، سردار قاسم رضایی در جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فراجا که در فرماندهی انتظامی استان هرمزگان برگزار شد، با تبریک اعیاد رجب و شعبان، اظهارکرد: برای مقابله هدفمند با قاچاق کالا باید تمامی دستگاه‌های متولی پای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مأموریت‌های ذاتی پلیس، مبارزه با مفاسد اقتصادی خصوصا قاچاق کالا و ارز است، گفت: پلیس قاطعانه با هرگونه قانون شکنی و اخلال در نظم اقتصادی برخورد قانونی می‌کند و این اجازه را نخواهد داد تا قاچاقچیان برای رسیدن به اهداف و مطامع خود امنیت اقتصادی را خدشه دار کنند.

رضایی یکی از مؤلفه‌های امنیت اقتصادی را مقابله با قاچاق دانست و گفت:‌ در این رابطه باید هدف گذاری‌ها، استقرار و تلاش‌ها هدفمند باشند برای این منظور نسبت به فعالسازی قرارگاهی در حوزه مقابله با قاچاق در مناطق جنوبی کشور اقدام شده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه فراجا از تمام ظرفیت‌ها برای مبارزه با قاچاق استفاده خواهد کرد، گفت: امروز پدیده قاچاق دغدغه فرمانده معظم کل قوا و فرمانده کل انتظامی کشور و به نوعی دغدغه عمومی شده که باید از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با آن استفاده شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  کاهش دمای تهران/ وقوع رگبار و رعد و برق

وی با بیان اینکه در بحث مقابله با پدیده قاچاق، تبادل اطلاعات و اقدام مشترک مورد تأکیداست، گفت:‌ اولویت ما در بحث قاچاق مقابله با دانه درشت‌ها و قاچاق کلان است و در این راستا ما نباید توانمان را برای مسائل جزیی هدر بدهیم بلکه باید اولویت‌بندی کنیم زیرا مبدا و مقصد مسیر و زمان در بحث مقابله با قاچاق بسیار مهم است.

جانشین فرمانده فراجا با تأکید بر ضرورت پیوست رسانه‌ای و مستند سازی کامل و مؤثر و متناسب با اقدامات، تصریح کرد: در موضوع مقابله با قاچاق کالا استان هرمزگان از قابلیت‌هایی برخوردار است که باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب، اقدامات شاخص و قابل توجه در این زمینه مقابله جدی صورت گیرد. ایستگاه‌های بازرسی در این استان باید به صورت محسوس و نامحسوس تحت بازبینی مستمر قرار داشته باشد تا در جهت ارتقاء کیفیت و اقدامات پیشگیرانه در این ایستگاه‌ها اقدامات حائز اهمیت و ملموسی انجام شود.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه این نشست به موضوعات مهم و مورد تأکید مقام معظم رهبری از جمله پیشگیری و مقابله با قاچاق و حمایت از تولیدات ملی اشاره کرد و گفت: باید در حوزه مقابله با قاچاق به گونه‌ای عمل کنیم که احساس امنیت شغلی در بین تولیدکنندگان داخلی ارتقاء یابد البته در این خصوص اقدامات موثری انجام شده اما باید بیش از پیش به این موضوع اهتمام ویژه شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هک اطلاعات ۴۵ هزار دانش‌آموز در نیویورک

وی با اشاره به اقدام مناسب فراجا در راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی برای مقابله با کالای قاچاق بخصوص در مبادی رسمی و قاچاق‌های سازمان یافته، گفت:‌ استفاده مؤثر و مناسب از توان پهپادی، بالگردی و راداری در حوزه مقابله با قاچاق بسیار موثر و کارساز بوده که این مهم مورد تاکید است.

رضایی با بیان اینکه آمار شهدای انتظامی نشان از قاطعیت پلیس در برخورد با قاچاق دارد، اظهارکرد: انهدام و معدوم سازی کالای قاچاق با هماهنگی و اخذ مجوز قضائی در پیشگیری از قاچاق بسیار مؤثر است.

انتهای پیام

سردار رضایی با تأکید بر اینکه اجرای رزمایش مقابله با قاچاق در پیشگیری از آن امری ضروری و مورد تأکید می باشد، گفت: تدبیر بر این است که فرماندهی مرزبانی با پلیس امنیت اقتصادی ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت اقدامات قبلی، نسبت به اقدام مضاعف و اساسی در این زمینه اقدام کنند و با اشرافیت اطلاعاتی کامل به مقابله با قاچاق کالا بپردازند.

جانشین فراجا در پایان با اشاره به اینکه باید تمرکز امکانات و نیروها بر مبنای اولویت انجام مأموریت باشد، خاطرنشان کرد: در این استان قاچاق یکی از موضوعات بسیار حائز اهمیت است که باید مقابله با آن در دستور کار جدی قرار گیرد. #

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اولویت در بحث قاچاق مقابله با دانه درشت‌ها و قاچاق کلاناست

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

شرم را دوباره باید معنا کرد!

دیدارنیوز _ فیاض زاهد*: گاهی از خود می‌پرسم نوشتن درباره بدیهیات آیا همچنان ضرورت دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *