فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تا سال آینده نباید کسی برای گرفتن خدمات دولتی نیاز به مراجعه حضوری داشته باشد

ایسنا/کرمانشاه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان سال آینده باید ۱۰۰ درصد خدمات دولت از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به مردم ارائه شود.

دکتر عیسی زارع پور، عصر امروز(چهارم اسفند) در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه به آخرین وضعیت پروژه شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم پیشرفت این پروژه ۲۳ درصد بود که اکنون به ۵۷ درصد رسیده و تلاش می‌کنیم تا پایان عمر دولت این پروژه را به حداکثر پیشرفت برسانیم.

وی پروژه توسعه فیبر نوری مربوط به کسب و کارها را از مهمترین پروژه های زیرمجموعه شبکه ملی اطلاعات  برشمرد و گفت: در این حوزه می‌خواهیم ظرف دو سال و نیم آینده ۲۰ میلیون پوشش در کشور ایجاد کنیم.

وی افزود: در حوزه خدمات شبکه ملی اطلاعات هم بحث دولت هوشمند را دنبال می‌کنیم که در قالب این پروژه ظرف یازده ماه گذشته ۹۳ درصد دستگاه‌های اجرایی کشور به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده و حداقل ۳۰ درصد خدماتشان را از این طریق ارائه می‌دهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نصب پاسپورت‌خوان‌های الکترونیکی در گیت‌های فرودگاه امامدرصورت تایید فراجا

زارع پور اظهار کرد: تا پایان سال آینده باید ۱۰۰ درصد خدمات دولتی از این طریق به مردم اراده شود و مردم برای گرفتن خدمات دولتی نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند.

وزیر ارتباطات به توفیقات حاصل شده در زمینه پلتفرم‌های ایرانی هم اشاره کرد و گفت: طی چند ماه اخیر که بنا به شرایط کشور و با تصمیم نهادهای امنیتی محدودیتی روی پلتفرم‌های واتس آپ و اینستاگرام اعمال شد، تمام تلاشمان را کردیم که تجربه تلخ سال ۱۳۹۷ تکرار نشود و با همت جوانان ایرانی و شرکت های دانش بنیان اکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم فعالیتشان را روی پلتفرم‌های داخلی آورده‌اند و ۳۵ میلیون نفر در کشور از این پلتفرم ها استفاده می‌کنند.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: تلاشمان این است که روز به روز کیفیت این پلتفرم های داخلی افزایش یافته و قابلیت‌های جدیدی به آنها اضافه شود تا حتی اگر پلتفرم‌های خارجی برگشتند، اقبال مردم به سمت پلتفرم‌های داخلی باشد که این شدنی است.

وی به موفقیت‌های حوزه فضایی هم اشاره کرد و گفت: در این حوزه اتفاقات خوبی در کشور رخ داده و سال گذشته شش پرتاب فضایی داشتیم که بی سابقه است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  حقوق و وظایف دارنده برات

زارع پور با بیان اینکه صنعت فضایی کشور به ریل پرشتاب توسعه برگشته، گفت:  با این روند در آینده می توانیم به صادرکننده خدمات فضایی تبدیل شویم.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه علیرغم همه ناملایمات در ۴۴ سال گذشته مسیر رشد و پیشرفت را طی کرده‌ایم، گفت: منکر وجود برخی مشکلات در کشور نیستیم، اما مهم این است که کشور در مسیر پیشرفت قرار دارد.

وی به توطئه‌های دشمنان در مقاطع مختلف علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: در اغتشاشات اخیر هم با همه توان برای ضربه به نظام ورود کردند، اما چیزی نصیبشان نشد و اکنون هجمه سنگین اقتصادی به راه اندخته‌اند که با پشتوانه مردم از این مشکلات هم عبور خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در مقطع فعلی بیش از همه چیز به کار مجاهدانه و عالمانه نیاز داریم، گفت: دشمن تمام توان خود را گذاشته که اینگونه القا کند که نظام ما ناکارآمد است که باید با کار مجاهدانه و عالمانه در مردم ایجاد امید کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بی‌پولی پاکستان را به خاموشی فرو می‌برد

وی در ادامه به مشکل بیکاری استان کرمانشاه هم اشاره کرد و گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا با استفاده از ظرفیت‌های بسیار این استان، مشکل بیکاری را رفع کنیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه فیبر نوری در استان کرمانشاه، گفت: تا هفته دولت سال آینده تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه اینترنت متصل خواهند شد.

زارع پور همچنین از حمایت از راه اندازی پارک فناوری اطلاعات در کرمانشاه خبر داد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن-تایمز

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه   طرح بزرگ نهضت ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *