فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تحصیل ۱۸۰۰۰ دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های علوم پزشکی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، رضا البرزی؛ مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت امروز در نشست خبری وزارت بهداشت با بیان این‌که در وزارت بهداشت ۲۲۰ هزار نفر دانشجوی علوم پزشکی در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: حدود ۱۸ هزار نفر را دانشجویان شاهد و ایثارگر جامعه هدف تشکیل می‌دهند؛ به عبارت دیگر ۸ درصد از جامعه آماری دانشجویان علوم پزشکی را فرزندان شهدا و ایثارگران تشکیل می‌دهند در حالی که سهمیه پذیرش فرزندان شاهد و ایثارگر، ۲۵ درصد ظرفیت آزمون‌هاست.

وی افزود: طبق آخرین آمار، ۲۲ درصد این دانشجویان وضعیت عالی تحصیلی یعنی معدل بالای ۱۷ دارند؛ ۶۶ درصد آن‌ها در وضعیت تحصیلی مطلوب هستند و فقط ۳٫۷ درصد از وضعیت دانشجویان شاهد و ایثارگر در وضعیت بحرانی از نظر تحصیلی قرار دارند.

البرزی ادامه داد: در حال حاضر طرح “دانشجوی همیار” را در حال اجرا داریم و در این طرح از دانشجویانی که وضعیت تحصیلی عالی دارند برای ارتقای وضعیت تحصیلی سایر دانشجویان کمک می‌گیریم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  طرز تهیه لوکوم میوه ای

به گفته مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، در رشته پزشکی از تمام دانشجویان آزمون علوم پایه، پیش کارورزی و صلاحیت بالینی اخذ می‌شود تا صلاحیت علمی این افراد ارزیابی شود و در بخش‌های مختلف کیفیت آموزش دانشجویان را رصد می‌کنیم.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

برپایی میز خدمت وزارت بهداشت در راهپیمایی ۲۲ بهمن/ ارائه مشاوره‌های طب سنتی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد