فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تسهیل فرآیندهای تجاری با عراق، در دستور کار قرار گیرد

ایسنا/خوزستان رییس اتاق بازرگانی اهواز با ابراز این عقیده که اقتصاد دستوری یکی از موانع اصلی رشد بخش خصوصی در کشور است، تاکید کرد: تا زمانی که در بازار ارز شاهد رفتار دستوری باشیم وضعیت بهبود پیدا نخواهد کرد.

شهلا عموری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تسهیل فرآیندهای تجاری به منظور افزایش حجم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به ویژه عراق یکی از ملزومات و نکات کلیدی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید روش‌های جدیدی را در دیپلماسی اقتصادی به کار بگیریم تا شاهد توسعه روابط اقتصادی با کشورهای خارجی باشیم، افزود: حل مشکلات بانکی و ارزی می تواند به ارتقای روابط تجاری فعالان اقتصادی ایران با دیگر کشورها کمک شایانی کند.

حل مشکلات ارزی و بانکی؛ خواسته بخش خصوصی کشور

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: در حال حاضر مهمترین مانع میان تجار ایرانی و دیگر کشورها از جمله عراق بحث مشکلات ارزی و بانکی است که باید هر چه زودتر حل شود تا بتوانیم از این فرصت برای ورود ارز به کشور و حل مشکلات ارزی که در داخل وجود دارد استفاده کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اختصاص ۱۳۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۲۵۶ واحد تولیدیخوزستان

عموری با بیان اینکه ارتقای روابط تجاری و حل مشکلات ارزی و بانکی خواسته بخش خصوصی کشور است، عنوان کرد: اقتصاد دستوری یکی از موانع اصلی رشد بخش خصوصی در کشور است و تا زمانی که در بازار ارز نیز شاهد رفتار دستوری باشیم وضعیت بهبود پیدا نخواهد کرد.

وی افزود: این مسایل و شرایط فعلی، فعالیت بخش خصوصی را بسیار دشوار می کند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

وسعت مراتع کشور ۸۴.۸ میلیون هکتار است-تایمز

ترحم بهزاد مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *