فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تصویب یک استاندارد ملی در حوزه فناوری نانو

در آخرین جلسه کمیته ملی فناوری نانوی سازمان استاندارد، استانداردی با عنوان «فناوری نانو _ توزیع اندازه ذره نانو بلورهای سلولزی» به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، در صد و بیست و چهارمین اجلاسیه کمیته ملی فناوری نانوی سازمان استاندارد، استانداردی با عنوان «فناوری نانو _ توزیع اندازه ذره نانو بلورهای سلولزی» در حوزه فناوری نانو از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به دبیری دکتر دارابی مطرح شد و به تصویب رسید.

با تصویب این استاندارد، شمار استانداردهای ملی فناوری نانو به ۱۵۲ استاندارد رسید.

هدف از تدوین این استاندارد، تشریح روش‌هایی برای اندازه‌گیری توزیع‌های اندازه ذره نانوبلورهای سلولزی با استفاده از میکروسکوپی نیروی اتمی و میکروسکوپی الکترونی عبوری است. این استاندارد پروتکلی برای پراکنش تجدیدپذیر ماده با استفاده از «امواج دهی فراصوتی» که با پراکندگی پویای نور ارزیابی می‌شود، ارائه می‌کند. این استاندارد آماده‌سازی نمونه برای میکروسکوپی، تهیه تصویر و تحلیل داده را شامل می‌شود.

این استاندارد روشی برای پراکنش تجدیدپذیر نانوبلورهای سلولزی خشک برای آماده‌سازی نمونه‌های میکروسکوپی شرح می‌دهد، پروتکل‌هایی برای تهیه تصویر در میکروسکوپی نیروی اتمی و الکترونی عبوری، ارائه و روش‌های اجرایی تحلیل تصویر برای تعیین توزیع‌های اندازه ذره را به اختصار بیان می‌کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آرزوی هنرمندان صنایع دستی کردکوی به بار نشست/ راه‌اندازیبازارچه و موزه صنایع دستی

به نقل از ستاد نانو، روش‌های ارائه شده با تحلیل نانوبلورهای سلولزی تولید شده با فرایندهای مختلف سازگار هستند و می‌توان با تنظیم روش‌های نهشت نمونه و پراکنش، آن‌ها را به نانوبلورهای سلولزی با سطح اصلاح شده گسترش داد. دو روش میکروسکوپی ذکرشده اطلاعات مکمل ارائه می‌دهند و از هر دو به‌طور گسترده‌ای برای تحلیل اندازه نانوبلورهای سلولزی استفاده شده است.

انتهای پیام 

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واگذاری ۵۰ لکوموتیو متوقف شده از طریق مزایده عمومی-تایمز

میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:برای جبران غفلت‌های چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *