فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تمام مسیرها باز است / ثبت ۴۴ میلیون تردد نوروزی

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش حجم ترددها در نوروز ۱۴۰۱ گفت: حجم ترددها امسال ۴۴ درصد افزایش یافته و به ۴۴ میلیون تردد رسیده است.

به گزارش ایسنا سردار حسین اشتری با اشار به وضعیت ترددها اظهار کرد: تمام مسیرها باز است و مسیری که مسدود باشد نداریم. به علت شرایط جوی و آب و هوا سفر به جنوب کشور بیشتر شده است و خواسته ما از رانندگان رعایت نکات ایمنی و توجه بیشتر به سرعت مطمئنه است.

وی افزود: به علت موج برگشت مسافران جاده چالوس در مسیر شمال به جنوب امروز یکطرفه خواهد شد. همچنین موج دوم سفرها نیز درحال آغاز است. در چند روز گذشته  ۴۴ میلیون تردد ثبت شده که این عدد افزایش  بیش از ۴۰  درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

رییس پلیس کشور اضافه کرد: به دلیل رعایت قوانین و نکات ایمنی وضعیت در مقایسه با سال قبل نسبتا بهتر است اما همچنان نگران تصادفات و حوادث هستیم و رانندگان باید توجه لازم را داشته باشند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هشدار سیل شدید و رانش زمین در امتداد دریای ژاپن

وی با اشاره به افزایش تعداد سفرها به جنوب کشور گفت: تردد در تمام مسیرها به صورت معمول انجام می‌شود و هیچ جاده‌ای مسدود نیست. توصیه ما به مردم این است که اگر برای سفر به جنوب کشور تمایل دارند، این کار را انجام دهند چرا که سفر به مناطق شمالی کشور به علت نوسانات جوی، بارش باران و برف و برودت هوا مشکل ساز است. مناطق جنوبی بهترهستند و راحتتر می‌توان به آن‌ها سفر کرد.  

وی افزود: در حالی که سفرها به سمت جنوب افزایش داشته، ۳۰ درصد واژگونی خودروها نیز بیشتر از قبل شده است. علت این موضوع خستگی و خواب آلودگی در جاده‌های دراز و رانندگی بدون وقفه است. توصیه ما استراحت به مقدار هر دوساعت یک ربع است.  

اشتری با بیان اینکه آمار تصادفات نگران کننده است ادامه داد: البته آمار تصادفات نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است. توصیه ما برای جلوگیری از تصادفات توجه به توصیه‌های پلیس و بستن کمربند حتی برای مسافران صندلی عقب است. علل اصلی تصادفات خستگی و خواب آلودگی توجه نکردن به جلو است.  همچنین میزان تصادفات در ۲۰ کیلومتری شهرها ۶۰ درصد بیشتر بوده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  پایان عملیات نجات ۶ سرنشین موتورلنج در محور دبی -دیلم

وی این را هم گفت که از ابتدای طرح نوروزی ۲۵ هزار گشت انتظامی در جاده‌ها مستقر شده اند.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

الزامات مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری

  دیدارنیوزـ حسین علایی: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در ایران پس از فاجعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *