فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تهدید بقای صنوف خرد لوازم خانگی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در نشست خبری اظهار داشت: ایجاد فروشگاه‌های بزرگ، اصناف فروشنده لوازم‌خانگی، مبلمان و حتی باربرها را دچار مشکل کرده  است و اصناف خرد در رکود بالایی به سر می برند.

وی افزود:  با توجه به تسهیلاتی بانکی که برای فروش در اختیار فروشگاه های بزرگ قرار می‌گیرد اما ۲۵۰۰ فروشگاه خرد لوازم خانگی از آن بی‌بهره هستند، مصرف کننده به سمت آنها تمایل پیدا کرده است به طوری که در ۹ ماه اخیر، این صنف با رکود  ۸۰ درصدی مواجه هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه بانک‌ها تسهیلات را در اختیار فروشگاه‌های محدودی قرار دهند ادامه داد: در صورتی که این تسهیلات بانکی در اختیار عموم مردم قرار گیرد افراد در انتخاب و خرید خود آزادی عمل خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در مواردی نیز مردم برای بهره مندی از این تسهیلات بانکی که به راحتی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد،  اقدام به خرید می کنند و بلافاصله آن را می‌فروشند، که باعث برهم خودرن چرخه در این صنعت می‌شوند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اوپک به دورنمای تقاضا برای نفت خوش‌بین ماند

پازوکی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تایمز در ارتباط با احتمال واردات دوباره لوازم خانگی اظهار داشت: مخالف واردات لوازم خانگی نیستیم اما باید لوازم خانگی با کیفیت همراه با تکنولوژی تولید  آنها وارد شود تا زمینه صادرات این محصولات برای کشورمان فراهم شود.

وی افزود: از طرفی با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری زیادی در صنعت لوازم خانگی صورت گرفته است، کالای مشابه داخلی نباید وارد شود.

حضور دلال‌ها اطراف فروشگاه های بزرگ

حسین شهرستانی عضو هیات‌ مدیره اتحادیه لوازم خانگی نیز در این نشست اظهار داشت: اصناف خرد به دلیل فضای رقابتی که با یکدیگر دارند، اقدام به فروش محصولات خود با کف قیمت می کنند اما با توجه به اینکه مانند  معدود فروشگاه های بزرگ تبلیغات ندارند، دیده نمی‌شود و کسب و کار آنها در معرض تهدید قرار گرفته است.

وی افزود: از طرفی برخی از خرید‌های که در فروشگاه های بزرگ صورت می‌گیرد، واقعی نیست و افراد با خرید کالا از آن برای دریافت تسهیلات بانکی استفاده می‌کنند و حتی اطراف  این فروشگاه ها برخی افراد حضور دارند که محصولات خریداری شده را از خریداران دوباره خریداری می‌کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شرایط کشاورزی اقتصادی در لرستان فراهم شود

عضو هیات‌ مدیره اتحادیه لوازم خانگی ادامه داد: اصناف خرد نیز برای اینکه در چرخه توزیع باقی بمانند قصد عرضه اقساطی محصولات خود را به صورت هماهنگ دارند و به‌زودی فروشگاه های که اقدام به این کار می‌کنند بنر‌ هماهنگ از سوی اتحادیه خواهند داشت.

انتهای پیام/

 

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ + عکس-تایمز

در هفته کاری که گذشت، شاخص کل بورس ۰.۴۹ درصد افزایش یافت و در ارتفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *