فیلترهای سرامیکی ریخته گری

توضیحات مدیر تئاترشهر درباره پایان نمایش مازیار لرستانی

به گزارش خبرگزاری تایمز، نمایش «در انتظار گودو» به کارگردانی مازیار لرستانی از جمله آثاری بود که اخیراً در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت و روز جمعه بعد از ۱۱ اجرا به کار خود پایان داد و این شائبه ایجاد شد که اجرای «در انتظار گودو» زودتر از موعد مقرر به پایان رسیده است.

در همین زمینه سید محمدجواد طاهری، مدیر مجموعه تئاتر شهر با تأکید بر اینکه اجرای نمایش‌ها در این مجموعه باید طبق روند قانونی باشد، توضیحاتی درباره پایان اجرای نمایش «در انتظار گودو» ارائه کرد و توضیح داد: در برنامه‌ریزی اولیه مقرر شد نمایش اخیر مازیار لرستانی روز ۳۰ مرداد ماه به صحنه برود اما تأخیر در ارسال نمایشنامه به دفتر شورای نظارت و ارزشیابی و عدم تأیید کیفی در بازبینی اول، که ایشان را متعهد به انجام اصلاحات می‌کرد، همچنین تأخیر خود ایشان در شروع اجرای نمایش، باعث شد از مفاد تفاهم‌نامه امضاشده عدول کنند.

او ادامه داد: گرچه پایان اجرای مازیار لرستانی تا ۴ مهرماه (از ۳۰ مرداد تا ۴ مهرماه) تعیین شده بود اما با همکاری‌ای که از سوی مجموعه به عمل آمد، تا ۱۴ مهرماه نیز اجرا، تمدید شد ولی به دلیل تعهد سالن به نمایش دیگر،‌ امکان تمدید دوباره نمایش وجود نداشت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آیا وضو با موی رنگ شده و سرمه بادام صحیح است؟

طاهری اضافه کرد: اسناد مربوط به امضای تفاهم‌نامه و تاریخ توافقی اجرا موجود است.

مدیر تئاتر شهر از هنرمندانی که پس از طی مراحل شرکت در فراخوان، در جدول اجرا قرار گرفته‌اند، خواست در زمان مقرر، اجرای خود را به صحنه ببرند و تشریح کرد: من از هنرمندانی که پس از طی مراحل فراخوان، در جدول اجرا قرار گرفته‌اند،‌ می‌خواهم در زمان مقرر تعیین و توافق شده، نمایش خود را به صحنه ببرند چون هرگونه تغییر، سلسله‌وار اجرای نمایش‌های بعدی را نیز دچار چالش و مشکل خواهد کرد.

طاهری با تأکید بر انتظار ویژه از هنرمندان مبنی بر طی مراحل قانونی مجموعه از آنها خواست به حقوق یکدیگر احترام بگذارند.

او با بیان اینکه اجرای نمایش بدون برنامه‌ریزی در این مجموعه، ممکن نیست، یادآوری کرد: تئاترشهر، طبق روال، با انتشار فراخوانی سالانه از هنرمندانی که متقاضی اجرا در مجموعه هستند دعوت می‌کند تا نمایش مورد نظر به همراه فرم تقاضای اجرا را در بازه زمانی مشخص به دبیرخانه مجموعه تئاترشهر ارائه دهند و از آنجایی‌که تعداد تقاضا برای اجرا همیشه چند برابر ظرفیت پذیرش مجموعه است، حتما باید این تقاضاها کارشناسی و از میان آنها تعدادی انتخاب شود که این امر توسط کارشناسان، کارگردانان و اساتید، برحسب اولویت‌های اعلام شده از قبل، انجام می‌گیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - آزمون داوطلبان مربیگری قرآن در فرهنگسراهای تهرانبرگزار می شود

طاهری در ادامه با تاکید بر اینکه لازم است همه متقاضیان به روند شرکت در فراخوان، احترام بگذارند، گفت: فرایند انتشار و شرکت در فراخوان، در حال حاضر می‌تواند الگوی مناسب برای اجرا باشد تا حقی از هنرمندان به خصوص جوانان، ضایع نشود. اما گاهی متأسفانه شاهد این امر هستیم که هنرمندان عزیزی با استناد به اینکه سال‌ها نمایش به صحنه برده‌اند، خواستار مستثنی شدن از روند شرکت در فراخوان هستند و خارج از این چارچوب می‌خواهند به تقاضایشان رسیدگی شود.

رئیس تئاترشهر در پایان به نیاز این مجموعه برای دریافت بودجه تولید اشاره کرد و افزود: من معتقدم مجموعه تئاترشهر باید تبدیل به یک کمپانی شود و نقش سفارش دهنده اثر نمایشی را داشته باشد نه سفارش‌پذیر اما با توجه به بودجه ناچیز تئاتر و محدودیت‌های بسیار، در حال حاضر، این امر و خواست مقدور نیست، مگر اینکه مسئولان بالادستی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بودجه جداگانه‌ای برای تولید و اجرای نمایش به تئاترشهر اختصاص دهند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

آغاز سیزدهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهی‌نامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم-تایمز

اولین مرحله دوره سیزدهم شامل ثبت‌نام و ارسال اثر (آزمون ورودی)، تا ۳۱ خردادماه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *