چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

تولید آمریکا از رونق افتاد

تولید کارخانه‌های ایالات‌متحده در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار بود که نشان می‌دهد با تعدیل تقاضای داخلی و جهانی، تولید قدرت را از دست می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده‌های فدرال رزرو که در روز چهارشنبه (۱۶ نوامبر) منتشر شد، افزایش ۰.۱ درصدی تولید کارخانه در ماه گذشته به دنبال افزایش ۰.۲ درصدی در ماه سپتامبر بود. کل تولید صنعتی با احتساب معادن و تاسیسات، در ماه اکتبر ۰.۱ درصد کاهش یافت که دومین کاهش در سه ماه گذشته است.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که تولید کارخانه‌ها در ماه گذشته ۰.۲ درصد افزایش یابد و تولید نسبت به اکتبر سال گذشته ۲.۴ درصد افزایش یافته است. نرخ‌های بهره بالاتر و چرخش هزینه‌ها به خدمات، تولید را محدود می‌کند که ۱۱.۳ درصد از اقتصاد ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد.

تولید در کارخانه‌های خودروسازی در ماه گذشته دو درصد افزایش یافت. همچنین در تولید تجهیزات الکتریکی، لوازم و قطعات و همچنین تجهیزات هوافضا و حمل‌ونقل افزایش یافت اما منابع ساخت‌وساز و تولید مواد کاهش یافت. در نتیجه، تولید کلی صنعتی در ماه اکتبر پس از افزایش ۰.۱ درصدی در سپتامبر، ۰.۱ درصد کاهش یافت.

 تولید کارخانه بدون احتساب خودرو، راکد شد و ضعیف‌ترین آمار در چهار ماه گذشته را به ثبت رساند. با توجه به اینکه سیاست‌گذاران فدرال رزرو، نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهند، چشم انداز برای تولیدکنندگان ضعیف است.

سفارشات کارخانه‌ها ممکن است به تضعیف خود ادامه دهند زیرا بسیاری از خرده فروشان به دنبال کاهش مازاد موجودی هستند.

انتهای پیام

حتما ببینید

برای غذای محبوب شب عید چقدر باید هزینه کرد؟

سبزی پلو با ماهی یک غذای محبوب و مرسوم شب عید برای ایرانیان است؛ اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *