فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تولید ۹۰۰۰ مقاله بین‌المللی در دانشگاه بقیة‌الله(عج) علی‌رغم تحریم و "آپارتاید علمی"

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، عباسعلی ایمانی فولادی امروز در حاشیه سیزدهمین جشنواره باقرالعلوم در دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) در جمع خبرنگاران با اشاره به آپارتاید علمی اظهار کرد: ما علی‌رغم همه فعالیت‌های پژوهشی چشمگیر، مشمول‌ تحریم‌های ظالمانه هستیم؛ در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) به طور کامل تحریم شده اما ۹۰۰۰ مقاله بین‌المللی در چنین شرایطی در این دانشگاه تولید شده است.

وی با بیان این‌که علی‌رغم این که گفته می‌شود مقالات علمی در جهان مستقل هستند، این موضوع واقعیت ندارد؛ با ارائه مثالی گفت: در مجله لنست که ملزم هستند یافته‌های پزشکی را بر اساس شواهد ارائه کنند؛ سردبیر این مجله مقاله‌ای ضد پزشکان ایرانی و بدون هیچ شواهدی نوشته و ادعا کرده است که پزشکان ایرانی بیماران خود را موش آزمایشگاهی می‌کنند. ما جوابیه‌ای برای این ادعای دروغین نوشتیم تا آن را در این مجله چاپ کنند اما هنوز در قبال این جوابیه سکوت کرده‌اند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) افزود: در همایشی با عنوان آپارتاید علمی، این موضوعات را تبدیل به سندی می‌کنیم تا آن را در اختیار وزارت امور خارجه قرار دهیم تا بتوانیم از طریق مجامع بین‌المللی این آپارتاید علمی را پیگیری کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اولین نشانه بیماری آلزایمر را بشناسید

وی گفت: زمانی که می‌خواستیم در مجلات معتبر بین‌المللی  مقاله مربوط به اثربخشی واکسن نورا را به چاپ برسانیم این مجلات بهانه‌هایی برای عدم چاپ این مقاله آوردند اما ما توانستیم به این بهانه‌ها به صورت متقن پاسخ بدهیم و در نهایت این مقاله در بهترین مجله‌ها به چاپ رسید.

ایمانی فولادی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) هر سال به منظور تقدیر و ارج نهادن به زحمات پژوهشگران جشنواره باقرالعلوم را در سطح دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله و سپاه پاسداران برگزار می‌کند، خاطرنشان کرد: امسال در محور پژوهش رتبه دوم را در دانشگاه‌های هم تراز کشور به دست آوردیم و در حوزه فناوری رشد ۵ برابری داشتیم.

در ادامه یونس پناهی؛ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره ماموریت‌گرایی دانشگاه‌ها اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی درخصوص ماموریت‌گرایی اقدامات خوبی انجام داده‌اند و دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) از دانشگاه‌هایی است که رتبه بالایی در ماموریت‌گرایی دارد.

وی ادامه داد: در حوزه توسعه بیمارستانی با توجه به داده‌های زیادی که در بیمارستان‌ها وجود دارد می‌توانیم از این داده‌ها در سیاست‌گذاری استفاده کنیم. در سال گذشته در بین بیمارستان‌های کل کشور بیمارستان بقیة‌الله(عج) در توسعه بالینی با اختلاف زیاد رتبه یک کشور را کسب کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - پینه بستن در ناحیه داخلی پا نشانه این بیماری خطرناکاست

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

پلک‌زدن می‌تواند به تقویت بینایی کمک کند-تایمز

یافته‌های یک پژوهش جدید در ژورنال PNAS نشان می‌دهد که پلک زدن قدرت تحریک شبکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *