یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

ثبت بزرگترین زمین‌لرزه در منطقه لرزه‌زای بشرویه/استان خوزستان با زلزله ۴.۴ لرزید

بزرگترین زمین‌لرزه‌های هفته گذشته در بشرویه استان خراسان جنوبی با بزرگای ۵.۴ رخ داد ضمن آنکه سالند استان خوزستان با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ لرزید.

به گزارش ایسنا، بشرویه استان خراسان جنوبی با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۵.۴ لرزید. تاکنون پنج پس لرزه در این منطقه به ثبت رسیده است. بر اساس اعلام محققان زلزله شناسی، شهر بشرویه در محدوده ما بین گسل‌های درونه(در شمال)، فردوس در(خاور) و پهنه تراستی اسفندیار و شتری(در باختر) قرار دارد و از این رو این منطقه، دارای پتانسیل لرزه‌ای بالا است.

علاوه بر آن در سالند استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ رخ داد و بابامنیر استان فارس با زمین‌لرزه‌هایی به بزرگای ۳.۵، ۲.۸، ۲.۵ لرزید. جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۹ آذر

در میر آباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷ و هجدک استان کرمان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

یکشنبه ۲۰ آذر

سیرچ استان کرمان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۳ کیلومتری سیرچ، ۲۹ کیلومتری ماهان و ۲۹ کیلومتری شهداد این استان گزارش شد.

سالند استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۹ کیلومتری سالند، ۳۸ کیلومتری لالی و ۴۶ کیلومتری گتوند این استان بوده است.

رازقان استان مرکزی زلزله ۲.۹ را تجربه کرد.

دوشنبه ۲۱ آذر

در  بجنورد استان خراسان شمالی زلزله ۲.۹، سفیدآبه استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹، رضوانشهر استان گیلان زلزله ۲.۵، پره سر استان گیلان زلزله ۲.۹ و ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

سومار استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای سه در عمق ۱۴ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۴ کیلومتری سومار و ۵۲ کیلومتری گیلانغرب این استان و ۵۶ کیلومتری عراق گزارش شد.

در کنگ استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۲۷ کیلومتری کنگ، ۳۳ کیلومتری بندر لنگه و ۵۲ کیلومتری بندر خمیر این استان گزارش شد.

در باغ ملک استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۲۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون این زمین‌لرزه در ۲۷ کیلومتری کنگ، ۳۳ کیلومتری بندر لنگه و ۵۲ کیلومتری بندر خمیر این استان بوده است. زلزله ۲.۷ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

بابامنیر استان فارس با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۹ کیلومتری بابامنیر و ۵۲ کیلومتری خشت استان فارس و ۴۹ کیلومتری شبانکاره استان بوشهر گزارش شد. زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

سه شنبه ۲۲ آذر

در نصرت آباد سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹، بابامنیر استان فارس زلزله ۲.۵، خرم آباد استان مازندران زلزله ۲.۹ رخ داد.

بشرویه استان خراسان جنوبی با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۵.۴ در عمق ۱۱ کیلومتری لرزید و رومرکز آن در ۳۳ کیلومتری بشرویه، ۴۱ کیلومتری ارسک و ۴۴ کیلومتری عشق‌آباد این استان گزارش شد. زلزله‌های ۲.۸، چهار در عمق هشت کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

چهارشنبه ۲۳ آذر

در نایبند استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۷، کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲.۸، بشرویه استان خراسان جنوبی دو زلزله به بزرگای ۲.۶ و ۲.۹، جعفریه استان قم زلزله ۲.۸ رخ داد.

پنج شنبه ۲۴ آذر

بندر مقام استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق هفت کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۱ کیلومتری بندرمقام و ۳۳ کیلومتری پارسیان استان هرمزگان و ۳۹ کیلومتری لامرد استان فارس بوده است.

در سربیشه استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶، توتکابن استان گیلان زلزله ۲.۵، شاهرود استان سمنان زلزله ۲.۸ رخ داد.

جمعه ۲۵ آذر

آرادان استان سمنان زلزله‌ای به بزرگای سه در عمق هشت کیلومتری را تجربه کرد و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۳۷ کیلومتری آرادان، ۴۲ کیلومتری گرمسار و ۷۰ کیلومتری ایوانکی این استان بوده است. دو زلزله به بزرگای سه در عمق هشت کیلومتری، ۳.۲ در عمق هشت کیلومتری، ۲.۹، ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

در بشرویه استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

انتهای پیام

حتما ببینید

آخرین وضعیت امداد رسانی در مناطق زلزله‌زده خوی/ پایان عملیات اسکان زلزله‌زدگان تا امشب

معاون عملیات سازمان امداد و نحات جمعیت هلال احمر آخرین وضعیت امداد رسانی در مناطق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *