فیلترهای سرامیکی ریخته گری

جابه‌جایی جانوران وحشی در باغ وحش‌ها منوط به اجازه کتبی سازمان محیط زیست است-تایمز


علی سلاجقه در نامه‌ای به مدیران کل محیط زیست استان‌ها دستور داد که با عنایت به حساسیت رسانه‌ای فعالان محیط زیست در خصوص عملکرد نامناسب باغ‌های وحش، باغ‌های پرندگان و مراکز نگهداری از حیوانات، از آنجائی‌که نقش معنی‌دار باغ‌های وحش در حفاظت و آموزش محیط زیست و شناخت اهمیت حیوانات به عنوان بخشی از تنوع زیستی در پایداری و تعادل زیست‌بوم‌ها و ترویج فرهنگ حمایت از حیوانات غیر قابل انکار است، در صورت عدم کارکرد صحیح، اثر معکوس آن روی عامه مردم (با تأکید بر کودکان) غیر قابل جبران خواهد بود.

وی در این نامه با اشاره به اینکه واحدهایی که منفک از اهداف و بیشتر به منظور خرید و فروش گونه احداث شده‌اند، می‌بایست در مدار ساماندهی قرار گیرند، تاکید کرد: در صورت عدم تمکین، این باغ‌های وحش در مدار تعطیلی و حذف قرار خواهند گرفت.

معاون رییس جمهوری با اشاره به لحاظ کردن فضاهای زیستی مکفی و مناسب و توجه به رفتارشناسی، نیازهای بوم‌شناسی و زیستگاه طبیعی حیوان هنگام طراحی مرکز بر ایجاد شرایط بهینه نگهداری، مناسب سازی محیط برای بروز رفتار طبیعی و مراقبت طبیعی توسط مادر تاکید کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مجازات نمره منفی گواهینامه چیست؟

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: خرید، فروش، ورود، صدور، معاوضه، مبادله، دریافت و اهداء هر نوع جانور وحشی توسط باغ‌های وحش، می‌بایست با اجازه «کتبی» سازمان حفاظت محیط زیست انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست، سلاجقه در پایان آورده است: در صورت هر گونه کوتاهی و یا عدم تمکین، برخورد قانونی با واحدهای خاطی از سوی آن اداره کل مورد تأکید است همچنین در صورت هر گونه کوتاهی در نظارت و یا عدم اطلاع‌رسانی صحیح و به‌هنگام و یا عدم اقدام به‌ موقع در حوادث، مدیرکل استان راساٌ می‌بایست پاسخگو باشند.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *