فیلترهای سرامیکی ریخته گری

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۷۴ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۷۲۵ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۱۲۲ هزار و ۴۳۲ نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۱۰ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۸۳۳ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۷ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  برخورد مرگبار تانکر حامل سوخت به فروشگاه زنجیره‌ای درکوهسار

پس از آن هند با بیش از ۵۱۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۴.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۴۷۶,۲۶۹ ۹۹۹,۷۹۲
۲ هند ۴۳,۰۱۲,۷۴۹ ۵۱۶,۶۳۶
۳ برزیل ۲۹,۶۸۳,۶۸۶ ۶۵۷,۷۷۳
۴ فرانسه ۲۴,۳۴۲,۱۱۶ ۱۴۱,۲۱۸
۵ انگلیس ۲۰,۴۱۳,۷۳۱ ۱۶۳,۹۲۹
۶ آلمان ۱۹,۱۳۴,۵۸۳ ۱۲۷,۸۶۵
۷ روسیه ۱۷,۶۳۷,۷۹۵ ۳۶۵,۳۷۳
۸ ترکیه ۱۴,۷۲۶,۲۷۶ ۹۷,۴۳۷
۹ ایتالیا ۱۳,۹۹۲,۰۹۲ ۱۵۸,۱۰۱
۱۰ اسپانیا ۱۱,۳۷۸,۷۸۴ ۱۰۲,۰۵۳
پیشنهاد میکنیم بخوانید:  به‌روزرسانی اسامی ساختمان‌های ناایمن پایتخت

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۰۹ مورد ابتلا و ۱۳۹ هزار و ۷۳۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، آرژانتین، ویتنام، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، اتریش، پرتغال، تایلند، کانادا، شیلی و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واکنش ضرغامی به خبر خروج ایران از «ایکوم» و «ایکوموس»

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خبرهای اخیر درباره خروج ایران از شورای بین‌المللی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *