فیلترهای سرامیکی ریخته گری

جریان شهید و شهادت تکرارپذیر است/ دشمن ۴۴ سال دیگر نیز راه به جایی نمی برد

ایسنا/گیلان فرمانده کل انتظامی کشور، مقام شهید و شهادت را عبرت آموز و تکرارپذیر دانست و بیان کرد: شهید و راه شهید و جریان شهید تکرارپذیر است و وای به حال کسانی که در مقابل این چراغ نورانی، چشم ببندند و گوش بگیرند.

سردار احمدرضا رادان امروز، ۳۰  بهمن ماه در یادواره ۴۵۵ شهید انتظامی استان گیلان، توفیق شراکت با شهدا و همراهی با شهدا و حضور در محفل و مجلس شهدا را اثر وجودی شهدا دانست و اظهار کرد: هر کسی به طریقی با شهدا همراه می شود و می توان با قلم و قدم و زبان و یاد و نام و مجلس شهدا از اثر وجودی شهدا بهره برد.

وی اثر وجودی شهدا را عامل گرد هم آمدن این جمع کثیر از دلباختگان راه حق دانست و افزود: شهید می تواند رهروان خودش را در دایره شهادت قرار دهد و آنان را از فیوضات وجودی شهادت برخوردار کند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران ۲۲ بهمن امسال را حماسه سازی مردم در لبیک گویی به رهبرشان دانست و تصریح کرد: یادواره شهدا برای شهید نیست، بلکه برای ماست تا از فیوضات شهدا بهره مند شویم؛ نباید چراغی که شهدا روشن کردند و تا قیام قیامت روشن و زنده است، را گم کنیم.

رادان، با بیان اینکه شهدا خودشان یادواره شهدا را هدایت و میهمانان این یادواره را دعوت می کنند، گفت: اثر وجودی شهید است که می تواند در پیچ و خم زندگی، مسیر حرکت را بدون لغزش به ما یادآور شود.

وی جمهوری اسلامی ایران را دارای سرمایه شهدا دانست و خاطرنشان کرد: این سرمایه توسط امام و رهبری در ایران اسلامی نهادینه شده و با گذشت زمان نو به نو می شود و فراموش شدنی نیست.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فراهم نبودن شرایط کار؛ مهمترین مشکل معتادان بهبودیافته بعداز خروج از کمپ‌

فرمانده کل انتظامی کشور، با اشاره به آشنایی دیرینه خود با غیورمردان خطه گیلان، یادآور شد: نهضت میرزا کوچک خان و پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و دفاع از حرم و دفاع از سلامت و دفاع از امنیت نشان می دهد که تاریخ گیلان سلسله وار به شهادت و به رشادت و به گذشت و به ایثار مشهور است و رزمندگان دفاع مقدس همان رزمندگان دفاع از حریم ائمه و دفاع از حریم امنیت هستند.

وی افتخار شکستن محاصره شهرهای نبل و الزهرا در سوریه را در دست رزمندگان گیلانی مدافع حرم دانست و بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران سرنوشت خودش را با شهدا گره زده و قدر این سرمایه را می داند؛ این در حالی است که دشمنان در طول ۴۴ سال متوالی حمله می کنند تا سرمایه انقلاب و امام و رهبری و شهدا را از ما بگیرند، اما به برکت اثر وجودی شهدا راه به جایی نمی برند و ۴۴ سال دیگر نیز راه به جایی نخواهند برد.

رادان، سرمایه شهادت را خالی شدنی و از دست دادنی و تصرف کردنی ندانست و بیان کرد: دشمن هنوز اثر وجودی شهدا را درک نکرده و نفهمیده که با چه گنجینه ای رو به روست و هرگز هم نخواهد فهمید.

رئیس پلیس کشور، انقلاب اسلامی را گره خورده با شهادت دانست و اضافه کرد: اگر کسی بتواند یاد و نام امام حسین(ع) و کربلا را از ذهن خارج کند، می تواند یاد و نام شهدا در جمهوری اسلامی را به فراموشی بسپارد.

وی با بیان اینکه شهدای ما به اباعبدالله الحسین(ع) اقتدا کردند، گفت: رزمنده جان باخته سراپا ایثار و در خط ولی فقیه اثر وجودی شهدا را می فهمد، اما دشمن نه تنها اثر وجودی شهدا را درک نمی کند، بلکه هرگز اثر وجودی امام حسین را نیز نمی فهمد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  افزایش کشت خشخاش و سه‌برابر شدن درآمد محصولات آن در اولینسال تسلط طالبان

رادان، ادامه دادن راه شهدا و همراهی با شهدا را در گرو اقتدا به شهدا و امام شهدا دانست و متذکر شد: سیره اخلاقی شهدا الگوست، زیرا شهدا سر به راه امامی قرار داده اند که سر به راه امام حسین(ع) قرار داده است.

وی یک نگاه آسمانی شهید را معادل همه دارایی های دنیایی انسان دانست و بیان کرد: اگر همه چیز را از دست بدهیم و فقط یک نگاه شهید را داشته باشیم، گویا همه چیز را به دست آورده ایم و اگر همه چیز داشته باشیم و نگاه شهید از ما دریغ شود، هیچ چیزی نداریم.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به معامله شهدا با ما، عنوان کرد: شهدا ایثار کردند و سرمایه وجودشان را کف دست گرفتند و جان دادند و اکنون از ما می خواهند که راه انقلاب را گم نکنیم.

رادان، مقام شهید و شهادت را عبرت آموز و تکرارپذیر دانست و بیان کرد: شهید و راه شهید و جریان شهید تکرارپذیر است و وای به حال کسانی که در مقابل این چراغ نورانی، چشم ببندند و گوش بگیرند.

وی شهید و شهادت را الگوساز دانست و افزود: زمانی که بلای بیماری آمد، رزمندگان سلامت اعم از زن و مرد وارد جبهه شدند و قدم در راه شهدا گذاشتند لذا مقام شهید بالاست و نیازی به ما ندارد و انسان های مشتاق را در مسیر خودش قرار می دهد.

رئیس پلیس کشور سیره اخلاقی شهدا را پویا و زنده و جاوید تا قیام قیامت دانست و اظهار کرد: امروز در مسیر ولایت قرار گرفتن باید تمرین دائمی کسانی باشد که می خواهند راه شهدا را ادامه دهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فروشگاه لوازم آشپزخانه در آتش سوخت

وی با اشاره به لبیک گویی شهدای دفاع مقدس در دوران فضای حقیقی؛ نه فضای مجازی، تاکید کرد: خودمان را درگیر فضای مجازی کردیم، در حالی که اثر وجودی شهدا در فضای حقیقی قلب انسان های مشتاق قرار می گیرد.

رادان، وصیت نامه های شهدا را کوتاه اما معنادار دانست و بیان کرد: اگر می خواهیم به سیره اخلاقی شهدا تمسک بجوییم، باید وصیت نامه های آنان را مطالعه کنیم. شهدا ۴۰ سال پیش به ما توصیه کردند که از ولی امر اطاعت کنیم، زیرا امروز دشمنان می خواهند ولایت را از ما بگیرند و مسیر خودشان را هموار کنند.

وی با بیان اینکه شهدا به خدا نگاه می کردند؛ نه کدخدا، ادامه داد: کسانی که کدخدا را خدا می دانند و اراده او را می پذیرند، از اثر وجودی شهدا درس نگرفته اند، زیرا نگاه شهدا به خدا بود و دشمن را حقیر می دیدند.

فرمانده کل انتظامی کشور، میراث داری از اثر وجودی شهدا را وظیفه آحاد ملت دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم در دنیا نگاه نورانی و رحمانی شهدا را داشته باشیم و فردای قیامت شهدا را ملاقات کنیم، باید در مسیر شهدا قرار بگیریم.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

پایش ماهواره‌ای حریم پایتخت/ ثبت ۱۷ هزار تخلف ساخت و سازی در حریم تهران-تایمز

علی‌اکبر فسایی،‌ در مورد وضعیت حریم پایتخت، گفت: در طرح جامع، تکمیل طرح راهبردی حریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *