فیلترهای سرامیکی ریخته گری

جزئیات جدید از مرگ دختر ۶ماهه به‌دنبال تحصن پرستاران بیمارستان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، ساعت ۷:۲۰ دقیقه صبح پنجشنبه نهم آذرماه، مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک از طریق تماس تلفنی با قاضی محمدمهدی براعه؛ بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امور جنایی، مرگ مشکوک دختر ۶ماهه‌ای را در بیمارستان تخصصی کودکان مفید، گزارش کردند.

با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به‌همراه قاضی جنایی راهی مرکز درمانی موردنظر شدند و جسد دختر ۶ماهه‌ای را به‌نام النا مشاهده کردند که فوت کرده بود؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد هنگامی که پدر خانواده به‌همراه همسرش برای درمان النا به بیماستان مراجعه کرده بودند با پرستاران معترض مواجه شدند که به‌دلیل دریافت نکردن کارانه خود در حیاط تحصن کرده بودند.

تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت که پس از تأخیر چنددقیقه‌ای بالاخره بیمار پذیرش شده است اما اقدامات درمانی فایده‌ای نداشته است و نهایتاً النا به کام مرگ فرو رفته است!

پدر النا در جریان تحقیقات گفت: بچه‌ام بیمار بود؛ او را به بیمارستان رساندم، اما پرستاران در حیاط تحصن کرده بودند و کسی نبود که النا را پذیرش کند به همین دلیل حال فرزندم رو به وخامت رفت و فوت کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  حریق در یک معدن طلا در پرو جان ۲۷ معدنچی را گرفت

پدر و مادر النا پس از این حادثه، از کادر درمان و مسئولان پذیرش بیمارستان شکایت کردند.

بدین ترتیب رسیدگی به پرونده آغاز شد و دستور شناسایی مقصران مرگ کودک صادر شد که در نخستین گام، تیم جنایی به بازبینی دوربین‌های مداربسته بیمارستان پرداختند و ۳ نفر از عواملی را که در این قصور نقش داشتند، شناسایی و با دستور قضایی بازداشت کردند.

از سوی دیگر جسد دخترک ۶ماهه به پزشکی قانونی برای مشخص شدن علت اصلی مرگ و آزمایش سم و آسیب‌شناسی منتقل شد.

بازداشت ۲ متهم دیگر

صبح امروز نیز متهمان هدف تحقیقات قرار گرفتند که در روند بررسی‌ها مشخص شد احتمالاً ۲ نفر دیگر در مرگ این دختر ۶ماهه نقش داشتند که آنها نیز با دستور قضایی بازداشت شدند.

به گزارش تایمز، با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

مرحله بعدی دهک‌بندی خانوار‌ها اعلام شد/ صدک‌بندی طبق مدل «خودرو» و «تراکنش‌های بانکی»-تایمز

علیرضا محمدی رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار کرد: مطابق قانون بودجه، وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *