فیلترهای سرامیکی ریخته گری

جزئیات پوشش بیمه‌ای خدمات "کاشت حلزون" در صندوق بیماران صعب‌العلاج

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، محمدمهدی ناصحی در پاسخ به این پرسش که کدام خدمات کاشت حلزون تحت پوشش صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج است؟ اظهار کرد: در گام اول قبل از کاشت، ابتدا بیمار نشان کم‌شنوایی شدید یا عمیق را دریافت می‌کند و تمام خدمات قبل از عمل شامل توانبخشی، گفتار درمانی، ویزیت و … را به صورت رایگان دریافت می‌کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: در گام دوم کاشت حلزون، بیماری که کم‌شنوایی شدید یا عمیق دارد و در بررسی رای کمیسیون شنوایی دانشگاه به درمان کمک شنیداری در بازه زمانی معین پاسخ نداده و یا با رعایت سایر ضوابط به صورت اورژانسی نیازمند درمان پیشرفته کاشت حلزون است، نشان جراحی کاشت حلزون را دریافت و این خدمت را با پوشش ۱۰۰ درصد تعرفه دولتی از محل صندوق صعب العلاج دریافت می‌کند که این خدمت فقط در بیمارستان های دولتی دانشگاهی قابل پرداخت هستند.

ناصحی ادامه داد: در گام سوم، مرحله پیگیری پس از عمل جراحی کاشت حلزون است که بیمار در این مرحله نشانِ پس از کاشت حلزون را دریافت کرده و همه خدمات پیگیری شامل توانبخشی، گفتار درمانی، معاینات، ویزیت و… را به صورت رایگان دریافت می‌‌کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در گام چهارم، پس از ۱۰ سال از کاشت حلزون در صورتی که پروتز بیمار نیاز به تعویض داشته باشد، طی فرآیندی این پروتز را دریافت می کند که صندوق صعب العلاج تا سقف ۱۵ میلیون تومان تقبل می‌کند. شایان ذکر است کل هزینه‌های مربوط به نگهداری، پشتیبانی و تنظیمات این پروتز نیز از محل صندوق قابل پرداخت بوده که بابت آن تا سقف ۱۰ میلیون تومان در سال با ارائه فاکتور معتبر قابل پرداخت است.

وی افزود: تمام بیمه‌شدگان مشمول صندوق که براساس رای کمیسیون شنوایی دانشگاه، کاندید کاشت حلزون بوده با رعایت سایر ضوابط و شروط سنی می توانند این خدمت را دریافت کنند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

مردم نشان خواهند داد که امیدوار و مصصم در مسیر انقلاب اسلامی ایستاده‌اند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *