فیلترهای سرامیکی ریخته گری

حذف چک کاغذی/ ۵۰۰ هزار چک الکترونیک صادر شده

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تایمز، با اشاره به مصوبه مجلس برای حذف چک‌های کاغذی از نظام بانکی، اظهار کرد: طبق قانون چک صیادی باید چک‌های کاغذی در سامانه مربوطه ثبت شود اما در حال حاضر ۲ الی ۳ درصد چکها از سوی افراد در سامانه ثبت نمی‌شود و کاغذ چک بین اشخاص دست به دست می‌شود.

وی درباره علت عدم ثبت چک‌های کاغذی در سامانه مربوطه، گفت: برخی به دلیل نا‌آگاهی و برخی دیگر نیز برای عدم پرداخت مالیات ، چک‌های کاغذی را در سامانه ثبت نمی‌کنند که همین مسئله باعث به وجود آمدن مشکلات و افزایش پرونده‌های قضایی می‌شود.

نماینده نجف‌آباد بیان کرد: لذا برای اینکه مسائل مربوط به ثبت چک کاغذی در سامانه بر‌طرف شود بنده پیشنهادی مبنی بر صدور چک‌های الکترونکی و حذف چک‌های کاغذی در لایحه برنامه هفتم توسعه را مطرح کردم که تا ۳ سال بعد از اجرای برنامه یعنی سال ۱۴۰۵ چک‌های کاغذی حذف شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  منافقین از آلبانی به کانادا می‌روند/ پناهگاه اختلاس‌گرانفراری پایگاه جدید تروریست‌ها می‌شود

ابوترابی خاطر نشان کرد: البته صدور چک‌های الکترونیک از ابتدای سال جاری آغاز شده است و تا کنون ۷ بانک مبادرت به صدور چک‌های الکترونیک کرده‌اند و در حال حاضر نیز ۵۰۰ هزار برگه چک الکترونیک صادر شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: ۸ بانک دیگر نیز در حال انجام مراحل آزمایشی برای صدور چک الکترونیک هستند و احتمالا تا پایان امسال تمام ۳۱ بانک بتوانند چک‌های الکترونیک صادر کنند.

به گزارش تایمز، نمایندگان در جریان بررسی جزئیات لایحه  برنامه هفتم توسعه کل کشور با ماده الحاقی ۵ به کل لایحه را تصویب کردند که طبق آن ، بانک مرکزی مکلف است به گونه‌ای برنامه‌ریزی نماید که تا پایان سال سوم برنامه هفتم توسعه، چک‌های کاغذی از نظام بانکی حذف گردد.

انتهای‌پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

رهبر انقلاب آراء خود را به صندوق انداختند

رهبری انقلاب آراء خود را به صندوق انداختند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش و اولین دقایقی آغاز انتخابات دوازدهمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *