فیلترهای سرامیکی ریخته گری

حمل‌ونقل دریایی مهم‌ترین محرک تجارت جهانی است

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی حمل‌ونقل دریایی را مهم‌ترین محرک تجارت جهانی دانست که به دلیل دو ویژگی ارزان و ایمن بودن سایر مدل‌های حمل‌ونقل را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش ایسنا،  علی‌اکبر صفایی در افتتاحیه دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در دستگاه‌های ‌اجرایی کشور گفت: حمل‌ونقل دریایی مهم‌ترین محرک تجارت جهانی است که به واسطه دو ویژگی ارزان و ایمن بودن، سایر مُدهای حمل‌ونقل تحت را تاثیر قرار داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: فضای جاری و کلی در حمل و نقل دریایی از ساخت کشتی تا تخلیه و بارگیری و نگهداری کالا در انبارها و سایر فرایندهای کشتیرانی و بندرداری، تحت تاثیر قوانین و مقرارت جهانی، در ابعاد بین‌المللی مدیریت و اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با بیان اینکه کلیه قوانین و مقررات دریایی در سازمان بین‌المللی دریانوردی(آیمو) تصویب و ابلاغ می‌شود، افزود: دانش و دستیابی به تکنولوژی روز، نقش بسیار مهم و اساسی در تصویب قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی دارد. سازمان بنادرودریانوردی در طول این دهه‌ها با استفاده از توان و ظرفیت علمی داخل کشور، موفق شده است تا در فرایند تصویب کنوانسیون‌های مهمی در خصوص آموزش دریانوردی، ایمنی و مدیریت ایمنی اثر بخشی موثر را داشته باشد.

صفایی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی با آغوش باز از حضور افراد نخبه در بخش‌های مختلف دریایی و بندری اسقبال می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به بعد بین‌المللی تمامی موضوعات در حوزه‌های کشتیرانی و مدیریت بنادر، به حضور نخبگان، برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر در تصویب کنوانسیون‌ها در سازمان بین‌المللی دریانوردی نیاز داریم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  توافق ۴ جانبه برای تزریق ۴۰ هزار میلیارد خدمات مالی بهزیست‌بوم نوآوری

ضرورت ایجاد تحول در حوزه‌های متنوع دریایی کشور

جلیل اسلامی معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی نیز با اشاره به دو وظیفه اصلی و کلان این سازمان در حوزه‌ حاکمیتی و ساخت، مدیریت و نگهداری بنادر بازرگانی تاکید کرد: بیش از ۹۰ نوع از کالاهایی که وارد یا از کشور خارج می‌شود، از طریق دریا و با مدیریت بنادر انجام می‌شود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ نقطه بندری در حوزه‌های تجاری، نفتی، معدنی و مسافری در کشور وجود دارد، اظهار کرد: ظرفیت بنادر تجاری کشور هم‌اکنون ۲۷۰ میلیون تن است.

اسلامی با اعلام خبر ساخت بندر بزرگ مکران در ساحل جاسک، خاطرنشان کرد: حوزه مسئولیتی سازمان بنادر و دریانوردی بسیار متنوع و گسترده است، بنابراین برای ایجاد تحول در تمام حوزه‌های تخصصی به نیروهای کارآمد و نخبه نیاز دارد.

اشتغال‌زایی ۴ برابری با سرمایه‌گذاری در حوزه دریا

حسن بیک‌محمدلو، معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی نیز با بیان اینکه این سازمان با ۲۵ ماموریت اصلی در حوزه تجارت دریایی، به صورت درآمد- هزینه‌ای اداره می‌شود، تاکید کرد: دریا در دنیای امروز به یکی از مهم‌ترین پیشران‌های اقتصادی دنیا تبدیل شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هفته آینده، تصمیم گیری درباره فروش مازاد خودروسازان

وی با بیان اینکه دولت‌مردان چین در چهار برنامه پنج ساله گذشته این کشور بر استفاده از ظرفیت‌های دریا متمرکز شده‌ند، افزود: روندهای جهانی، در چشم‌اندازهای مختلف، بخش دریا را با ضرایب بالا نشان می‌دهد.  

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سند بالادستی مراکز لجستیک در ایران و بیان اینکه سه شهر از چهار شهر لجستیکی کشور در استان‌های ساحلی قرار دارد، افزود: این رویکرد نشان می‌دهد که جریان استراتژیکی کالا در کشور در شهر های بندری قرار دارد.

بیک‌محمد لو با بیان اینکه ضرایب بخشی اشتغال در دریا چهار برابر است، گفت: هر یک سرمایه‌گذاری در حوزه دریایی، چهار برابر شغل ایجاد می‌کند.

کمبود نیروهای متخصص دریایی جدی است

مجید علی نازی، عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هم در این نشست، ساختار و ماموریت ها، تکالیف و اقدامات انجام شده در این معاونت را معرفی کرد.

وی از کاهش متخصصان و کارشناسان حوزه دریایی در این اداره کل اظهار نگرانی کرد و با تاکید بر کمبود جدی نیروی انسانی مختصص در این سازمان و شرکت‌ها و ارگان‌های دریایی کشور، از تشکیل کارگروه‌های تخصصی پیگیری این موضوع در مجلس و دولت خبر داد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، طرح شهید مصطفی موسوی در راستای تاکید مقام‌ معظم رهبری و برای اجرای وعده‌های دولت مردمی سیزدهم، برای جذب و استفاده از نخبگان در دولت توسط سازمان امور اداری و استخدامی و بنیاد ملی نخبگان اجرا می‌شود. برای این کار فراخوانی از سوی بنیاد ملی نخبگان منتشر شد و افراد برای شرکت در این فراخوان، اطلاعات خود را در سامانه وارد کردند و با معرفی نفرات منتخب و انجام مصاحبه و ارزیابی، نفرات برگزیده، انتخاب و برای شرکت در دوره آموزش و ارزیابی به سازمان اداری و استخدامی کشور معرفی شدند. بر همین اساس و پس از اجرای موفق نخستین دوره؛ دومین دوره آن بر اساس شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر به منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور، با مشارکت بنیاد ملی نخبگان، برگزار می‌شود. هدف برگزاری دوره، آماده‌سازی برای ورود به سازمانها و ادارات است و مسائل تخصصی را بدانند و جایابی مناسب صورت بگیرد. بر اساس فراخوان اعلام شده، افراد نخبه امتیازات لازم را باید کسب کنند و افراد برگزیده به سازمان امور استخدامی معرفی می‌شوند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  وجود ۵ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در لرستان

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واگذاری ۵۰ لکوموتیو متوقف شده از طریق مزایده عمومی-تایمز

میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:برای جبران غفلت‌های چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *