فیلترهای سرامیکی ریخته گری

خروج دام از لرستان ممنوع است

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: با توجه به اینکه دامداران در حال حاضر مشکل تأمین نهاده را ندارند و این می‌تواند روی پایین آمدن قیمت گوشت در استان تأثیرگذار باشد، خروج دام از استان ممنوع است.

سیروس ابراهیمی عصر ۱۷ خردادماه در جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان که در سالن جلسات استانداری با اشاره به روند برگزاری جلسات این ستاد در استان، اظهار کرد: از پانزده فروردین سال جاری تا بیستم اردیبهشت که مشکل کمبود مرغ در بازار وجود داشت جلسات به‌صورت روزانه برگزار شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه کابوک در لرستان، افزود: برای حمایت از تولید و مصرف‌کنندگان به کمک این سامانه واسطه‌ها حذف و زنجیره تولید مرغ از مرغداری، کشتارگاه، حمل و توزیع، کنترل و مدیریت شد.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: کشتارگاه‌های مرغ در لرستان مشکلاتی دارند و با توجه به ارزیابی‌هایی که در سطح منطقه صورت گرفته است، کشتار مرغ در استان زیر قیمت منطقه انجام می‌شود و لازم است بررسی‌های کارشناسی در این زمینه انجام شود که در جلسه آینده ستاد تنظیم بازار تعیین تکلیف در این زمینه صورت پذیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  خاستگاه انار جهان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی رادارد

ابراهیمی با بیان اینکه قیمت مصوب شکر در کشور طی روزهای آینده اعلام خواهد شد، اضافه کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن شکر تولیدی در استان نیز با همان قیمت مصوب باید عرضه شود، همچنین با توجه به اینکه قیمت شیر به هر کیلو ۱۵ هزار تومان در سطح کشور ابلاغ شده است، برابر این مصوبه به دستگاه‌های نظارتی و تعزیرات ابلاغ شود که در جامعه مشکلی به وجود نیاید، در غیر این صورت سازمان تعزیرات برابر مقررات با متخلفان برخورد قانونی را داشته باشد.

وی به ممنوعیت خروج دام از استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه دامداران در حال حاضر مشکل تأمین نهاده را ندارند و همچنین مراتع غنی در اختیار دامداران قرار دارد و این می‌تواند روی پایین آمدن قیمت گوشت در استان تأثیرگذار باشد، برابر مقررات قبلی خروج دام از استان ممنوع خواهد بود.

معاون استاندار لرستان با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در مزارع کوهدشت، رومشکان و چگنی، ادامه داد: اگر این آتش‌سوزی‌ها به‌صورت عمدی انجام شود، جنایت است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  قیمت طلای جهانی از افزایش بیشتر جا ماند؟

ابراهیمی اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال بین کشت آبی و دیم تفاوتی از نظر برداشت وجود ندارد و میزان مشابه‌ای صورت خواهد گرفت، افراد از خاموش کردن آتش‌ مطمئن باشند و کسانی که به‌صورت عمدی مزارعی را آتش بزنند که دادستان‌های شهرستان‌ها با دقت بیشتری موضوع را پیگیری و با افراد متخلف برخود صورت گیرد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

قیمت حامل‌های انرژی سال آینده تغییر نمی‌کند

قیمت حامل‌های انرژی سال آینده تغییر نمی‌کند

هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۳ از سوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *