فیلترهای سرامیکی ریخته گری

داوطلبان ۲۰ تا ۴۰ سال می‌توانند در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش شرکت کنند/ چه‌کسانی مشمول افزایش سن می‌شوند؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، دفترچه آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش برای استخدام آموزگار، دبیر و هنرآموز در سال ۱۴۰۳ منتشر شد.

داوطلبان برای ثبت‌نام در این آزمون تا تاریخ ۱۴ بهمن به سایت سازمان سنجش به‌نشانی  www.sanjesh.org مراجعه کنند.

آزمون فوق برای رشته‌های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموزی به‌شرح ذیل برگزار خواهد شد:

۱ ـ رشته‌های شغلی آموزگاری در روز جمعه ۱۸ اسفندماه سال ۱۴۰۲

۲ ـ رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳٫

در آزمون استخدام رشته‌های شغلی آموزگاری، ۲۸ هزار آموزگار برای مدارس ابتدایی استخدام خواهند شد.

در آزمون استخدام رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموزی، ۲۴ هزار و ۹۶۱ دبیر و هنرآموز برای دبیرستان‌ها و هنرستان‌های کشور استخدام خواهند شد.

در این آزمون ایثارگران سهمیه ۲۵درصدی دارند که شامل جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت، پدر، مادر، خواهر و برادر شهید هستند.

ایثارگران با سهمیه ۵ درصد عبارتند از: رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد، فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت.

آزمون استخدامی دارای دو مرحله آزمون کتبی و ارزیابی تکمیلی است.

امتحان کتبی شامل سنجش حیطه‌های عمومی، تخصصی و اختصاصی است که بر اساس شغل محل اعلام شده در دفترچه آزمون استخدامی به‌صورت کتبی برگزار می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اطلاع‌رسانی درباره زمان عبور از مرزهای زمینی عراق تا ساعاتآینده

ارزیابی تکمیلی شامل سنجش و ارزیابی صلاحیت‌ها و شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای مورد نیاز برای مشاغل دبیری، هنرآموز و آموزگاری با هدف تعمیق سنجش شایستگی‌های معلمی علاوه بر امتحان کتبی صورت می‌گیرد.

آزمون استخدامی , معلمان , وزارت آموزش و پرورش ,

در ارزیابی تکمیلی کسب ۹۵ امتیاز از شایستگی‌های عمومی، ۷۰ امتیاز از شایستگی‌های اختصاصی و ۴۰ امتیاز از شایستگی‌های تخصصی به‌عنوان حدنصاب الزامی است.

شرایط عمومی استخدام

داشتن تابعیت ایران. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته‌شده در قانون اساسی. التزام به قانون اساسی. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان. داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر. نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه‌های اجرایی به‌موجب آرای قطعی مراجع قضایی و ذی‌صلاح. داوطلبان استخدام نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه‌های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند.

چه‌کسانی نمی‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند؟

افرادی که مجاز به شرکت در آزمون استخدامی نیستند عبارتند از افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاه‌های اجرایی. انفصال‌شدگان دائم از خدمت و یا اخراج‌شدگان توسط آموزش‌و‌پرورش. افرادی که به‌موجب آرای مراجع قضایی و ذی‌صلاح از خدمات دولتی منع شده باشند. افرادی که دارای تعهد انجام کار به سایر مؤسسات یا دستگاه‌های اجرایی باشند. دارندگان مدرک تحصیلی معادل در شرایط احراز رشته تحصیلی. دارندگان مدارک تحصیلی پایین‌تر از شرایط احراز رشته تحصیلی هر شغل. دارندگان تابعیت مضاعف.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  افزایش تلفات سرمای کشنده در آمریکا و کانادا/ سقوط ایگواناهاییخ‌زده از روی درختان

شرایط اختصاصی استخدام

 داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و داشتن حداکثر ۴۰ سال تمام (متولدین ۱۳۶۲٫۹٫۱۱ تا ۱۳۸۲٫۹٫۱۱) برای دارندگان لیسانس و فوق‌لیسانس تا اولین روز ثبت‌نام در آزمون.

موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف هستند.

پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر شهید به‌میزان ۵ سال.

داوطلبانی که در جبهه‌ها به‌صورت داوطلبانه خدمت کرده‌اند به‌میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌ها.

داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی یا گروه‌های ضدانقلاب درآمده‌اند به‌میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.

مدت همکاری تمام‌وقت افرادی که به‌استناد یکی از قوانین و مقررات با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش‌و‌پرورش همکاری کرده‌اند از حداکثر سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش‌و‌پرورش کسر می‌شود.

به‌موجب قانون جوانی جمعیت داوطلبان مشمول قانون به‌ازای تأهل و داشتن هر فرزند یک سال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد، این امتیاز مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲٫۵ نباشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  عامل تیراندازی به درب زندان اصفهان در دام پلیسدلیجان

پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش ملزم به گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجایی هستند.

الزام ارائه مدرک روخوانی قرآن

مهارت‌آموزان در زمان ثبت‌نام در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL هستند در غیر این صورت باید تعهد کنند که حداکثر یک ماه از شروع دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی، مدارک فوق را ارائه کنند.

پذیرفته‌شدگان نهایی ضمن شرکت و موفقیت در دوره مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان باید در قالب برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان و در مسیر رشد معلمی در دوره‌های ضمن خدمت پیش‌بینی‌شده موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی شوند. گذراندن حداقل ۱۲۰ ساعت ضمن خدمت مرتبط با امور تربیتی و مهارت‌های معلمی برای پذیرفته‌شدگان رشته‌های غیرامورتربیتی در دو سال نخست استخدام الزامی است.

دفترچه آزمون استخدامی را از اینجا مشاهده کنید.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ایران در امنیت است/ هیچ خطری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهدید نمی‌کند

سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد: پلیس‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد