فیلترهای سرامیکی ریخته گری

دبیر: درستکار باید جواب دهد چرا نتوانستیم یک قهرمان جهان و المپیک را شکست دهیم/ بعد از بازی‌های آسیایی در مورد کادرفنی صحبت می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تایمز، علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی درباره نایب‌ قهرمانی کشتی آزاد و اینکه شاگردان پژمان درستکار نتوانستند، مقابل قهرمانان بزرگ دنیا موفق باشند، گفت: در این مدت من یکسری نقدها را دیده‌ام که منصفانه، با احترام و قابل تامل بود و نکات خوبی از قهرمانان خوش‌اخلاق‌مان گرفتیم و استقبال کردیم. باید بگویم که ما نباید یادمان برود چه تیمی را تحویل گرفتیم. یک نفر که رزومه‌اش مشخص است، باید در حد خودش صحبت کند.  کشتی را با مقام‌های نهم و یازدهم تحویل من دادید آن هم با دلار ۷ هزارتومانی بعد فرار کردید و الان با دلار ۵۰ هزار تومان کار می‌کنیم. من نقد منصفانه را گوش می‌دهم ولی حرف بی‌ربط را جواب می‌دهم. الان تیم ما دوم دنیا شده، می‌گویند جواب بدهیم، ولی یک زمانی تیم یازدهم دنیا می‌شد کسی جوابگو نبود. نتایج ما را باید با سال قبل‌مان بسنجیم بله نسبت به سال قبل عقب افتادیم اما نباید با چند سال قبل بسنجیم. ما نسبت به قبل قابل قیاس نیستیم و کشتی‌مان رشد کرده است. من خودم بیشترین نقد را دارم و به درستکار گفتم شما یک قهرمان جهان و المپیک را نبردید!

 

وی در واکنش به این موضوع که بیشتر انتقادها درباره این است که بعداز توسعه زیرساخت‌ها در نتیجه‌گیری موفق نبودیم، گفت:  زیرساخت‌ها زمان می‌برد. ما نسل خوب کشتی‌مان را در نوجوانان آزاد داریم که نسل آینده را می‌سازند. ما حتما باید بررسی کنیم که چرا یک قهرمان بزرگ المپیک و جهان را نبردیم. یکسری‌ها می‌گویند که باید کادرفنی قوی شود اما من می‌گویم کسانی که در باشگاه‌ها کار می‌کنند می‌توانند با این کادر کار کنند.  ۳،۴ کشتی‌گیرمان در حد خودشان کشتی نگرفتند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - ادامه دردسرهای استقلال؛ استراماچونی کارمزد کسر شدهپولش را هم می‌خواهد!

رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه برخی کشتی‌گیران ما در چند ثانیه پایانی نتیجه را واگذار کردند، عنوان کرد: اینکه ما در ۵ ثانیه آخر می‌بازیم، اتفاق نیست. کادرفنی باید درباره این موضوع جوابگو باشد. این موضوع ریشه در تاریخ کشتی ما دارد. بزرگترین ایراد کشتی ایران در ۳۴-۳۵ سال گذشته این است که ما در ۵ ثانیه و ۱۰ ثانیه آخر می‌بازیم. ما روانشناس آوردیم ولی نتوانستیم این مشکل را حل کنیم. سوال من این است که چرا ما کمتر از خودمان کشتی می‌گیریم؟ من اعتقاد دارم آدمی که از خدا بترسد خدا همه را از او می‌ترساند و من می‌خواستم این موضوع را جا بیاندازم که بچه‌های ما خداترس باشند. ما ۲-۳ روانشناس آوردیم و هنوز نتوانستیم این مشکل را حل کنیم، این کار زمان می‌برد. ما در رشته‌های دیگر ورزشی هم همین مشکل را داریم. من قبول ندارم که کشتی‌گیر در ۳ ثانیه آخر ببازد. رحمان عموزاد به نظر من دو مشکل داشت یکی‌اش این بود که چرا بدنش در کشتی دوم و سوم کم آورد و یکیش هم این بود که چرا دو کشتی که می‌توانست برنده شود، بازنده شد. ما حرف‌ها و نقدهای منصفانه را می‌پذیریم و حرف‌های بی‌ربط را گوش نمی‌دهیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  قایقرانی قهرمانی آسیا| یک طلا و یک نقره برای ایران در روزسوم

وی افزود: خدا را شکر می‌کنم توقع مردم از کشتی آنقدر بالا است که دوم جهان شدیم و می گویند پاسخگو باشید! ما را نسبت به خودمان بسنجید، از سال قبل بهتر بودیم. برخی می‌گویند دبیر نماز می‌خواند و تسبیح به دست می‌گیرد و برای همین تیم نتیجه نمی‌گیرد! اگر قرار به نماز خواندن و تسبیح بود که این تیم قهرمان جهان می‌شد! اگر انتقاد درست باشد گوش می‌دهم و اگر حرف بی‌خود باشد پاسخ می‌دهم.

دبیر در پاسخ به این سوال که برای کسب ۳ سهمیه دیگر چه برنامه‌هایی دارید؟ گفت: تیم از همین‌جا به اردو می‌رود و منتظر می‌مانیم که بازی‌های آسیا برگزار شود. گلیج هم در وزن ۹۷ در رقابت‌های آسیایی شرکت می‌کند البته اگر مصدومیت مچ پای او برطرف شود. من خودم در مسائل فنی دخالتی ندارم. من خودم می‌توانستم سرمربی باشم ولی کارهای بزرگتری دارم. از من ایراد مدیریتی نمی‌توانند بگیرند و به مسائل فنی گیر می‌دهند. کادرفنی کارش را در بازی‌های آسیایی ادامه می‌دهد و بعد از آن هم می‌نشینیم و صحبت می‌کنیم. این نقدهایی که صورت می‌گیرد را من بدترش را از کادرفنی انجام می‌دهم. من به نقدهای منصفانه پاسخ درست می‌دهم ولی اگر نقد بی‌ادبی و سیاسی و اعتقادی باشد اصلا توجهی نمی‌کنم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - لیگ دسته اول فوتبال| برتری خیبر در مهمترین بازیهفته و توقف صدرنشین/ چوکا بالأخره طعم پیروزی را چشید

وی در پایان گفت: کشتی آزاد در المپیک خیلی بهتر نتیجه می‌گیرد. اصل برنامه ما برای مسابقات ۲۰۲۸ است. ما در المپیک ۲۰۲۴ هم خوب خواهیم بود. ما در کشتی فوق‌العاده خوب هستیم و نباید به مردم القا کنیم که در کشتی بد هستیم. درباره حسن یزدانی هم که انتقاد شده است باید بگویم که حریفش قهرمان المپیک و جهان بوده است و کشتی‌گیر خوبی است، اما باید بیشتر تلاش کنیم. من به حسن یزدانی تبریک می‌گویم که ۹ مدال جهانی دارد که اصلا شوخی نیست.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

استراحت ۲ روزه برای پرسپولیسی‌ها-تایمز

 سرخپوشان ایران پس از ریکاوری و بازی دوستانه امروز (یک‌شنبه) استراحت ۲ روزه‌ای خواهند داشت. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *