فیلترهای سرامیکی ریخته گری

درخواست آلمان و لهستان برای دریافت نفت روسیه

شرکت خط لوله نفتی دولتی ترانس نفت روسیه، به شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ اعلام کرد درخواستهایی از لهستان و آلمان برای ارسال نفت در سال ۲۰۲۳ دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا متعهد شده است از پنجم دسامبر، خرید نفت روسیه از طریق مسیرهای دریایی را متوقف کند. همزمان کشورهای غربی مکانیزم سقف قیمت برای صادرات نفت روسیه از طریق دریا را فعال کرده اند. اما خط لوله نفتی دروژبا از تحریم‌ها معاف مانده است.

اظهارات شرکت ترانس نفت، در تضاد با این اظهارات است که لهستان ماه گذشته در خصوص توقف خرید نفت روسیه داشت. منابع آگاه از این مذاکرات به رویترز گفته بودند لهستان به دنبال جلب حمایت آلمان برای تصویب تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بخش لهستانی-آلمانی خط لوله دروژبا است تا بتواند توافق برای خرید نفت روسیه در سال میلادی آینده را بدون پرداخت جریمه متوقف کند.

خبرگزاری تاس به نقل از نیکولای توکارف، مدیر ترانس نفت گزارش کرد: آلمان و لهستان اعلام کردند از اول ژانویه نفت روسیه را خریداری نخواهند کرد و اکنون ما درخواست‌هایی از مصرف کنندگان لهستانی دریافت کرده‌ایم که سال آینده سه میلیون تن نفت و ۳۶۰ هزار تن نفت برای دسامبر به ما بدهید و آلمان هم درخواستی برای سه ماهه نخست سال میلادی آینده داشته است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سوزاندن روزانه ۱۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در سکوی ابوذر تکذیبشد

بر اساس گزارش رویترز، مدیر ترانس نفت همچنین گفت: ظرفیت صادرات نفت حاوی سولفور کم از بندر نووراسییسک در دریای سیاه، به ۴۰ میلیون تن در سال افزایش پیدا کرده است.

 انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واگذاری ۵۰ لکوموتیو متوقف شده از طریق مزایده عمومی-تایمز

میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:برای جبران غفلت‌های چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *