فیلترهای سرامیکی ریخته گری

درسی که جام ملت‌های آسیا داد؛ دست‌فرمان فوتبال ایران را عوض کنید!

به گزارش خبرگزاری تایمز، فوتبال ایران باز هم در همان جایی ایستاد که در ۴۸ سال گذشته قرار گرفته؛ یعنی ناکامی در قهرمانی آسیا. چه با مربی داخلی و چه خارجی و چه با ستاره‌ها و چه با جوان‌ها؛ حذف  تنها دستاورد تیم ملی ایران از دوره‌های گذشته جام ملت‌ها بوده است.

 

تیم ملی در این دوره با ترکیبی از بازیکنان باتجربه که نیمی از آنها لژیونر هستند، گام به مسابقات گذاشت. از همان دور گروهی روند سینوسی تیم ملی همه را نگران کرده بود. مقابل فلسطین نمایشی خوب داشتیم، برابر هنگ‌کنگ پرانتقاد ظاهر شدیم، امارات را خوب بردیم، در بازی با سوریه بازهم دچار  مشکل شدیم، ژاپن را با نمایشی فوق‌العاده از پیش‌رو برداشتیم و در بازی با قطر روند «یک بازی در میان» را ادامه دادیم و نمایشی دور از انتظار نتیجه را واگذار کردیم و حذف شدیم.

اینکه چرا تیم ملی روند سینوسی داشت حتماً باید مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار گیرد. تیمی که از بازیکنان باتجربه تشکیل شده و با میانگین سنی ٢٩ سال به عنوان دومین تیم مسن در این مسابقات حاضر شده قاعدتاً نباید تا این حد سینوسی بازی می‌کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - پیشنهاد وسوسه‌انگیز باشگاه دیوید بکام برای جذب مسی/لئو به آپارتمان لوکس میامی می‌رود؟

بعد از دیدار با ژاپن این انتظار وجود داشت که قطر را از پیش‌رو برداریم اما این اتفاق رخ نداد تا حسرت قهرمانی ایران در آسیا ۵١ ساله شود. حتی اگر قطر را شکست می‌دادیم و فینالیست می‌شدیم باز هم دلیلی نبود که چشم‌‌مان را روی واقعیت‌ها ببنندیم.

فوتبال در آسیا به شدت پیشرفت کرده و تیم‌هایی که تا چند سال پیش حرفی برای گفتن نداشتند، برابر تیم‌های مدعی عرض اندام کردند و بعضاً برای آنها دردسرساز شدند.

تاجیکستان، فلسطین، ویتنام، اردن و … حالا در آسیا عرض اندام می‌کنند و اگر فوتبال ایران بخواهد با همان دست فرمان گذشته به راهش ادامه قطعاً در آینده نزدیک با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ این پیام را به فوتبال ایران داد که بدون برنامه ریزی، توجه به زیرساخت‌ها و امکانات و پشتوانه‌سازی راه به جایی نخواهد برد.

بسیاری از بازیکنان تیم ملی سن بالایی دارند و کم کم باید جای خود را به جوان‌ترها بدهند. این کار باید انجام شود و برخی بازیکنان که سن بالایی دارند باید به فکر خداحافظی باشند و جای خود را به جوان‌های با انگیزه بدهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مربی تیم ملی فوتسال: با ۳ تیم مطرح دنیا بازی خواهیمکرد

در کنار این موضوع باید زیرساخت‌ها، بستر و امکانات لازم فراهم شود و دست فرمان فوتبال ایران تغییر کند. دیگر آن دوران گذشته که بخواهیم بدون توجه به شرایط لازم و برنامه‌ریزی مناسب گام به مسابقات بگذاریم. بار دیگر تأکید می‌کنیم که بردن ژاپن و حتی قهرمانی در آسیا دلیلی بر راه درست فوتبال ایران نیست.

مسئولان فدراسیون فوتبال از هم‌اکنون باید نقشه راه آینده را به درستی و خوبی ترسیم کنند وگرنه با این شرایط حالا حالاها حسرت فوتبال ایران برای قهرمانی در آسیا و موفقیت در جام جهانی ادامه‌دار خواهد بود.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

نیکفر در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی: درخواست AFC را اجابت کردیم/ الهلال تحت تأثیر غیبت نیمار قرار نگرفته است

به گزارش خبرگزاری تایمز، منوچهر نیکفر درباره میزبانی باشگاه سپاهان از الهلال در مرحله یک‌هشتم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد