فیلترهای سرامیکی ریخته گری

دستور اجرای آراء ماده ۱۰۰ درباره دکل‌های مخابراتی غیرمجاز صادر شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز ، حمیدرضا صارمی با اشاره به بخشنامه سال ۱۳۸۶ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران اظهار کرد: براساس این بخشنامه، نصب هرگونه دکل و تجهیزات مخابراتی در حیاط یا پشت بام ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری، طبق ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، فعالیت عمرانی محسوب می‌شود و مستلزم هماهنگی و دریافت مجوز از شهرداری است.

وی ادامه داد: همچنین طبق تبصره یک ماده صد قانون شهرداری‌ها، مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان، از شهرداری پروانه اخذ کنند و شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مأمورین خود جلوگیری کند.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: بنابراین دکل‌های رادیویی و مخابراتی که اپراتور‌های آن‌ها، تاکنون اقدام به دریافت مجوز از شهرداری تهران نکرده‌اند، غیر مجاز محسوب می‌شوند. اکنون ۹۴۳ دکل مخابراتی غیرمجاز و دارای رای ماده صد در شهر تهران وجود دارد که مطابق بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور در صورتی که تا قبل از تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲ نسبت به اخذ مجوز اقدام می‌کردند، آراء آن‌ها تبدیل به اخذ عوارض می‌شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مجرمانی که مستحق تخفیف در مجازات و بخشش نیستند

وی افزود: اکنون از آنجایی که مهلت اجرای این قانون به اتمام رسیده است، به منظور ممانعت از تداوم مشکلات و معضلات فنی و بهداشتی دکل‌های مذکور و به لحاظ اهمیت اجرای آراء صادره از کمیسیون‌های ماده صد، ضرورت اجرای آراء مذکور درخصوص دکل‌های رادیویی و مخابراتی که اپراتور‌های آن‌ها، تاکنون اقدام به دریافت مجوز نکرده‌اند، طی نامه‌ای به شهرداران مناطق ۲۲‌گانه ابلاغ شد و شهرداران مناطق موظف به اجرای این آراء هستند.

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *