فیلترهای سرامیکی ریخته گری

دستور محسنی‌اژه‌ای به مسئولان قضائی برای آغاز کنترل هوشمند سارقان سابقه‌دار

به گزارش خبرگزاری تایمز،  سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده‌کل انتظامی روز یکشنبه ۱۲ آذر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز با اشاره به اجرای طرح‌های ویژه پلیس در حوزه سرقت گفت: قبلاً گفته بودیم قرار است سارقینی را که تعداد سرقت بالایی داشته‌اند، به‌صورت ویژه کنترل کنیم.

وی ادامه داد: اکنون با موافقت رئیس قوه قضائیه قرار شده است این سارقین را (که تعدد جرم دارند) به‌وسیله “پابند و دستبند الکترونیک” کنترل کنیم. به‌زودی رئیس قوه قضائیه، کنترل سارقین سابقه‌دار با پابند الکترونیک را اعلام می‌کند. کنترل سارقین سابقه‌دار با پابند الکترونیک به کاهش وقوع جرم کمک زیادی می‌کند.

صبح امروز نیز مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد که با موافقت رئیس قوه قضاییه و همکاری فراجا، سارقینی که تعدد جرم دارند، به‌وسیله پابند و دستبند الکترونیک تحت کنترل قرار می‌گیرند.

رئیس قوه قضاییه بار‌ها در جلسات مختلف به موضوع مقابله با سرقت که موجب ناامنی در جامعه می‌شود، تاکید کرده است.

محسنی اژه‌ای به مسئولان قضائی دستور داده است با همکاری فراجا، در بحث مقابله با سرقت سازوکارهای مناسبی اتخاذ شود و دادستان‌ها و مقامات ذی‌صلاح قضایی هم در قبال این قبیل جرایم، مطابق قانون مبادرت به صدور احکام و اعمال مجازات‌های بازدارنده کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دستگیری دزد خشن دستبند طلا/ سارقان ناکام طلافروشی دستگیرشدند

رئیس دستگاه قضا در جلسه ۱۰ مهر شورای عالی قوه قضائیه در رابطه با مقابله با سرقت اظهار کرد: در امر مقابله با سرقت نیز که امنیت روانی مردم را تهدید می‌کند، فراجا پیشنهادات خود را ارائه دهد تا ما در دستگاه قضایی حداکثر ظرفیت‌های قانونی را برای مقابله قاطعانه‌تر با این جرم و کمک به فراجا در تحقق این مهم بکار بگیریم؛ باید توجه داشت که در بحث سرقت، فارغ از برگرداندن مال مسروقه، توجه به جنبه عمومی این جرم، بسیار حائز اهمیت است.

محسنی‌اژه‌ای همچنین یک هفته بعد در جلسه شورای عالی قوه قضائیه در هفدهم مهرماه مجددا تاکید کرد: در مبحث مقابله با سرقت و سارقین بویژه سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار نیز که امری در جهت تحکیم امنیت روانی مردم می‌باشد، مقرر است که فرماندهی انتظامی طرحی مدوّن را ارائه دهد؛ ما در قوه قضائیه در چارچوب اختیارات قانونی خود، از اجرای طرح مزبور در راستای تحکیم امنیت مردم و شهروندان حمایت کامل خواهیم کرد.

در همین راستا با موافقت رئیس قوه قضاییه و همکاری فراجا مقرر شده است که سارقین سابقه‌دار (که تعدد جرم دارند) به‌وسیله “پابند و دستبند الکترونیک” کنترل قرار گیرند. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  انفجار تانکر سوخت در تانزانیا ۶۰ قربانی گرفت

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

انتخابات عمل صالح است مراقب باشید از دست نرود

انتخابات عمل صالح است مراقب باشید از دست نرود

مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند: اگر منِ ایرانی امروز این عمل صالح – انتخابات – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *